Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Stacje 2 din GMS jaką kupić? 6311 vs 6401

MKV 30 Nov 2013 21:09 148860 429
Helukabel
    MKV
    Level 12  
    Rozważam kupno radia GMS tylko nie jestem pewien który model wybrać - 6401 ma zewnętrzny mikrofon natomiast 6311 obsługuje pliki FLAC.
    Pobawiłem się na żywo oboma tymi modelami (udało mi się znaleźć jeden u znajomych a drugi w warsztacie car audio ) i zauważyłem kilka rzeczy:

1. Wygląda na to, że menu w 6401 chodzi dużo płynniej niż w 6311 - czyżby wynikało to z innego zastosowanego procesora?? Coretex A9 jest aż o tyle szybszy o tego procesora MTK mimo identycznego zegara 800MHz?? (jak rozumiem oba są dwujądrowe??)
    2. Podczas odsłuchiwania plików mp3 w 6311 za każdym razem mimo startu piosenki od 0:00 (według stacji) tak naprawdę sa ucinane okł 2 sekundy utworu - to normalne??
    3. Sprawdzałem odczytywanie plików FLAC na 6311 - miałem dwa albumy - jeden bez problemu został odczytany w drugim stacja nie była w stanie odczytać plików - jest coś na co należy zwracać uwagę przy kodowaniu własnych płyt do plików FLAC ??
    4. Czy do 6311 można wgrać własne logo na początku podczas uruchamiania stacji??
    5. Wielkość czcionki częstotliwości radiowych w 6401 jest dużo czytelniejsza niż w 6311 - ciekawe czy GMS od czasu do czasu wypuszcza jakiś nowszy soft ??
    6. Facet z GMS z którym pisałem maile twierdzi, że piracka wersja AutoMapy może zablokować stację? Nie to żebym chciał używać pirata ale myślałem o kupnie MapyMap bo jest obecnie sporo tańsza ale jako informatyk zastanawiam się jak to możliwe (podobno w piratach nie ma jakiejś funkcji czyszczenia pamięci ale przecież AutoMapa zwalnia zasoby podczas jej zamykania...).
    Dodatkowo polecana jest wersja 6.12 bo ma niby jakieś tam optymalizacje a 6.13 i 6.14 została mi odradzona (obecna wersja na stronie AutoMapy do kupienia to 6.14a
    7. Podobno stacja obsługuje filmy MP4 - nagrałem na kartę pamięci (16gb 10 klasy) kilka różnych (w tym filmów które ja nagrywałem i montowałem np z wakacji) i większości z nich stacja 6311 nie była w stanie odtworzyć - ktoś mi może powiedzieć od czego to zależy?? Te których nie odtwarzała były między innymi zakodowane chyba z apomocą H.264 - może o to chodzi??
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
  • Helukabel
    wieslaw200
    Level 12  
    MKV wrote:
    Rozważam kupno radia GMS tylko nie jestem pewien który model wybrać - 6401 ma zewnętrzny mikrofon natomiast 6311 obsługuje pliki FLAC.
    Pobawiłem się na żywo oboma tymi modelami (udało mi się znaleźć jeden u znajomych a drugi w warsztacie car audio ) i zauważyłem kilka rzeczy:

