Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Magnum 500dxi 2008 - Olej i płyny wymiana

30 Lis 2013 08:56 10077 7
  • Poziom 11  
    Witam
    Chciałem się zapytać jakim olejem zalać silnik dxi'a 2008r przebieg 870 000 (nie pobiera oleju), można go zaleć jakimś półsyntetykiem czy już jednak minerał (nie wiem co wcześniej było zalane)? Ile litrów wchodzi?
    Kolejna sprawa to o olej i filtr w skrzyni biegów automat, jaki tam olej wchodzi i ile litrów? Nadmieniam nie mam książki obsługi a na serwisie w Lublinie Renault powiedzieli że jestem dopiero 3 osobą a musi być chyba 10 aby zamówić owe książki.
    Jakie są jeszcze oleje/płyny oprócz chłodniczego, wspomagania w moście do wymiany?
  • Pomocny post
    Poziom 16  
    W moście sprawdź jak wygląda jak nie ma w nim opiłków i jest czysty to może zostać.
    Skrzynia 80W90 GL5 marka do wyboru.
    Na więcej szczegółów chyba serwis Volvo też powinien odpowiedzieć, bo skrzynie to masz Volvo i shift
  • Pomocny post
    Poziom 17  
    silnik 36,5 l rld 15w40 albo 15w30 z norma euro 5 SCR.
    skrzynia jak masz optidriver +_14,5l 75w80 400 tys albo 3 lata
    optidriver 2 11l reszta tak samo.
    most ok 17 l i 75w90 co 400 tys albo 3 lata
  • Poziom 11  
    Jeszcze mam pytanie odnoście samej wymiany oleju w automatycznej skrzyni biegów. Czy jest jakaś procedura samej wymiany czy standardowo jak np. olej w silniku
    Do skrzyni 80W90 GL5 czy 75w80 - obojętne?
  • Poziom 16  
    To już zależy od ciebie, serwis np Dafa zaleca do skrzyń ZF z intarderem olej silnikowy inni leją przekładniowy 80w90 jakiś lepszy i też jest ok.
    To nie jest automat jak w samochodzie osobowym dlatego też olej nie ma tu aż takiego znaczenia.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Specjalista - Samochody Ciężarowe
    MAN w modelu F2000 też zalecał zalewać skrzynie z retarderem olejem silnikowym.
  • Poziom 11  
    Czy Mobil Delvac MX 15W-40 byłby dobrym wyborem do silnika? (ojciec zamówił beczkę 200l i nie wiem czy brać od niego czy kupować coś innego)
    Co do skrzyni zaleję 80W90 lub 75w80, zobaczę co będzie w dobrej cenie znanych producentów. A 75w90 co idzie do mostu też można zalać skrzynię biegów, albo odwrotnie 80W90 lub 75w80 do mostu?
    Ponawiam pytanie odnoście wymiany oleju w skrzyni. Czy jest jakaś procedura samej wymiany czy standardowo jak np. olej w silniku.