Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Miele Novotronic W151 - Przy wirowaniu bęben "skacze"

rafael321 29 Lis 2013 19:33 1401 1
  • #1 29 Lis 2013 19:33
    rafael321
    Poziom 1  

Witam forumowiczów. Jestem laikem jeśli chodzi o naprawy pralek. Sprawa jest tego typu, że w swej pralce już 2-krotnie miałem problem z zalaniem czujnika, w którym świeci się jednocześnie ablauf i zulauf prufen. 2 razy rozkręciłem pralkę, wysuszyłem spód, czujnik, git. niby wszystko działa.
    Dzisiaj jednak zauważyłem pewien problem. Jak dałem samo wirowanie na 900 obrotów (bo pranie wydało mi się dość mokre) to przy tych 900 obrotach wydawało mi się, jakby coś wystające z bębna uderzało o bok pralki, gdyż widać takie charakterystyczne wygniecenie.
    Jeśli chodzi o działanie pralki, to wykonuje pranie wg mnie prawidłowo, jednak jest problem po praniu, gdyż można otworzyć klapę tylko mechanicznie (nie za pomocą przycisku deckel) - tak jakby się system coś zawiesił.
    Mam do Was forumowicze pytanie.
    Czy ktoś potrafiły mi pomóc w wyszukaniu usterki? Jeśli będzie konieczne to zrobię zdjęcia pralki od środka i spytam Was o poradę, gdyż nie znam się na tym za bardzo.
    Z poważaniem
    Kacper

0 1
  • #2 29 Lis 2013 19:54
    stanislaw1954
    Poziom 40  

A samego tytułu-"bęben skacze " można by wnioskować, że masz albo uszkodzone zawieszenie bębna, albo zepsuty amortyzator. To powoduje bicie bębna w obudowę.

0