Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Renex
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Acer 7520G - Martwy Acer - mimo nowej płyty gł. i gpu nie reaguje na nic

Daemon_pl 30 Lis 2013 12:34 1482 3
  • #1 30 Lis 2013 12:34
    Daemon_pl
    Poziom 12  

Witam,
    Niedawno nabyłem działającego Acera 7520g (z zew. grafiką). Lapek podziałał może z miesiąc i padł.
    Na początku pojawiały się artefakty na monitorze, potrafił wyłączyć się ekran np na minutę aż w końcu pewnego dnia system nie uruchomił się.
    Dysk zamrugał może 3 razy i nic. Ekran nawet się nie uruchomił, nic się nie wyświetliło. Kaplica.

Więc przystąpiłem do naprawy.
    Acer dostał na miejsce GF8400 - Radeona 3650 1GB - niestety dalej to samo.
    Kupiłem więc płytę główną - Lapek uruchomił się. Zainstalowałem stery do nowej grafiki i wszystko śmigało jak nowe!

Miałem okazję do świętowania, bo naprawa zadziałała, znacznie lepsza karta graficzna przyjęta. Kupiłem specjalnie nową pastę termo przewodzącą zalmana stg2 i podkładkę termo pod mostek. Wszystko wyczyściłem z kurzu i lapek naprawdę ładnie działał z windowsem 8.
    No i podziałał może tydzień i znowu to samo!

Ludzie zmiłujcie się i powiedzcie co robić bo mi już ręce opadają. Chciałem zaoszczędzić, bo nie stać mnie teraz na raty, a władowałem już razem około tysiaka w ten złom, a on dalej wraca do tego samego miejsca... Zamruga dysk i czarny ekran icon_sad2.gif

Tak to wygląda po odpaleniu:
    http://youtu.be/VN6HT8fR1fQ

Jedyne co zostało ze starego Acera to: zasilacz, procesor i pamięci.
    Pamięci są 2 i odpalałem na przemian raz z jedną raz z drugą, w 1 jaki 2 gnieździe. - to samo.
    Zostaje więc pytanie zasilacz? procesor?

Proszę o pomoc bo już straciłem nadzieje :/

0 3
  • Renex
  • #2 30 Lis 2013 12:43
    kazel05
    Poziom 15  

Czy grafika i płyta posiadają ślady naprawy? Dostałeś na nie jakąś gwarancję? Podejrzewam jak to bywa w naszym kraju że ktoś sprzedał ci naprawiane części - naprawiane czyli wygrzane układy, średni czas działania po takiej naprawie od miesiąca do trzech

0
  • Renex
  • #3 30 Lis 2013 13:24
    Daemon_pl
    Poziom 12  

Ciężko mi powiedzieć czy były naprawiane, pewnie moje oko i tak by tego nie sprawdziło. Jak się dopatrzeć takich napraw? Sprzęt kupowany przez allegro, podziałał 7dni jak działała gwarancja rozruchowa i padł. Więc chyba nic nie zrobię ;/

EDIT =============

Słuchajcie, aby sprawdzić co może być wadliwe, wsadziłem starego GF8400 do Acera i...działa!
    No dobra to dla pewności wkładam Radeona i... działa!
    Niestety kolejny rozruch i to samo...Bez reakcji

Obecnie tylko na starym GF laptop działa poprawnie. Wydaj mi się, że Radeon musiał być naprawiany lub po prostu padł :/

0
  • #4 02 Gru 2013 08:35
    kazel05
    Poziom 15  

Ślady napraw to resztki topnika wokół układu, charakterystyczne przebarwienia wokół układu. Jeśli 7 dni gwarancji miał to na 99% naprawiany tzn wygrzany układ. Masz może stację lutowniczą z gorącym powietrzem? Jeśli tak możesz diagnostyczne podgrzać rdzeń radeona.

0