Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
flexghzflexghz
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Stacje 2 din GMS jaką kupić ?

MKV 08 Cze 2014 17:24 140220 420
    JulekSławek
    Poziom 10  
    Acha... już teraz będę wiedział:)
  • flexghzflexghz
    moogio
    Poziom 11  
    Mam pytanie do przedstawiciela GMS - serwis Audiopol - jak z wgrywaniem loga marki samochodu - czy jest to juz możliwe dla 6311, jeśli nie to czy będzie i kiedy? Prosze o konkrety.
    JulekSławek
    Poziom 10  
    Chętnie poczytam bo może i w 6321 także będzie to możliwe, ponieważ czekam na przesyłkę:)
  • flexghzflexghz
    dropsi
    Poziom 10  
    Jeśli ktoś będzie łaskaw, poproszę o recenzję GMS 6321 z uwzględnieniem poprawności działania funkcji które w poprzednich modelach sprawiają problemy.
    michałDSP
    Poziom 11  
    MKV napisał:
    JulekSławek napisał:
    Ja na szczęście nie pobrałem jeszcze Android 4.4 KitKat. Jak zwykle lepsze jest wrogiem dobrego:)

4.4.2 jest wyraźnie szybszy i znacznie oszczędniejszy dla baterii niż 4.3 więc są sensowne powody do zmiany - to nie tylko cyferki.
    Niemniej jednak tak jak napisałem w obu telefonach mam 4.4.2 i jeden się synchronizuje a drugi nie dlatego zastanawiam się czy ktoś może ma również z tym problem - może to dotyczy np tylko Sony a np Samsunga już nie?

Kombinowałem tak żeby zsynchronizować książkę telefoniczną z Nexusa i potem podłączyć Sony (oba korzystają z tego samego konta Google) ale niestety po podpięciu drugiego telefonu książka kontaktów jest pusta :(

Jest dokładnie odwrotnie i nowy Android pożera wręcz baterię ..

Dodano po 24 [minuty]:

dropsi napisał:
    Jeśli ktoś będzie łaskaw, poproszę o recenzję GMS 6321 z uwzględnieniem poprawności działania funkcji które w poprzednich modelach sprawiają problemy.

.............. !

No i mam pytanie do Pana Dropsi czy udało mu się w końcu zgrać ten soft z GMS-a ?? do innych chińskich stacji , działa bo może też bym sobie w sofcie
    coś pozmieniał .
    JulekSławek
    Poziom 10  
    Witam po kilku dniach. Sytuacja wygląda tak- zamontowana stacja 6321 w superbie 1.
    Na pół kieszeni dołączonej do stacji. Antena przez separator antenowy dedykowany. Zamontowana kamera cofania przewodowa (bardzo budżetowa) w oświetleniu tablicy rejestracyjnej. Nawigacja Automapa 6.15 zakupiona razem ze stacją. Telefon S4 z oprogramowaniem 4.3 (pozostało starsze).
    Konkluzja - wszystko działa jak chciałem. Nawet oprogramowanie S-Voice dogaduje się z Bluetooth stacji bez problemu. Odtwarzanie z karty SD, USB (przód i tył) bez kłopotów.
    Radio ciągnie stacje dostępne i mnie interesujące ( z Krakowa, Wrocławia, Zielonej Góry, Warszawy) . Kamera cofania zwłaszcza podczas nocnego parkowania rewelacja.

Nie sprawdzałem natomiast problemów sugerowanych w postach w/w.
    Jednym słowem jak powiadała moja mocno małoletnia córka ,,opłacało się"

Obym miał takie wrażenia w dalszej eksploatacji.
    skolakow
    Poziom 9  
    Witam,

również posiadam zamontowaną w aucie jednostkę multimedialną - GMS 6321.

Nasuwają mi się dwa pytania:

1) -> na stronie producenta jest info, że rzekomo jest tzw."...Zaawansowane wyciszanie w momencie podawania komunikatów..." - u mnie niczego takiego nie zaobserwowałem. To znaczy - podczas komunikatów głosowych z AutoMapy - radio się nie wycisza, tylko komunikaty nakładają się na dźwięk z radia, lub innego źródła dźwięku...