1. Wygląda na to, że menu w 6401 chodzi dużo płynniej niż w 6311 - czyżby wynikało to z innego zastosowanego procesora?? Coretex A9 jest aż o tyle szybszy o tego procesora MTK mimo identycznego zegara 800MHz?? (jak rozumiem oba są dwujądrowe??)
    2. Podczas odsłuchiwania plików mp3 w 6311 za każdym razem mimo startu piosenki od 0:00 (według stacji) tak naprawdę sa ucinane okł 2 sekundy utworu - to normalne??
    3. Sprawdzałem odczytywanie plików FLAC na 6311 - miałem dwa albumy - jeden bez problemu został odczytany w drugim stacja nie była w stanie odczytać plików - jest coś na co należy zwracać uwagę przy kodowaniu własnych płyt do plików FLAC ??
    4. Czy do 6311 można wgrać własne logo na początku podczas uruchamiania stacji??
    5. Wielkość czcionki częstotliwości radiowych w 6401 jest dużo czytelniejsza niż w 6311 - ciekawe czy GMS od czasu do czasu wypuszcza jakiś nowszy soft ??
    6. Facet z GMS z którym pisałem maile twierdzi, że piracka wersja AutoMapy może zablokować stację? Nie to żebym chciał używać pirata ale myślałem o kupnie MapyMap bo jest obecnie sporo tańsza ale jako informatyk zastanawiam się jak to możliwe (podobno w piratach nie ma jakiejś funkcji czyszczenia pamięci ale przecież AutoMapa zwalnia zasoby podczas jej zamykania...).
    Dodatkowo polecana jest wersja 6.12 bo ma niby jakieś tam optymalizacje a 6.13 i 6.14 została mi odradzona (obecna wersja na stronie AutoMapy do kupienia to 6.14a
    7. Podobno stacja obsługuje filmy MP4 - nagrałem na kartę pamięci (16gb 10 klasy) kilka różnych (w tym filmów które ja nagrywałem i montowałem np z wakacji) i większości z nich stacja 6311 nie była w stanie odtworzyć - ktoś mi może powiedzieć od czego to zależy?? Te których nie odtwarzała były między innymi zakodowane chyba z apomocą H.264 - może o to chodzi??

do pkt 4
    nie weim czy mozna wgrac do modelu 6311 wiem ze mozna wgrac 6401
    do pkt 6 uzywam najnowszej wersji crack i dziala bez problemu sciema sprzedawcy zebys kupil od niego automape
    MKV
    Level 12  
    Od niego nie kupiłem ale mam oryginalna AutoMapę tak czy tak - okazało się, że się potrafiła zawieszać ale facet z helpdesku AutoMapy polecił mi sformatować kartę pamięci na FAT32 tak jak Windows sam automatycznie wykrywa ale zrobić PEŁNY FORMAT a nie szybki. No i pomogło na zacinanie się legalnej AutoMapy 6.15 :)
    Sagan07
    Level 10  
    Podłączę się do tematu w sprawie stacji GMS. Otóż jestem posiadaczem stacji GMS 6301. Mam z nią problem związany ze słuchaniem muzyki z karty SDHC. Otóż, gdy słucham muzyki z karty i włożona jest karta microSD (nie zależnie od tego czy pusta czy z programem nawigacyjnym) radio po wyłączeniu auta i ponownym włączeniu nie zapamiętuje źródła z SDHC. Automatycznie uruchamiane jest radio, a nie odsłuchiwana piosenka. Problem ten nie występuje, gdy w slocie kart pamięci na nawigację nie ma karty. Tego problemu nie ma również przy słuchaniu muzyki z CD. Występuje tylko przy karcie SDHC. Gdy napisałem do pomocy GMS to powiedzieli mi, że to wina używania Automapy na licencji DEMO (rzeczywiście jej używałem, gdyż chciałem sprawdzić czy AM w ogóle będzie działać) i to spowodowało uszkodzenie Windowsa w nawigacji i rozwiązaniem problemu jest wymiana płyty głównej radia za 370 zł (naprawdę gratuluję fantazji człowiekowi, który to wymyślił - nie napiszę jaka była reakcja pomocy Automapy na te rewelacje bo chyba jest to oczywiste). Radio ma około miesiąca. Oczywiście obydwie karty sformatowane są na FAT32 pełnym formatowaniem. Próbowałem kilku kart pamięci, ale na każdej to samo.
    MKV
    Level 12  
    Mam wrażenie, że GMS wszystko chce zwalać na AutoMapę mimo że sami naciskają bardzo na jej używanie. Radia fajne ale obsługa klienta/wsparcie techniczne po prostu TRAGICZNE z zerową chęcią pomocy i tylko straszeniem wydatkami za wymianę płyty.
    Zawsze możesz to zgłosić do rzecznika praw konsumenckich bo nie kojarzę żadnej informacji o zakazie używania wersji demo AutoMapy.
    Sagan07
    Level 10  
    Zgadzam się z Twoim zdaniem w 100%. Niestety, jeżeli coś jest blisko o połowę tańsze od konkurencji i jakościowo nie odstaje to gdzieś musi być haczyk i w tym wypadku jest to pomoc techniczna i obsługa gwarancyjna. Wiadomo, że nawet najmniej awaryjny sprzęt może się popsuć lub nie działać jak należy, ale wówczas serwis powinien stanąć na wysokości zadania. Zrobiłem kilka testów z użyciem karty 2 GB (zgodnie z instrukcją zalecana pojemność to 8 GB lub 16 GB) z plikami muzycznymi WMA i wówczas radio pamiętało źródło z SDHC, lecz jak przełączałem się pomiędzy folderami to radio potrafiło się zawiesić. Moim zdaniem jest to jakiś problem softu bo fizycznie złącza kart pamięci działają. Obawiam się tylko, że GMS nie udostępnia aktualizacji oprogramowania do swoich produktów.
    MKV
    Level 12  
    Oni sami chyba nie wiedzą. Pisałem z dwoma różnymi osobami - jedna twierdziła, że będzie aktualizacja a druga nic o tym nie wiedziała.
    Dla mnie najbardziej wkurzający jest tryb shuffle który powtarza co chwilę te same utwory z karty SD a większości nie odtwarza nigdy.
    Stacja ucina również chyba 2 sekundy każdego utworu co też jest irytujące.
    Sagan07
    Level 10  
    To ucinanie występuje chyba w każdym modelu. Co do powtarzania utworów to są jakieś ustawienia w odtwarzaczu, więc może z tym pokombinuj. W stacjach z serii SMART nie ma również możliwości zmiany stacji radiowych przyciskami z kierownicy. Ta opcja występuje od modelu 6401. Czy mógłbyś powiedzieć jaki posiadasz model GMS i czy zaobserwowałeś problemy z zapamiętaniem źródła z SDHC? Być może jest to problem powszechny? Myślałem jeszcze, że może to występować gdyż radio mam tak podłączone że uruchamia się po przekręceniu stacyjki, ale jak podczas jazdy wyłącze i włącze radio to również nie pamięta odtwarzanej piosenki. Nie jest to jakiś mega poważny problem, ale jednak obniża komfort użytkowania, zwłaszcza że w fabrycznym radiu nie miałem ani USB ani wejścia na kartę.
  • Helukabel
    MKV
    Level 12  
    U mnie poprawnie odtwarza po przekręceniu kluczyka ostatnią piosenkę tak jak powinno. Może coś masz pomieszane w podłączeniu kabelków??

