Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Peugeot 308 1.6 vti - Błąd C1391 ABS/ESP Bosch 8.1

29 Lis 2013 21:46 6183 1
  • Poziom 13  
    Witam

Od niedawna jestem szcześliwym (?) posiadaczem Peugeota 308 który przywitał mnie wyłączonym w opcjach ESP. Jak się okazało wyłączenie miało na celu zamaskowanie błędu który aktywował się po włączeniu wspomnianego systemu (po włączeniu w BSI deska rozdzielcza zaczęła reagować i wyświetlać błędy).

Co najśmieszniejsze (i chyba najgorsze) włączenie układu spowodowało zapalenie błędu i wyłączenia oprócz ASR/ESP również systemu ABS (jakiś dureń to wymyślił)!
    Aktualnie znowu wyłączyłem system żeby choć to ABS mieć i chciałem prosić o poradę co znaczy błąd i czego i gdzie szukać aby wyeliminować problem.

Błędy sczytywałem Planetem dedykowanym do PSA i mam następujący po opisie:
    "Kalkulator ABS lub ESP
    Blad staly odlegly. Blad kalkulatora silnika - brak potwierdzenia wartosci zadanej ASR/MSR. Nie określone"
    Kasowanie błędów silnika (które dotyczą błędów odczytu czujników rozrządu) nie pomaga.

Błąd jak wspomniałem w tytule we właściwościach ma numer C1391.

W BSI zapisany jest numer pompy (nie wiem czy to jest sczytany bieżący czy jaki był fabrycznie) i jest ona:
    "Nazwa dostawcy - Bosch
    Oznaczenie PSA - 9665331880"

Prosiłbym o informacje dotyczące miejsca rozpoczęcia poszukiwań bo wydaje mi się że moduł ESP został wyłączony w opcjach w komisie żeby nie wyświetlał błędów (mówili coś że mieli przypadek połamania złącza diagnostycznego - dokładnie jak u mnie więc pewnie u mnie...). I taką mam nadzieje że w komisie bo inaczej mogłoby to znaczyć że ktoś wyłączył po wymianie pompy ABS bez ESP...?

Z góry dziękuję za informacje
    Pozdrawiam
  • Poziom 13  
    Temat przedawniony - samochód oddany właścicielowi.

Zamykam