2) -> czy jest możliwe, aby były słyszalne tylko komunikaty głosowe podczas włączonej nawigacji? Z tego co zauważyłem, GMS 6321 ma taką właściwość, że nie można wyłączyć radia, lub innego źródła dźwięku, aby w tym czasie można było słuchać tylko komunikatów z programu nawigacyjnego. Jest to denerwujące, gdyż nie zawsze mamy ochotę, aby było włączone radio, lub inne źródło dźwięku podczas nawigowania!

Mam prośbę, aby ktoś z użytkowników tego urządzenia mógł odp. na moje pyt.

Pozdrawiam!
    lime00
    Poziom 8  
    Witam
    Co do 1 mam to samo, co do 2 to jak chcę wyłączyć radio to w menu głównym wchodzę w inną pozycję (usb, kartę jak są puste, telefon, kamerę) i znowu wychodzę do menu głównego.
    Najgłupsze dla mnie w tym radiu jest brak możliwości zmiany stacji radiowej z pilota przy kierownicy i wysuwająca się antena po wrzuceniu biegu wstecznego (kamera cofania) przy wyłączonym radiu.
    Pozdrawiam
    skolakow
    Poziom 9  
    Witam,

jeśli wybierze się np. źródło typu karta pamięci lub usb i karta lub pendrive będxie pusta (sformatowana) - ko kilkunastu sek. urządzenie GMS 6321 powraca do ostatnio używanego źródła dźwięku. Mało tego, jeśli wstrzymamy (pauza) w odtwarzaczu grający utwór typu mp3, wma, flac - po powrocie do nawigacji nie słychać już wtedy żadnych dźwięków/komunikatów!

Jedynie wybór w menu źródła typu: kamera, dvb-t mimo niepodłączonych odpowiednio: kamery, dekodera - urządzenie pozostaje w tym trybie i można nawigować tylko z dźwiękami komunikatów głosowych nawigacji.

Dodatkowo zauważyłem, że niezależnie od typu pliku dźwiękowego i stopnia kompresji - odtwarzacz charakteryzuje się dość dużymi szumami (niewiele pomaga wbudowany equalizer i jego ewentualna modyfikacja). Podczas słuchania radia FM szum nie jest tak bardzo wyczuwalny z racji samego sygnału radiowego, który jest już zaopatrzony w delikatny szum... Weryfikowałem podłączenie urządzenia/okablowania i dodatkowo mam punkt odniesienia do poprzedniego zestawu audio - JVC. Tam takich szumów nie było!

