Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

uprawnienia sep do 1kv eksploatacja co moge robic

...Paweł... 30 Lis 2013 18:59 6702 6
  • #1 30 Lis 2013 18:59
    ...Paweł...
    Poziom 6  

Witam, co mogę zrobić gdy mam uprawnienia SEP do 1kV? Eksploatację? Czy mogę zrobić instalację elektryczną albo przyłącze?

1 6
  • #2 30 Lis 2013 19:15
    maurycy123
    Warunkowo odblokowany

...Paweł... napisał:
    witam co moge zrobic gdy mam uprawnienia sem do 1kv eksploatacje czy moge zrobic instalacje elektryczna albo przylacze?

Możesz. Pod warunkiem, że ktoś z uprawnieniami dozorowymi się pod tym podpisze.
    W swoim domu możesz robić co chcesz. U kogoś musisz zrobić pomiary.

0
  • #3 30 Lis 2013 19:23
    kybernetes
    Poziom 39  

W uproszczeniu - możesz robić czarną robotę pod nadzorem osoby o "lepszych" uprawnieniach. Np. zamontować gniazdko elektryczne albo położyć kabelek tak gdzie Pan Majster pokaże i się pod tym podpisze.

0
  • #4 01 Gru 2013 09:04
    Wojtek.zse
    Poziom 31  

Kolego, zasadnicza sprawa co umiesz zrobić a nie co możesz. Bo to, że posiadasz "papierki" to nie wszystko. Należy mieć odpowiednią wiedzę aby komuś lub sobie nie zrobić krzywdy.

0
  • #5 01 Gru 2013 14:19
    narasta
    Poziom 21  

Masz uprawnienia i nie wiesz na co? Ciekawe kto Ci je dał. Powodzenia...

-1
  • #6 04 Gru 2013 16:28
    ...Paweł...
    Poziom 6  

dzieki za wszystkie odpowiedzi ale po pierwsze chodze do 4 technikum właśnie skończyłem kurs i czekam na egzamin wiec jeszcze nie mam tych uprawnień dlatego sie pytam co bede mógł zrobic z takimi uprawnieniami po drugie pracowałem juz na wielu budowach i robiłem instalacje wiec mam spora wiedze na ten temat a po trzecie aby móc odebrać taka instalacje potrzebuje uprawnienia na dozór tak? a co sie z tym wiąże chciałbym wiedziec czy to sa uprawnienia które moge zrobić dopiero po 5 latach przepracowanych w zawodzie??

Moderowany przez ANUBIS:

3.1.13. Zabronione jest publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych.

0
  • #7 04 Gru 2013 17:29
    narasta
    Poziom 21  

No to się nawet nie przyznawaj, że robiłeś instalacje bez SEPa.

1