Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

whirlpool adg 789 - nie może ukończyć cyklu, zacina się

Rafał_Śmiłowicz 30 Lis 2013 18:44 2430 7
  • #1 30 Lis 2013 18:44
    Rafał_Śmiłowicz
    Poziom 8  

Witam
    Chciałem się poradzić na temat zmywarki whirlpool adg 789, mianowicie - zmywarka rusza normalnie, pobiera wodę, zmywa jakiś czas i po około kilku/kilkunastu minutach zacina się co objawia się następująco - pompa myjąca uruchamia się na ok 1-2 s przerywa pracę, po czym wszystkie lampki na panelu sterującym gasną , po chwili zapalają się ponownie - na wyświetlaczu pokazuje się u8 po chwili u9 i tak w kółko. Tak jakby nie miała siły przepchnąć tej wody. Jak się ją zresetuje to można od nowa uruchomić program który ruszy normalnie aż do chwili gdy znowu się zatnie. Rozkręciłem ją, woda nie cieknie, pompa spustowa działa - podczas pracy symulowałem zalanie i podnosiłem pływak co uruchamiała pompę spustową. Jeśli ktoś ma jakiś pomysł, będę wdzięczny jak się nim podzieli.
    Dziękuję
    Pozdrawiam

1 7
  • #2 02 Gru 2013 23:54
    Rafał_Śmiłowicz
    Poziom 8  

Witam
    Dzisiaj ponownie podjąłem próbę rozwiązania problemu. Zauważyłem, że zmywarka zachowuje się tak jakby przy próbie rozkręcenia pompy zaczynał działać jakiś mechanizm zabezpieczający odcinający zasilanie - mianowicie to mruganie panelu sterującego to porostu odłączanie zasilania i ponowny restart zmywarki. Czy ktoś orientuje się które zespoły mogą powodować takie zachowanie?

1
  • Pomocny post
    #3 03 Gru 2013 00:10
    movzx
    Poziom 39  

Rafał_Śmiłowicz napisał:
    zaczynał działać jakiś mechanizm zabezpieczający odcinający zasilanie
    Zapewne nazywa się "uszkodzony sterownik". Wystarczy zgadywania, trzeba pomierzyć napięcia.

0
  • #4 03 Gru 2013 17:46
    Rafał_Śmiłowicz
    Poziom 8  

Hmm no ok ,zgadzam się, tylko, że sterownik też sprawdzałem i wyglądało wszystko dobrze, kondensatory nie spuchnięte, wiem, że nie muszą być no ale zanim zabiorę się za ich wylutowanie to chciałem się poradzić ponieważ może okazać się, że to jakaś inna błahostka. Proszę o rade co powinno być sprawdzone/wymienione - większa płytka sterownik, a mniejsza od przycisków z panelu.
    whirlpool adg 789 - nie może ukończyć cyklu, zacina się whirlpool adg 789 - nie może ukończyć cyklu, zacina się
    Dzięki
    pozdrawiam

0
  • Pomocny post
    #5 03 Gru 2013 21:02
    movzx
    Poziom 39  

Rafał_Śmiłowicz napisał:
    sprawdzałem i wygląda
    Te dwa słowa tuż obok siebie wyglądają niedobrze. Albo oglądam sobie, albo sprawdzam.
    Rafał_Śmiłowicz napisał:
    kondensatory nie spuchnięte, wiem, że nie muszą być
    Dobry, dobry trop. I niekoniecznie muszą być okrągłe.

1
  • #6 04 Gru 2013 23:09
    Rafał_Śmiłowicz
    Poziom 8  

Wymienione wszystkie kondensatory (nie miałem możliwości sprawdzenia który się zepsuł), zmywarka działa. Co prawda jeden był 16V 1100uF nie było takiego i jest zamontowany 10V 1100uF mam nadzieję, że da rade ;)
    Dziękuję
    Pozdrawiam

0
  • #7 04 Gru 2013 23:26
    movzx
    Poziom 39  

Rafał_Śmiłowicz napisał:
    jeden był 16V 1100uF nie było takiego i jest zamontowany 10V 1100uF
    Ryzykowne. Jeśli ten kondensator jest w gałęzi 12V to długo nie pożyje.

0
  • #8 04 Gru 2013 23:30
    Rafał_Śmiłowicz
    Poziom 8  

Wymienię go na właściwy jak tylko dostanę.
    Pozdrawiam

0