Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

samsung n130 - alc269 nie przełącza na słuchawki

30 Lis 2013 01:03 1914 5
  • Poziom 15  
    Dzień Dobry ! Posiadam laptopa Samsung N130.Uszkodzony w nim był procesor dźwięku realtek alc269.Kupiłem i wlutowałem.Po tej operacji dźwięk ożył ale po włożeniu słuchawek w gniazdo nie chce przełączyć na słuchawki i gra dalej głośniczek.gniazdo mikrofonowe działa dobrze po włożeniu mikrofonu pojawia się komunikat.Okolice alc269 przelutowane gniazdo sprawne ( jest takie samo jak mikrofonowe.sprawdziłem styki się przełączają tak samo). Nie wiem na jakiej zasadzie wykrywane jest włożenie wtyczki od słuchawek...czy alc269 jest za to odpowiedzialne czy może jakiś układ inny.
  • Poziom 30  
    Sprawdź jak się zmienia stan na wejściu SENSE układu ALC.
  • Poziom 15  
    adeq4 dzięki za naprowadznie alc269 nie chce jednak przelączyć na słuchawki.tak jak na schemacie.
    samsung n130 - alc269 nie przełącza na słuchawki
    w momencie włożenia wtyczki jej jeden pin zwiera "Sense A" do masy przez rezystor 39,2 k. Próbowałem już wartości zbliżone do 39,2 k i nie chce przełączyć . Mikrofonowe gniazdo działa przy wlutowanym zastępczym rezystorze 20 k. Czy może być uszkodzony alc269 ? ...czy może trzeba wgrać jeszcze raz windowsa ze sterownikami ?
  • Pomocny post
    Poziom 30  
    Odpal jakąś dystrybucję linuxa z pendrive i sprawdź czy działa dźwięk.