Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z podłączeniem routera do xboxa 360

Tingol 29 Lis 2013 22:04 3120 11
  • #1 29 Lis 2013 22:04
    Tingol
    Poziom 6  

Witam, mam pytanie i problem otóż nie mogę podłączyć routera Linksys WAP54G do xboxa360. Kiedyś wszystko dobrze i sprawnie działało normalnie mogłem korzystać z usługi xbox live na xboxie ale niestety jakiś czas temu coś się zepsuło i nie wiem co, nie mogę się podłączyć do internetu na xboxie. Na początku myślałem że to konfiguracja, więc wszystko poprawiłem ustawiłem AP client i zaznaczyłem skąd ma "czerpać", static IP i nic to nie daje... Pomyślałem że zapytam na tym forum bo czasem śledzę jakieś tematy i widzę że ludzie są tu skorzy do pomocy i bardzo precyzyjni w pomocy. Bardzo dziękuję za pomoc jesli coś mam podać to proszę mi napisać. Dodam że podczas logowanie się cały czas występuje błąd "80151901".

0 11
  • #2 29 Lis 2013 22:14
    jimasek
    Moderator - Sieci, Internet

Tingol napisał:
    poprawiłem ustawiłem AP client i zaznaczyłem skąd ma "czerpać", static IP i nic to nie daje...

Masz jakiś "główny" router? Podłączając Linksys-a do komputera masz dostęp do internetu?

0
  • #3 29 Lis 2013 22:18
    Tingol
    Poziom 6  

"Głównym routerem-modemem" jest sprzęt NETGEAR DGN2200, a router WAP54G tylko odbiera dane z tamtego i zawsze wszystko chodziło ale niestety od jakiegoś czasu nie działa. Jest podłaczony do internetu bo jak wchodzę w Panel sterowania i opcje sieciowe to jest napisane "Podłączono".

0
  • #4 29 Lis 2013 22:25
    2332907
    Użytkownik usunął konto  
  • #5 29 Lis 2013 22:33
    Tingol
    Poziom 6  

Tak ma wersje 3.1 no i własnie współpracuje po wi fi, przynajmniej zawsze tak było. Powiem szczerze że nie znam się na tym wszystkim za dobrze ale zawsze odbierało.Jest na nim napisane Wireless-G Acces Point with SES oraz Cisco Systems. A może to jest problem coś z Xboxem? Jak testuję połączenie to zatrzymuje się na pierwszym kroku czyli "połączeniu z siecią domową".

1
  • #6 29 Lis 2013 22:48
    2332907
    Użytkownik usunął konto  
  • #7 29 Lis 2013 23:01
    Tingol
    Poziom 6  

No przyznaje są z nim problemy i to straszne nawet teraz nie mogę w niego wejść żeby konfiguracje przeprowadzić muszę resetować go i cały czas ustawienia od początku wystukiwać, i tak już któryś raz. W protokole TCP/IP ustawiłem Ip 192.168.1.25, brame mi dopasowało więc tutaj chyba dobrze wszytko mam Ap Client to wiadomo wybrałem "Netgear" i niby jest że połączono(zasięg 54%) i na tym się zatrzymuję bo kiedyś wystarczyło że to zrobię i po wpięciu kabla do xboxa internet działał a teraz niestety nie. Mam ustawione Static IP na routerze, a jak chce zmienić na Automatic DHCP to...się nie da wszystko się zwiesza i wyskakuje "połączenie zostało zresetowane". Na xboxie mam we wszystkich opcjach ustawione "automatyczne przydzielanie" więc powinno znaleźć ten router a jednak nie daje rady. I po testowaniu połączenia mam kilka porad, może je przedstawię:" nie mozna pobrać adresu ip z routera" "router może automatycznie nie przypisywać adresu ip, ustaw statyczny adres ip"(jest).

0
  • #8 29 Lis 2013 23:34
    2332907
    Użytkownik usunął konto  
  • #9 30 Lis 2013 10:22
    Tingol
    Poziom 6  

Pobrałem upgrade do wersji 2.0.7.0 ale nie mogę go zainstalować ponieważ wyskakuje mi komunikat że Wirless-G Acces Point jest nie podłączony do internetu. "Sprawdź czy Acces Point jest właściwie podłączony kablem"....przecież podłączyłem go do komputera przy instalacji, czy to oznacza że ten sprzęt jest jakiś wadliwy? Mam nadzieje że nie będe musiał kupować nowego routera. Ale wprost niesamowitą rzeczą jest to że wcześniej działało bez żadnych zastrzeżeń, do momentu aż wyłączyli mi kiedyś prąd i...wszystko padło próbowałem ustawiać ale to już nawet pisałem że nic nie dawało, teraz jak wchodze w ten router to przecież jest wszystko jak powinno być AP Client ustawione. No nie mam pojęcia o co chodzi i dlaczego on nie "odbiera tej sieci".

0
  • #10 30 Lis 2013 12:16
    2332907
    Użytkownik usunął konto  
  • #11 30 Lis 2013 13:13
    Tingol
    Poziom 6  

Działa!!! Dziwna sprawa, strasznie łatwa ale nie wpadłem na nią. Zrobiłem reset jak sugerowałeś, potem ustawiłem Ap Client "NETGEAR" i dodałem "Default Geteway" taką jak podałeś(tego nigdy nie było!!!) to chyba o to chodziło bo jak to zmieniłem i podłączyłem do xboxa to śmigało dioda "Act" w końcu pracuje cały czas nie wiem na ile to będzie działało ale podejrzewam że..do następnego wyłączenia prądu jako że mieszkam na wsi to "zjawisko" czasem występuje szczególnie teraz. Ale już będe wiedział co ustawiać. Dzięki Szmulki2010!!

0
  • #12 30 Lis 2013 17:30
    2332907
    Użytkownik usunął konto