Z tą funkcją shuffle to nie kojarzę żadnych ustawień poza standardowymi typu powtarzaj jeden utwór, folder lub wszystkie pliki.
    Co ciekawe gdy wyłączę powtarzanie zupełnie to wyłączeniu i włączeniu stacji to się znowu włącza samo.
    Sagan07
    Level 10  
    Radio jest podłączone przez przejściówkę Toyota ISO i kabel od stacyjki wchodzi na pin w fabrycznej instalacji w miejsce, gdzie powinien i kabel od zasilania stałego również. Mógłbym je zamienić, ale to miałoby sens jakby radio pamiętało odsłuchaną piosenkę po wyłączeniu i włączeniu podczas jazdy a nie pamięta. Może to wina karty, ale próbowałem z kilkoma i nic.

Edit 29.03.2014

Co do problemu zapamiętania muzyki z SDHC to wystarczyło sformatować kartę na exFAT. Radio pamięta graną piosenkę i nie zawiesza się.
    dropsi
    Level 11  
    Witam

W temacie GMS 6401. Niestety są problemy i to poważne z tym sprzętem od strony Hardware'u i Software'u. Na serwis nie ma co liczyć, straszą od razu pozwem i wmawiają że piracką ver. automapy się używa. Chociaż tak sytuacja nie ma miejsca. Jakaś PARANOJA !!!. Oczywiście z mapą że psuje urządzenie to ściema ze strony serwisu. Jeden człowiek od nich wydał się rozsądny i kompetentny, stąd wynika rozbieżność w korespondencji i rozmowach z nimi, jak np. odnośnie aktualizacji. Jeden twierdzi że są wypuszczane nowe ver. softu, drugi że nie "i problemy to wszytko wina AUTOMAPY oraz spisku na najwyższych szablach władzy!" ŻENADA!