Pozdrawiam!
    wojzur1977
    Poziom 2  
    Witam,
    Chciałem podłączyć sie do tematu.Mam taką samą stacje GMS 6321 którą kupiłem ok 2 tygodni temu i też mam z nią problem dotyczący jakości dźwięku.Niezależnie od źródła czy jest to radio,SDHC,USB,BLUETOOTH itd. w głośnikach słychać szum.Jest on bardzo wyraźny do momentu kiedy np.piosenka go nie zagłuszy.W przypadku zestawu głośnomówiącego jest on słyszalny cały czas i niezależny od ustawienia potencjometru głośności oraz equalizera.Nośniki danych zostały nagrane zgodnie z zaleceniami producenta ale myślę że to i tak niema najmniejszego znaczenia.Panowie w sklepie w którym kupowałem to radio stwierdzili że może jestem zbyt wyczulony.Powiem szczerze że jestem rozczarowany gdyż miałem okazje słuchać inny modeli tej firmy i to właśnie jakość dźwięku w większości zadecydowała o kupnie.Napisałem w tej sprawie mail do firmy GMS ale narazie bez odp.
    creasy1979
    Poziom 1  
    Witam, a ja mam z kolei inny problem który się pojawił po ok 3 miesiącach w stacji GMS 6501 polega na niedziałającym dotyku przez kilka do kilkunastu minut od włączenia, dzwoniłem do nich najpierw że mapa lewa, mam kupioną od samego początku legalną. potem że pliki za duże, tutaj szczerze nie sprawdzam ich danych technicznych tylko samo rozszerzenie. Urządzenie wg. mnie powinno samo wyczyścić bufor. Jeśli tego nie potrafi powinno być dostępne narzędzie do tego.
    wojzur1977
    Poziom 2  
    Witam ponownie.
    Właśnie otrzymałem odpowiedz z firmy GMS:Poproszono mnie o kontakt ze sprzedawcą co też uczyniłem.Sprzedawca poinformował mnie że szumy pochodzą z systemu windows i niema możliwości ich usunięcia ani zminimalizowania.Ciekawostką jest fakt że szumy te podobno występują w każdym modelu stacji GMS? Dziwne bo znajomy ma stacje GMS 6401 i jokoś mimo wszelkich starań nie potrafiłem ich usłyszeć.
    Pozdrawiam.
    ziksinski
    Poziom 10  
    Czytając tą dyskusję wstrzymałem się z zakupem stacji GMS... tłumaczenie typu "zalecane jest odtwarzanie plików MP3 z bitrate 192kbps" jest po prostu żałosne... wszelkie MP3, które kupuję na beatport czy djMagic są w najwyższej możliwej jakości 320kbps a jeżeli ktoś twierdzi, że w odsłuchu nie ma róznicy między bitrate 192 a 320 powinien się do-edukować. Mam stare radio Alpine RB9812, które ma 10 lat i czyta z CD takie MP3 bez zająknięcia. Jak dla mnie jest to wada produktu (GMS) wymagająca natychmiastowej poprawki oprogramowania - na pojawiające się wcześniej pytania odnośnie aktualizacji jasna odpowiedź nie padła. Nie jest to chyba powód do dumy dla dystrybutora, który powinien takową aktualizację już dawno udostępnić. Nie powinno się też klientowi pisać aby po nowe oprogramowanie wysłał sprzęt do serwisów - w dzisiejszych czasach znakomita większość urządzeń (Amplitunery, odtwarzacze, telewizory itp itd aktualizuje się online lub z Pen Drive). Nie ważne, że urządzenie jest kilkadziesiąt % tańsze niż bardziej znane marki car audio. Podstawowe funkcje typu Radio / MP3 / GPS / Bluetooth /czy rejestrator mają działać bez zająknięcia a jeżeli tak nie jest klient powinien być poinformowany o takim fakcie zanim wyda pieniądze. Tyle z mojej strony i szukam innej firmy :-)
    dropsi
    Poziom 10  
    Witam,

Przykro czytać nowe wpisy. Nowym użytkownikom sprzętu "marki" GMS" zaczynają się schody i droga przez mękę.

Przestroga dla niezdecydowanych.

Powodzenia i Pozdrawiam.
    JulekSławek
    Poziom 10  
    Witam.
    Ja mam natomiast, po przejechaniu kiltu tysięcy km, pozytywne odczucia. Po zamontowaniu, dostrojeniu, domontowaniu kamery, stacja 6321 działa bez ,,zawieszek". Nie mam zacięcia audiofilskiego więc nawet nie sprawdzam jakich plików nie odtwarza. Może monitor zbyt odbija światło, ale to są szczegóły. Mimo upałów, wilgoci i Bóg wie czego jeszcze, wróciłem z wakacji (mocno jeżdżonych) bez posiłkowania się typową nawigacją,
    słuchając w trakcie podróży radia i samodzielnie nagranej muzyki z kary SD oraz USB.
    Wszystko zależy czego się oczekuje od kupowanego sprzętu. W samochodzie wolę jednak koncentrować się na drodze i wszystkim co się wiąże z bezpieczeństwem i komfortem podróży.
    I tu by nie zapeszyć - ,,spluwam na psa urok" :):):)
    skolakow
    Poziom 9  
    Wygląda na to, że GMS 6321 z racji tego, że jest względnie nowym modelem - przechodzi jakąś chorobę wieku dziecięcego i dystrybutor nie chce się do tego przyznać...

