Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Schemat stereo na 5.1, przełącznik 4P2T 12pin.

buggers 29 Lis 2013 22:15 1725 0
    buggers
    Poziom 1  
    Witam, przygotowywuję się do największego jak dla mnie przedsięwzięcia jakim jest wykonanie multi switcha, na którego wejście będę podawać sygnał z TV(2.0)/Radia(2.0)/MP3(2.0)/PC(5.1) oczywiście jak ma to switch do siebie - sam wybieram co obecnie będzie grać, zaś na wyjściu będzie sygnał 5.1, ponadto zamieniający kierunek dźwięku o 90stopni wobec 4 satelit (middle zostawiając niezmienne):
    FL<->RL
    FR<->FL
    RR<->FR
    RL<->RR

Wiem, powalający (śmiechem ofc.) na kolana gadżet, no ale jak na początkującego przystało i z tym przychodzi mi mieć problemy, mianowicie:

1. Kwestia przerobienia 2.0 na 5.1 - znalazłem na forum taki schemat: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2200744.html zamiast 47kOhm użytkownik zastosował 10kOhm i rzekomo działa, moje pytanie, czy nie zrobi mi to mono z sygnału stereo, wkońcu L i R są zwarte i nie wiem czy owe rezystory jako jedyne dodatkowe elementy to czasem nie jest za mało aby uniknąć tegoż mono.

2. Nawiązując do punktu 1. do zakupu jest adapter Logitech'a wyglądający następująco:
    Nie znalazłem w necie jego orginalnego schematu lub chociażby zdjęcia jego stanu "rozbebeszonego", wiec pytanie czy może w nim siedzieć w/w układ, czy może jakiś bardziej skomplikowany? Osobiście nie wiem po której być stronie, gdyż schemat wydaje się dosyć wiarygodny, natomiast cena (60-80zł) wprowadza lekki mentlik.

3. Przełączanie satelit o 90stopni i z powrotem - planuję użyć do tego 2 przełączników suwakowych 2 pozycyjnych 12 pinowych, których nie mogę dorwać w swoim mieście, więc znalazłem na alledrogo.
    Wygląda on tak:
    Pytanie moje czy realizuje on to co zamieszczam na obrazku:
    4 kolory - 4 niezależne sygnały
    P1,P2 - pozycja 1. i 2.
    Pytanie dodatkowe, czy obrazek przełącznika który zrobiłem można w skrótcie nazwać 4P2T?
    Oczywiście wysłałem zapytanie do sprzedającego ale jak widać a raczej nie widać, od paru dni wciąż brak odpowiedzi.

Jeżeli ktokolwiek mógłby pomóc rozwiać wątpliwości co do tych punktów, byłbym wdzięczny.

Pozdrawiam.