Co do moich problemów, wyświetlacz przestał działać, tylko radio słyszę lub gdy CD z muzyka włożę to słychać że odtwarza, regulacja głośności i sterowanie z pilota działa. Problemów jest więcej, ale ostatni dyskwalifikuje stację całkowicie z użytku.

Teraz czeka mnie kolejna krótka rozmowa z serwisem, w najgorszym wypadku sprawa znajdzie się w sądzie.

NIE POLECAM TEGO MODELU, przynajmniej mój model to padaka, ale z tego co czytam sytuacja nie wygląda lepiej u pozostałych.

Pozdrawiam.

Dodano po 5 [godziny] 24 [minuty]:

Witam ponownie.

Podzielę się informacjami o dolegliwościach w moim egzemplarzu. Zakupiłem 2013.11 - GMS 6401 i jak się dowiedziałem jest to rewizja v1:

- Na ekran przy niskich temperaturach (poniżej 0 C)nie wyświetla się zawartości pulpitu (pokazuje tylko tapetę), dopiero po rozgrzaniu wyskakują ikony, fizyczne przyciski działają – możliwe że tylko w moim egzemplarzu tak się dzieje przy - temp..
    - Mikrofon bardzo słabo zbiera z zakłóceniami (pogłos), muszę ustawić głośność „bluetooth” na 12, resztę na 0 by cokolwiek było słychać.
    - Losowe (shuffle) wybieranie utworów np. z 100 piosenek powtarza powiedzmy 30 (testowałem tylko "mp3" przy zmiennym bitrate) i zdarza się że tę samą pod rząd, często ucina jakąś 1s do 2s utworu na początku.
    - Nie zapamiętuję po włączeniu ostatniej konfiguracji odtwarzania np. Losowe (shuffle).
    - Nie można wybrać na raz odtwarzania w pętli i Losowego.

- Nie testowałem: odtwarzania video, kamery cofania i rejestratora drogowego. Przymieżałem się do zakupu, ale problemy z bazą skutecznie (naszczęście) zachamowały moje zapędy.

- Zaprgramowane przyciski z kierownicy działają bez problemów.
    - Nie zauważyłem problemów z czytaniem plików z USB czy Kart.
    - Stacja reaguje bardzo szybko.
    - Dzwięk uważam naprawdę dobry

Po za kilkoma wkurzającymi dysfunkcjami stacja grała ładnie do wczoraj gdy Ekran wysiadł na dobre. Dobrze że przyciski fizyczne działają i radia mogę posłuchać :)

Poprzednie radia jakie posiadałem to Becker Indianapolis 7950, a wcześniej Pionner i nie miałem takich problemów, dopiero po latach zaczęła się sypać elektronika.

Co do wątpliwej zasady cana = jakość. Jeżeli kupuję sprzęt o określonej funkcjonalności, oczekuję że zgodnie z specyfikacją będzie działać poprawnie bez względu na to ile kosztował. W tym wypadku nie zostały zachowane standardy. Pomijam kwestię uszkodzenia elektroniki czy systemu operacyjnego, które mogą wystąpić z różnych względów i czasie.

W razie potrzeby kontaktu z serwisem polecam rozmowę (o ile dobrze pamiętam)z Panem Marcinem. Moim zdaniem rozsądny człowiek i rzetelny.

Mam nadzieję że gdy grajek wróci z serwisu będzie cacy.

Pozdrawiam
    dropsi
    Level 11  
    Witam

Stacja wróciła z serwisu, ekran działa. Wyjaśnienia na piśmie co było przyczyną awarii nie dostałem. Telefonicznie poinformowano mnie że pamięć urządzenia została przepełniona i to spowodowało zawieszenie się urządzenia.
    Pytanie czy sytuacja się nie powtórzy. Jak dla mnie jest to błąd w oprogramowaniu.

W kwestii pozostałych nieprawidłowości które zgłosiłem, poprawy nie stwierdziłem, jak również nie dostałem wyjaśnienia.

Cóż, muszę znaleźć namiar bezpośrednio do producenta. Może on odpowie mi na kilka prostych pytań.

Na razie będą miał po drodze by się udać do PL serwisu osobiści i zapytać bezpośrednio CO JEST KU..... GRANE !!