Jeśli ktoś przede wszystkim chce korzystać z funkcji nawigacji - tutaj nie mam się do czego przyczepić - AutoMapa działa poprawnie z jedną małą, aczkolwiek istotną uwagą - dołączona fabryczna antena GPS jest strasznie słaba i musiałem ją wymienić na inny model, aby sygnał był silny i stabilny. Na tej fabrycznej antenie łapał niestabilny sygnał (max. 3 satelity) dopiero po 10-15 minutach... Po wymianie anteny - po 30 sekundach i sygnał jest stabilny (ok. 10 satelit)...

Ale największą wadą są te słyszalne szumy w odtwarzaczu audio - podczas odtwarzania plików cyfrowych - to duże niedociągnięcie i wada, którą dystrybutor tłumaczy w iście prostacki sposób. Użytkownik wojzur1977, otrzymał od dystrybutora takie oto wytłumaczenie... "szumy pochodzą z systemu windows i niema możliwości ich usunięcia ani zminimalizowania" - śmiech na sali. Mam przenośną nawigację oparta na Windows CE i tam nie czegoś takiego, że odtwarzanie plików audio jest z dodatkową przypadłością w postaci szumu... Myślałem, że czasy analogowego, zaszumionego kaseciaka się skończyły... Niech w takim razie zamieszczą jakiegoś patcha, aby można było zaktualizować soft we własnym zakresie. Chyba, że to jednak wadliwa elektronika i wtedy niewiele będzie można z tym zrobić.

Jak się czyta specyfikację na ich stronie:

36 Bit przetwornik D/A: Nowy przetwornik posiada lepszą jakość dźwięku, szczególnie odczuwalną w paśmie niskich częstotliwości 3-drożny korektor parametryczny, wbudowane filtry LPF/MPF/HPF pozwolą jeszcze lepiej dopasować profil brzmienia. Pełną kontrolę niskich częstotliwości zapewnia wyjście na subwoofer z regulowanym filtrem dolnoprzepustowym 80-120-160Hz oraz wzmocnieniem sygnału wyjściowego

- można być pod wrażeniem, ale po weryfikacji okazuje się, że specyfikacja ma niewiele wspólnego z rzeczywistością - jakością dźwięku!
    ziksinski
    Poziom 10  
    jak widać "papier przyjmie wszystko" podejrzewam, że sam Windows CE 6 jest sporym ograniczeniem takich jednostek:

Cytat:
    Windows CE 6.0

Zrealizowany we wrześniu 2006 roku. Nazwa kodowa "Yamazaki".

zwiększono przestrzeń adresową procesu z 32 MB do 2 GB ,
    dano możliwość uruchomienia 32 768 procesów (w porównaniu z 32 w wersji 5.0),
    zwiększono wydajność funkcji systemowych,
    Device.exe, filesys.exe, GWES.exe przeniesiono do Trybu Jądra.
    dodano obsługę 512 MB pamięci fizycznej,
    sterowniki posiadają dwa tryby: jądra i użytkownika.

Cytat:
    Windows CE 7.0

System wydany w roku 2010. Nowe funkcje:

Obsługa procesorów z dwoma rdzeniami (np. ARMv6),
    Pozycjonowanie na podstawie WIFI,
    Obsługa Bluetooth 3.0
    Obsługa technologii DRM,
    Obsługa NDIS 6.1,
    Zaawansowana obsługa dotyku i gestów,
    Synchronizacja danych i mediów z MTP,
    Unowocześniona grafika oparta na Open GL ES 2.0,
    Ulepszony Internet Explorer 8 z kompatybilnością wsteczną,
    Wsparcie dla tabulatorów,
    DLNA.

