Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP Dv6 - Poblem z ponowną instalacją Windows 7, czarny ekran z białą myszą, (kom

30 Lis 2013 17:13 3225 24
  • Poziom 7  
    Witam serdecznie!
    Na początku zaznacze ze na komputerach znam się minimalnie wiec prosze o wyrozumialosc :-)
    Po nieoczekiwanym błędzie systemu i restarcie pojawia sie u mnie czarny ekran z bialą myszką. Temat powtarza sie na forum ale u mnie nic nie pomaga.
    W kazdym razie chcialam wgrac od nowa Windows 7 (wszystkie pliki i tak mam a dysku zewntrznym, zreszta razem z punktem przywracania z przed tygodnia).
    Gdy wybieram Boot device i dysk DVD to pojawia sie inf. ‘windows is loadind files‘, następnie ‘starting windows‘ i znów wraca czarny ekran z białą myszką i nic się nie dzieje (wczoraj nawet zostawiłam na kilka h).
    Przy zaawansowanych opcjach rozruchu wykrywa ze jest zainstalowany Win7 ale nie dziala nawet tryb awaryjny.
    Udalo mi sie tez dostac do jednego bledu tj (UNMOUNTABLE_BOOT_VOLUME)
    Z gory przepraszam za lakonicznosc i brak pl znakow- post z telefonu
  • Poziom 29  
    MHDD i podaj SMART, szczególnie realokowane sektory i current pending sectors
  • Poziom 7  
    tak jak napisałam wyżej- znam się minimalnie, wiec to o Co pytasz wykracza niestety poza moją wiedzę (nie wiem nawet gdzie to sprawdzić) ;-)
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 7  
    Nie mam teraz dostępu do innego komputera, a do domu wracam niestety dopiero w połowie przyszłego tygodnia. Miałam nadzieje ze uda sie tez bez rozkręcania obudowy :-)
  • Poziom 7  
    Czy oprócz rozwiązania z wyjmowaniem dysku jest możliwość aby wgrać od nowa Windows7 z płyty i ewentualnie później zrobić recovery z dysku? (co wsumie nie jest konieczne bo instalki do wiekszosci programów mam).
    Jeśli ktoś ma pomysł to proszę o odpowiedź (prostym językiem bo dla laika ^^.)
  • Poziom 29  
    Być może jest, to o co prosiłem w pierwszej odpowiedzi, miałoby zweryfikować stan Twojego dysku Twardego.
    O ile się nie mylę, to DV6 powinien mieć coś jak SELF-TEST w biosie (?).
    Podczas uruchamiania komputera, wciskaj ESC i poszukaj tam takiej opcji.
  • Poziom 7  
    Nie wiem czy to jest to, ale w teście mam takie dane:
    start-up test
    100% sytem memory tested ok
    memory test pass
    primary hard disk self test
    quick test
    hard disk 1 quick (303)
    hard disk 1 full (305)
    hard disk smart passed

Spodziewam się już odpowiedzi więc zapytam jeszcze- polecacie zakup samego dysku czy cały laptop?
  • Poziom 29  
    Powiem szczerze, nie wiem co oznaczają wartości w nawiasach przy testach, ale w jakimś lenovo przy self-teście nie wykazywało badów, smart OK, a MHDD pokazał > 20. Werdykt serwisu - dysk do wymiany.
    Jeżeli już zakup czegokolwiek - to sam dysk, pytanie tylko czy jest uszkodzony (?) masz może jakieś zdjęcia z tych testów ?
    Proszę, przeczytaj o MHDD, wystarczy go zabootować z płyty, wybrać dysk i wcisnąć F8 :)
  • Poziom 7  
    Wartosci 303 i 305 wg angielskiej strony wsparcia HP oznaczaja dysk do wymiany. Za powyzsza radą postaram sie w okolicy czwartku jak juz bede w domu podpiąć inny dysk i sprawdze jak sobie poradzi i dm znac. Jak bede miala dostęp.do jakiegoś komputera to podrzucę zdjęcie self-testu. Dzięki za wszystkie podpowiedzi
  • Poziom 10  
    Hymmm wygląda dziwnie jeśli chcesz wgrać nowy system to zapakuj płytę do dvd zrób botowanie z napędu dvd i instalacja do przodu skoro tam nie ma ważnych dynach albo jeśli masz z czego przywrócić no to śmiało na ciało :)
  • Poziom 42  
    Lt_Ado napisał:
    Alternatywnie zorganizuj drugi 100% sprawny dysk z zainstalowanym Win 7, podmień i zobacz czy się odpali.

Jesteś pewien, co napisałeś? System zainstalowany na jednym komputerze miałby działać na drugim komputerze?

To coś nowego ... Możesz podeprzeć to jakimś technicznym opisem takiego zabiegu np. z strony HP, Toshiby czy innych producentów komputerów?
  • Poziom 10  
    A masz dostęp do płyty z xp żeby zrobić format dysku??

Dodano po 7 [minuty]:

a to próbowałeś ?? Przy starcie naciskaj F11 aż do pojawienia się ekranu z opcjami ,tam będzie możliwość przywrócenia działającego systemu ??
  • Poziom 7  
    @fenix262
    Przywracanie nie działa (ani z dysku wewnętrznego ani z punktu przywracania z zewnętrznego)
    Płyty innej niż Win7 przy sobie nie mam gdyż jak napisałam wcześniej, do domu wracam około środy;
    btw. wbrew mylącemu loginowi, jestem dziewczyną ;-)

@szmulki2010
    spacer to nawet niezły pomysł, natomiast punktów napraw w okolicy niestety brak bo już sprawdzałam :-) (chyba że nie zwróciłam uwagi na któryś z nich)
    No i niestety niedługo wychodzę do pracy więc dziś już nie znajdę
  • Poziom 10  
    To spróbuj tak odłącz zasilacz wyjmij baterie i naciśnij guzik power potem podepnij sam zasilacz i spróbuj puścić instalacje
  • Poziom 7  
    ciągle wraca do ekranu ‘uruchamianie systemu windows nie powiodło się. Przyczyną może być niedawna zmiana sprzętu lub oprogramowania“
    Uruchomienie narzędzia do naprawy systemu podczas uruchomienia kończy się czarnym ektranem z myszką, odpalenie Windowsa z płyty tak samo (nawet Twoim sposobem).
  • Poziom 10  
    zobacz płytę czy nie jest brudna jeśli nie to niestety wysypał się lekko dysk sama tego nie zrobisz aczkolwiek możesz spróbować inaczej jak masz pena takiego ze 8 giga to go podepnij i spróbuj na niego zainstalować system kombinacja alpejska ale powinno sie udać
  • Poziom 7  
    Jesli chodzi o plytę to ma może z miesiąc, rys nie ma :-) (pilniczków też nigdzie w pobliżu nie ma ;-));
    Co do wyjęcia dysku, pozostawie to specjaliście ok środy- czwartku i jak będe coś więcej wiedziała o ‘werdykcie‘ to dam znać.
  • Poziom 10  
    Nic nie musisz wyjmować wsadź tylko pena 8 i heja do przodu :) i zrobisz sama :)
  • Poziom 29  
    Polon_us napisał:

System zainstalowany na jednym komputerze miałby działać na drugim komputerze?

Tak. Wielokrotnie testowałem. Ponad 90% skuteczności ;) Działa nawet dysk ze stacjonarnego z CPU i mostkiem intel, grafiką nvidia, w netbooku opartym o AMD.