Pozdrawiam.
    MKV
    Level 12  
    Spytaj o opcję SHUFFLE i czemu odtwarza w kółko tylko jakieś 10% utworów i czemu ucina okł2s z początku każdej piosenki - te dwie rzeczy są strasznie upierdliwe. Dodatkowo nawigacja ma na maxa głośność w każdym możliwym miejscu a i tak ledwo ją słychać przy muzyce.

Software mają naprawdę kiepski i początkowo byłem pozytywnie nastawiony ale teraz bym ze względu na te rzeczy tej stacji raczej nie polecił - jest fajna i daje rade na co dzień ale brak chęci producenta do naprawy czegokolwiek jest odrzucająca od tej firmy.
    dropsi
    Level 11  
    Witam

Po za niedziałającym wyświetlaczem który szybko naprawiono. Zgłosiłem usterki zamieszczone poniżej, na które nie udzielono mi informacji. Nie sądzę by była to wina serwisu, a raczej zabiegi producenta.

Zauważone nieprawidłowe zachowania niezgodne z specyfikacją:
    - Na ekran przy niskich temperaturach (poniżej 0 C) nie wyświetla się zawartości pulpitu (pokazuje tylko tapetę), dopiero przy temp. dodatnich pojawiają się ikony i działa ekran dotykowy. Fizyczne przyciski działają.
    - Mikrofon bardzo słabo zbiera z zakłóceniami (pogłos), muszę ustawić głośność „bluetooth” na 12, resztę na 0 by cokolwiek było słychać.
    - Losowe (shuffle) wybieranie utworów np. z 100 piosenek powtarza powiedzmy 30 (testowałem tylko "mp3" przy zmiennym bitrate) i zdarza się że tę samą pod rząd, często ucina jakąś 1s do 2s utworu na początku.
    - Nie zapamiętuję po włączeniu ostatniej konfiguracji odtwarzania np. Losowe (shuffle/random).
    - Nie można wybrać na raz odtwarzania w pętli i Losowego

To są mnie maksymalnie wkurzające niedociągnięcia.
    Sprawa wypłynęła bardzo szybko, i gdybym nie wierzył w informacje o nowym firmware który poprawi błędy. Oddał bym stajcie i kupił coś innego, uprzednio sprawdzając czy wszystko działa jak należy. A tak muszę się "bujać".
    Na szczęście mam korespondencję z serwisem więc powalczę o upgrade softu.
    Trochę to radio kosztowało więc niech się trochę postarają.

Więcej nic tej firmy nie kupię ze względu na podejście do klienta. Na "minę" można się wpakować.

Żenada!!
    michałDSP
    Level 12  
    Witam ,

Posiadam radio GMS 6401 ,od około 2 miesięcy i jest to drugie radio tej firmy z jakim mam do czynienia.( stacje mam u siebie w aucie testowym)
    miałem podobne objawy przez pierwsze dwa tygodnie importer GMS firma Audiopol
    informuje że trzeba używać oryginalnej mapy,
    wcześniej używałem pirata, zakupiłem mapę z licencją , i stacja śmiga rewelacyjnie
    GPS mega szybki, świetna jakość audio świetna matryca z filtrem antyodblaskowym,
    bardzo szybko czyta pliki z SD , wcześniej coś zwalniało jak miałem zainstalowanego pirata .

Ze stacji jestem bardzo zadowolony jak na ,,chińczyka'' mimo tego że jest to chińczyk który produkowany przez ten sam koncern który wytwarza Blaupunkta i Pioneera , pliki HD a po przekonwertowaniu na AVI petarda.. cała karta 32BG otwiera się w 3sek..

Nie zaobserwowałem takich dziwacznych objawów jak powyżej,
    albo jest mapa pirat albo źle skonwertowane pliki,

u mnie nic takiego się nie dzieje,...

Stacja działa jak na tym filmiku , szybko wszystko działa, czyta foldery, drzewa folderów, wszystkie ustawienia ,
    Jest jedna ważna funkcja której niema w innych radiach, komunikat z Automapy jest podawany przy stopniowym wyciszeniu radia ( jeżeli słucha się radia)
    w Bluetooth jest wyszukiwanie literowe kontaktów klawiatura qerty jak w BT PARROT niema takich funkcji w innych chińczykach na rynku, tylko w Blaupunkt,
    i Pioneer.!!! w TEJ CENIE radyjko pierwsza klasa !

MKV
    Level 12  
    Problemy o których piszemy wystepują w 6311 a nie 6401. 6401 działa wyraźnie szybciej niż 6311 co jest dziwne bo podobno procesor w 6401 jest dwujądrowy (Coretex A9) a w 6311 czterojądrowy (MTP chyba czy jakoś tak) i który ma być we wszystkich nowych modelach - taką informację otrzymałem od serwisu GMS już w grudniu i lada moment miało być wprowadzone używanie tych 4 jąder - mamy środek kwietnia i ciągle nic...

Ja zgłosiłem takie problemy (AutoMapy używam oryginału żeby nie było):
    - ciche komunikaty AutoMapy mimo ustawienia głosu na max zarówno w AutoMapie jak i w ustawieniach stacji na max względem wszystkich innych opcji
    - funkcja SHUFFLE używa tylko okł 10% utworów w kółko je powtarza co chwilę - jedna z najbardziej upierdliwych opcji
    - wyłączam opcję powtarzania utworów ale po każdym ponownym uruchomieniu stacji domyślnie jest włączona opcja powtarzania wszystkich
    - ucinane są zawsze dwie pierwsze sekundy plików mp3 z karty SD
    - gdy wyświetlam konkretny katalog z muzyką to nie wiem czemu widoczne są również pliki /okładki albumów - po co to - ja chcę wyświetlić typ plików AUDIO a nie zdjęcia które są inną opcją
    - na liście kontaktów z telefonu przewijanie listy działa tragicznie a nie ma wyszukiwania kontaktu aby można było go wpisać co sprawia, że książka telefoniczna do obsługi przez Waszą stacje jest bezużyteczna - trzeba wyszukiwać kontakt na telefonie
    - pliki FLAC niektóre są czytane a niektóre nie

Generalnie gdybym wiedział, że w tak głębokim poważaniu będą mieli klienta i olali wadliwy soft to wybrał bym inne radio - albo 6401 albo zupełnie inną markę bo jest to upierdliwe - korzystam ze stacji cały czas gdy prowadzę więc nie jest to coś co przeszkadza czasami - zwłaszcza to pomijanie większości utworów jest najgorsze.
    michałDSP
    Level 12  
    To co piszesz to są złe ustawienia i źle skonwertowane pliki,
    widać nawet raz nie przeczytałeś instrukcji obsługi ,

ale nie będę za Ciebie czytał instrukcji obsługi :D
    MKV
    Level 12  
    michałDSP wrote:
    To co piszesz to są złe ustawienia i źle skonwertowane pliki,
    widać nawet raz nie przeczytałeś instrukcji obsługi ,

ale nie będę za Ciebie czytał instrukcji obsługi :D

Czytałem a ja plików nie konwertuję tylko kupuję gotowe mp3 w serwisach online.
    Karta 16GB zgodnie z instrukcją obsługi.

Więc do czego konkretnie się odnosisz? Do:
    "Przy zapisie dla uzyskania wysokiej jakości dźwięku stosuj częstotliwość zapisu 32kHz, 44.1 kHz lub 48kHz i prędkość zapisu dla MP3/WMA: do 192 kbps"

Nowoczesna stacja i nie potrafi sobie radzić z plikami 320kbps a Radio co ma 8 lat z bazowej serii Pioneera sobie radzi?? Po ręcznym wybraniu pliki normlanie są odtwarzane ale opcha SHUFFLE ich nie wybiera bo nie powinno mieć nic wspólnego z tym jaki mają bitrate. Karty też zalecane do 16GB ale 32GB też raczej obsłuży. Dalej nie rozumiem do czego pijesz...

W instrukcji jest też dalej coś takiego:
    "Przy zapisie stosuj częstotliwość zapisu 44.1kHz i prędkość zapisu 32 kbps do 320 kbps zalecana 128 kbps (ID3 tag v2.0).WMA v9"

Parametry plików mp3 są więc spełnione.