Jak widać CE 6 ma już 8 lat i rozwijany przez Microsoft raczej nie jest. Ogólnie nawet CE 7 mimo faktu jego istnienia od 4 lat nie widziałem, w żadnym urządzeniu elektronicznym. Android powoli zaczyna wypierać ten system i chyba lepiej poczekam z rok czasu może w cenie 1,5K pojawi się jakieś radyjko z Androidem 4.3 lub wyższym.
    dropsi
    Poziom 10  
    Witam,

W kwestii GPS raczej nie antena, a sposób i miejsce umiejscowienia jej jest przyczyną. Miałem dokładnie ten sam problem z sygnałem. Podjechałem do jednego z serwisów audio gdzie po zbadaniu sprawy się panowie uśmiechnęli i odpowiedzieli że źle mi zamontowano antenę gdyż umieszczono ją w kokpicie obok radia a taśma aluminiowa która miała służyć jako klej do mocowania i deflektora zarazem została zbita w kulkę i tak antenę zamocowano. przełożyli antenę na zewnątrz przy słupku prawym podkładając wcześniej miedzy deskę a antenę aluminiową blaszkę o przekątnej troszkę większej od anteny. Od tego momentu łapie w kilka sekund sygnał bez względu jaka jest pogoda (w zimę przy opadach śniegu nie testowałem). Zaznaczę że przednią szybę mam podgrzewaną co generowało dodatkowe problemy (ponoć).

[/img]
    JulekSławek
    Poziom 10  
    Początkowo zamontowałem antenę pod kokpitem, ale tu sygnał był słabszy dlatego teraz przy prawym na kokpicie przejechałem już kilka miejsc w europie i sygnał zbierany był bez zbędnej zwłoki.
    michałDSP
    Poziom 11  
    Witam,

Kilka dni temu w firmie gdzie pracuję ( car audio)

był przedstawiciel z rosyjskiej firmy Stopol, która sprzedaje produkty konkurencyjne dla GMS-a

Opowiadał aby nie kupować GMS-a bo ludzie na forach się żalą itd, w chwili obecnej już wiem do czego służy ten temat !!

To jest podkładka pod dywersyjną agresywną politykę rosyjskiej firmy,

Przedstawiciel dawał przykłady właśnie wręcz cytaty z tych bzdurnych twierdzeń które tu indukują ''eksperci'' od windowsa , softu itp.. żenada ..

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Żadnego szumu niema , tak samo szumi Clarion czy Blaupunkt , co za bzdury ??

takich bzdur to nie słyszałem od dawana.. chyba że ma we wzmacniaczu gaina ustawionego na max , ( pewnie całkiem przypadkowo :lol: :lol: :lol: )

:shii: :shii: :shii: :shii: :shii: :shii: :shii:
    artecsan
    Poziom 2  
    Witam,

Z ciekawością przeczytałem wątek.
    Niedługo minie rok jak korzystam z GMS 6401.
    I cieszę się bardzo ze ktoś załozył ten wątek ponieważ jak piszą tu koledzy kontakt z serwisem GMS jest tragiczny na moje maile z 09.2013 do tej pory nie odpisali.

Więc korzystajac z okazji moje pytanie do kierownika serwisu który się tutaj udziela jak w 6401 korzystać z wyszukiwania kontaktów po literach.
    dropsi
    Poziom 10  
    ...
    Cytat:
    jak w 6401 korzystać z wyszukiwania kontaktów po literach.

Obawiam się że 6401 nie posiada takiej funkcji. Przynajmniej ja się nie doszukałem w skromnej instrukcji jak i w stacji.
    skolakow
    Poziom 9  
    Wydaje mi się, że użytkownik michałDSP ma jakieś zaburzenie osobowości - wszędzie widzi spisek... A to po prostu stacja multimedialna GMS 6321 i inne modele są niedopracowane i posiadają błędy. Koniec. Kropka.

