Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Termet G8,7 - Problem z grzaniem wody

29 Lis 2013 20:07 1458 5
 • Poziom 12  
  Choć grzejnik jest leciwy to do tej pory chodził bez problemu ale naraz woda zaczeła wychodzić z niego gorąca (jaka powinna wychodzić)ale zaraz potem juz zimna.Palniki palą się jak do tej pory dobrze ale jakby słąbiej choć wody ciśnienie jest dobre jak do tej pory.Czyżby problem zaczeła sprawiać przepona?
 • Poziom 36  
  Prędzej zapchana syfem wężownica.
 • Poziom 35  
  Może być membrana do wymiany. Jeśli ma ona wiele lat, to mogły się porobić mikropory, przez które nie może ona dystatecznie unieść grzybka zaworu gazowego. Nagrzewnica też pewnie jest brudna (powinna być dosyć często czyszczona, mniej więcej co rok). Takżę trzeba przeczyścić cały zespół wodny.
 • Poziom 12  
  Wężownice wyczysciłem i nic to nie dało.Woda wypływa silnym strumieniem z niej.Problem tkwi w gazie .Tak jakby byl za słąby nie nadaża nagrzewac wode tak szybko jak poprzednio.
 • Poziom 35  
  Jedna rzecz to płukanie wężownicy, a druga to czyszczenie lamelek (użebrowań). To te ostatnie odpowiadają za przekazywanie ciepła wodzie (gdy są zanieczyszczone sprawność piecyka radykalnie spada). Druga sprawa, lamelki mogą być odlutowane od rurek, przez co w ogóle mogą nie przekazywać ciepła (może to być skutek przepalenia nagrzewnicy - zbyt duży płomień lub spalanie gazu "na sucho" - bez przepływu wody, na skutek zatarcia się iglicy w zespole wodnym). Jeśli lamelki się odspawały, to nagrzewnica jest do wymiany.
 • Poziom 12  
  Dziekuję za porade.Uporałem sie z grzejnikiem.Wyczysciłem nagrzewnice i wymieniłem
  zespół wodny.Teraz grzejnik działa jak należy.