Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Genius Sprint 05 - Lustrzane zamykanie dwóch siłowników Genius

uram85 30 Lis 2013 18:32 684 0
  • #1 30 Lis 2013 18:32
    uram85
    Poziom 2  

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów.

Mam pytanie w związku z lustrzanym funkcjonowaniem dwóch siłowników Genius sprint 05.Moja brama ma składać się z dwóch skrzydeł przesuwnych, które zamykają się zsuwając do siebie i otwierają się rozsuwając każda w swoją stronę. Nie wiem jak podłączyć jeden z siłowników tak aby działał lustrzanie względem drugiego. Rozumiem ze zamiana magnesów krańcowych w jednym ze skrzydeł to nie jest rozwiązanie, ponieważ pojawia się jeszcze temat funkcjonowania fotokomórek. Posiadam jeden zestaw fotokomórek FAAC Safebeam no i chciałbym żeby funkcjonowały (zatrzymywały się i wycofywały skrzydła) dla obu skrzydeł bramy naraz.

Będę bardzo wdzięczny za podpowiedź.
    Pozdrawiam :)

Dodano po 1 [godziny] 18 [minuty]:

No i metodą prób i błędów bez konsekwencji udało mi się znaleść rozwiązanie. Otóż wystarczy jedynie zmienić biegunowość w jednym z siłowników. Na płycie głównej trzeba zamienić miejscami przewody kierunkowe (fazowe) silnika wpięte w gniazda "APM" oraz "CHM". to właśnie powoduje że dany siłownik zmienia swoją automatykę działania na odwrotną i wysyła również właściwe sterowania do fotokomórek. potrzebna jest również zamiana magnesów krańcowych miejscami i sprawa załatwiona.
    Przepraszam za zamieszanie, ale mam nadzieję, że ten post pomoże w przyszłości komuś kto będzie miał podobny problem.
    Pozdrawiam

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME