Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dell D520 przestał działać na baterii!

Marek St. 30 Lis 2013 12:12 1428 5
  • #1 30 Lis 2013 12:12
    Marek St.
    Poziom 2  

Witam posiadam laptopa Dell Latitude D520. Laptop działał bez zarzutu aż do wczoraj gdy pojawił się problem z działaniem na baterii. Od razu napiszę że szukałem już na elektrodzie i w google podobnej usterki ale nie znalazłem nic co by mi pomogło. A mianowicie laptop nie chciał się uruchomić w ogóle na baterii ani też pod ładowarką i zapalały się tylko diody od caps locka, num locka, scroll lock i dioda power, na ekranie zero jakiejkolwiek reakcji nie uruchamiał się wiatrak ani dysk i po kilku sekundach diody gasną. Po wyciągnięciu i ponownym włożeniu baterii jakimś cudem laptop odpalił ale też pod ładowarką bo na samej baterii nie ma mowy o tym żeby laptop zaczął działać. Bateria trzymała jeszcze jakieś 20 min. Dodam że system wykrywa baterie i pokazuje że jest naładowana chociaż miga dioda od stanu baterii na pomarańczowo i zielono a na baterii zapalają się diody 1-3-5 ale wcześniej laptop działał jak tak było, bios wykrywa ładowarkę 65w i jest to model PA-12 Family REV A03. Wyciągnięcie pamięci ram i przekładanie do innych slotów też nie pomaga. Jeżeli odłączę ładowarkę matryca od razu gaśnie ale płyta główna się nie wyłączy tylko nie da się nic zrobić i trzeba go wyłączyć przez przytrzymanie włącznika lub wyciągnięcie baterii bo ponownie podłączenie ładowarki nic nie daje.

Proszę o pomoc i szybką odpowiedź z góry dziękuję.

Pozdrawiam Marek

0 5
  • #2 30 Lis 2013 12:34
    kazel05
    Poziom 15  

Czy bez baterii laptop się włącza i pracuje normalnie?

Możliwa usterka baterii lub modułu ładowania ale żeby to stwierdzić trzeba rozebrać laptopa i przeprowadzić diagnostykę.

0
  • #3 30 Lis 2013 15:01
    Marek St.
    Poziom 2  

Nie działa na baterii jak i bez baterii jak już napisałem wcześniej.

0
  • #4 02 Gru 2013 08:42
    kazel05
    Poziom 15  

W takim razie trzeba rozebrać laptopa i przeprowadzić diagnostykę. Na początek pomiar napięć na wszystkich cewkach. Masz czym sprawdzić jaki pobór prądu ma płyta?

0
  • #5 02 Gru 2013 13:40
    Marek St.
    Poziom 2  

Mam jak sprawdzić ale wina nie będzie leżała po stronie zasilania. Laptop normalnie ładuje baterie itd. Tylko on nie chcę uruchomić tak jakby biosu. Dziś podejmowałem próbę recovery biosu ale nie chciał czytać pendriva a nie posiadam stacji dyskietek na usb. Jutro zmienię w nim procesor na poprzedni i zobaczymy co wtedy. Bo objawy są podobne do tych jak laptop ma za dużo pamięci albo nieobsługiwany procesor.

O wynikach napiszę jutro.

Pozdrawiam.

0
  • #6 03 Gru 2013 08:53
    Marek St.
    Poziom 2  

Dziś po zmianie procesora i podłączeniu do ładowarki laptop wstał ale przy próbie odłączenia od ładowarki matryca zgasła a płyta główna pracuje dalej.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo