Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

PIC16F877A - Obsługa wyświetlacza graficznego 128x64 monochromatyczny

pawel_na_chwile 30 Lis 2013 14:02 1569 2
  • #1 30 Lis 2013 14:02
    pawel_na_chwile
    Poziom 11  

Witam, poszukałem trochę na forum, pokopałem w internecie i nic mądrego nie znalazłem, więc piszę, chciałbym pobawić się trochę wyświetlaczem graficznym, który leży już jakiś czas na półce i nigdy nie był nawet odpalony, ale nie wiem jak to ugryźć gdyż interesuje mnie obsługa tylko i wyłącznie w asemblerze, C lub inne języki odpadają bo ich po prostu nie znam, a próby nauczenia się upadły po miesiącu walki i całkowitej klęsce, po prostu widać jestem jakiś inny bo to co proste dla większości to dla mnie mur nie do przeskoczenia i nic na to nie poradzę wszystko co nie nie jest asemblerem jest dla mnie całkowicie niezrozumiałe. Szukam albo szczegółowego opisu jak sterować, inicjować, wysyłać i odczytywać dane z takiego wyświetlacza, od razu dodam że jest na popularnym sterowniku KS108B, fajnie jakby po było po Polsku bo mnie uczyli jeszcze niemieckiego i francuskiego, tak to jest z ludźmi starszej daty, albo jakiegoś gotowego działającego przykładu na mikrokontroler serii PIC16, na razie chciałbym wyświetlać napisy, jakieś wartości liczbowe, grafikę zostawię sobie na później, wiem że wyświetlacz nie ma generatora znaków i czeka mnie budowanie tablic ale to mnie nie przeraża, raczej martwi całkowity brak porządnego opisu komunikacji, zapisu danej i rozkazu, odczytu wszystko co znalazłem sprowadza się do jednego ogólny opis linii CS/E/RW/D0-D7 itd oraz przykłady w C i biblioteki do poprania. Praktycznie nic mądrego jak przeprowadzić inicjalizację itd. Jeżeli ktoś może pomóc będę wdzięczny pozdrawiam.

0 2
  • #2 30 Lis 2013 20:29
    dioda1000
    Poziom 27  

pawel_na_chwile napisał:
    albo jakiegoś gotowego działającego przykładu na mikrokontroler serii PIC16,

Link
    Kliknij 'Download source and HEX files'
    Rozpakuj.
    A plik *.hex podglądnij w MPLAB.

0
  • #3 01 Gru 2013 11:29
    pawel_na_chwile
    Poziom 11  

Dziękuję bardzo, temat rozwiązany, pozdrawiam

0