Nie ma żadnego przesterowania wzmacniacza którego sugeruje ten użytkownik. Po prostu odtwarzanie plików audio z karty pamięci, usb, korzystanie z bluetooth w GMS 6321 pociąga za sobą generowanie dodatkowych szumów słyszalnych już od najniższego poziomu głośności. Moduł radia FM jest pozbawiony tego zniekształcenia. Tam co prawda pojawia się szum, ale spowodowany analogową transmisją przekazu sygnału dźwiękowego.

NA koniec chciałbym się ustosunkować do wypowiedzi michałDSP - cyt: "...Przedstawiciel dawał przykłady właśnie wręcz cytaty z tych bzdurnych twierdzeń które tu indukują ''eksperci'' od windowsa , softu itp.. żenada ..."

A jak to się ma do tłumaczenia serwisu/dystrybutora, który jednemu z użytkowników tego modelu napisał taką oto rewelację: "...szumy pochodzą z systemu windows i niema możliwości ich usunięcia ani zminimalizowania..."

To dopiero jest bzdurne stwierdzenie!

Moja poprzednia stacja multimedialna JVC (bez wbudowanej nawigacji) nie miała takich kłopotów podczas odtwarzania muzyki.

Pozdrawiam!
    artecsan
    Poziom 2  
    No właśnie szukam tej opcji już prawie rok i też mi się wydaje, że jej nie ma. Niemniej stacje kupiłem z przekonaniem, że taka funkcja jak najbardziej jest dostępna, ba była to nawet jedna z kluczowych dla mnie funkcji. Nawet sam producent zapewnił mnie, że taką funkcje moja stacja posiada, umieszczając na swoje oficjalnej stronie kartę produktu. (Proszę zobaczyć sekcja Bluetooth). Która skłoniła mnie do zakupu.

Panie kierowniku serwisu AUDIOPOL może z okazji 30 lecia firmy ustosunkuje się Pan do sytuacji i przedstawi rozwiązanie, żeby, chociaż przy takiej okazji pokazać, że nie macie klienta w 4 literach.
    Jan_Werbinski
    Poziom 32  
    Zastanawiałem się nad 6401, ale po tym jak przeczytałem tutaj o szumach i żenujących wadach oprogramowania już wyrobiłem sobie zdanie o tym sprzęcie. Szumy w 2014 roku? To chyba jakiś żart? :)
    skolakow
    Poziom 9  
    Kolejna opinia na temat szumu/zakłóceń w GMS 6321 znaleziona w komentarzu do wgranego filmiku-prezentacji:

link:
    http://www.youtube.com/watch?v=1QpnxOmAbfo

komentarz:
    oli olijac
    5 dni temu

Witam, kupiłem ten sprzęt w sobotę 12.07.2014 r. i stwierdzam że jakość dźwięku jest kiepska, szumi strasznie, jakość połączeń telefonicznych jest beznadziejna, problemy z automapą, nie warto kupować jak najdalej od firmy GMS, jutro jadę to oddać wezmę jakiegoś Pioniera.
    wieslaw200
    Poziom 12  
    ja do swojego 6401 zamontowalem kamere cofania w peugeot 308 dziala bardzo fajnie
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    lime00
    Poziom 8  
    A ja po 2 miesiącach mam problem z kamerą cofania. Jak włączę ręcznie to działa, jak wrzucę wsteczny to nie działa. Sygnał podaje, a obrazu nie ma. Serwis zachował się bardzo "profesjonalnie" i zwalił winę na montaż, jak napisałem, że kamera działa, sygnał jest tylko automatycznie nie pokazuje obrazu to się nie odezwali więcej.
    Tak więc jak ktoś chce mieć problemy z radiem i do tego "fachową" obsługę serwisu to bardzo polecam.
    PS Aż dziw mnie bierze, że nie zwalili winy na piracką automapę (tylko na montaż) jak to mają w zwyczaju.
    powalla
    Moderator CarAudio
    Czytajac Twoj pierwszy post jakos tez bym sugerowal zadbac o POPRAWNY (czytaj zgodny z manualem ) montaz .