Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Amica ACZ 3403PX - Lodówka się nie odszrania

30 Lis 2013 15:44 2484 4
 • Poziom 9  
  Witam.
  Otóż 2 lata temu miałem problem z info FP na wyświetlaczu i dzięki info z tego forum zamontowałem opornik 4,7 kohma gdzie trzeba i problem zniknął. Błąd ten tyczył się uszkodzenia czujnika parownika (czujnik odpowiadał za automatyczne odszranianie) Lodówka działała dalej tak jak dawniej jednak od pewnego czasu lodówka przestała się sama odszraniać. Tworzy się na tylnej ścianie gruba warstwa lodu która ciągle się powiększa.
  Czy jest na to jakieś rozwiązanie? Czy to może być wina uszkodzenia tego opornika?
 • Poziom 41  
  Pytanie - czy się wyłącza?
 • Poziom 9  
  Lodówka rozmrożona i umyta. Zmieniła miejsce w którym będzie stać a dodatkowo opróżniony zbiornik na wodę która miała się skraplać podczas odmrażania opróżniony. Był pełny.
  Jak na razie widać że automatyczne odszranianie znowu zaczęło działać :)
 • Poziom 9  
  U mnie tez pojawił się ostatnio problem z oblodzeniem tylnej ściany chłodziarki. Rok temu wstawiałem rezystor aby "skasować" błąd FP. Wszystko było ok, do czasu ostatnich upałów. Teraz muszę co miesiąc rozmrażać chłodziarkę, bo lód zachodzi na półki. Dzieje się to tylko w górnej części. W dolnej odszranianie działa ok. Sprężarka chłodziarki chodzi 30min. Czy to jest normalne? Temperatury zamrażarki i chłodziarki pokazuje ok. Od czego zacząć?
 • Poziom 9  
  Ja to rozwiązałem podnosząc nieznacznie temp. do 6`C
  Prawdopodobnie podczas zaniku prądu skasowały ci się poprzednie ustawienia tak jak było u mnie.