Ciekawe też że na wszystkich innych radiach samochodowych i urządzeniach bez problemu się odtwarzają (łącznie z tymi opartymi na Windows CE)... no ale to moja wina że na tej stacji GMS coś jest nie tak "bo nie przeczytałem instrukcji" jak piszesz...

Co więcej gdy zawieszała mi się AutoMapa wmawiano mi że mam pirata (a mam oryginał). Dopiero telefon do serwisu AutoMapy szybko rozwiązał problem - tam mi jakoś nikt nie wmawiał, że mam pirata tylko podpowiedzieli rozwiązanie które zadziałało.
    dropsi
    Level 11  
    Witam
    Na wstępie w moim przypadku problemy dotyczą stacji GMS 6401
    Nie wiem jak pozostałe stacje GMS dedykowane, ale UNIWERSLANE serii 6xxx od strony software to jakieś NIEPOROZUMIENIE na to wygląda. Nie wiem jak najnowsze modele GMS 6401 oraz 6501 z i-MODE.

Zaznaczę że zakupiłem tę CHOLERNĄ ORYGINALNĄ AUTOMAPĘ na karcie. Co by mi nikt nie wmawiał że to ja albo ktoś inny mi przy pomocy PIRATA! zepsuł sprzęt lub że z tego powodu sprzęt szwankuje. APSURD!! Ale nie o to chodzi, pozostawmy już te MAPY. Z mapą lub bez, chodzi o coś zupełnie innego.

Pomińmy również hardware, szybkość reakcji urządzenia (np. Procesor, procesorowi nie jest równy, kości różnych producentów z tym samym zegarem nie muszą działać tak somo wydajnie) , jakość dźwięku itp.
    Największa bolączką jest software, ( a raczej, jak podejrzewam dodatki , typu audio player itd.), który został użyty w stacji (odniosę się do mojego przypadku GMS6401) jest niedopracowany. Funkcje które powinny działać w określony sposób nie działają. Poprzednie radia które posiadałem nie miały z tym problemów np. funkcja SHUFFLE w odtwarzaczu audio działała tak samo, niezależnie jakiego producenta z posiadanych, radio wybrałem. Posłużmy się przykładem popularnych aplikacji np "WINAMP" i "foobar2000" (by nie posądzano mnie o dzianie z konkurencją, czy coś w ten deseń). W przypadku tych aplikacji podstawowe funkcje działają identycznie (przynajmniej od strony użytkownika). W GMS 6401 zgoła odmiennie, jak już pisałem poprzednio.

Gdy wsiadam do samochodu oczekuję że gdy wrzucę bieg pierwszy auto pojedzie do przodu, a nie wyrwie do tyłu.
    Nie wiem czy to dobre porównanie, chodzi mi o to że oczkuję konkretnego zachowania, a nie dziwactw. Tym bardziej że w instrukcji nic nie ma na temat niestandardowego działania. A skoro nie ma, to zakładam że działa standardowa jak zostało przyjęte.

Co do serwisu, podpisuję się pod tym co napisał „MKV” . Mam im za złe, mogli by nie ściemniać że wyjdą poprawki, Ja czekam niemal pół roku i się doczekać nie mogę. Gdy by mi na wstępie powiedzieli że nie planują wypuszczać poprawek to bym już dawno wrócił sprzęt. A teraz, cóż …

P.S

Postaram się wrzucić kilka filmików pokazując co jest nie tak.

Pozrawiam.
    dropsi
    Level 11  
    Witam

Sugeruję czytać ze zrozumieniem.

Nie wiem jak w przypadku innych modeli stacji GMS, ale z tego co wiem GMS 6401 występuje co najmniej w dwóch wersjach. Nowa posiad coś takiego jak "i-mode" i ma rozszerzoną funkcjonalność w stosunku do starej. Możliwe że niedociągnięcia które u mnie występują, zostały usunięte w nowej. Możliwe również że wypuszczane modele GMS 6401 bez "i-mode" również posiadają poprawione oprogramowanie, ale tego nie wiem, ponieważ nie można takich informacji zdobyć, lub są sprzeczne. Przynajmniej jaj nie zdołałem się dowiedzieć.

- W kwestii mapy zacząłem niedawno korzystać z najnowszej "automapu 6.15" i na razie jest ok.

Co do "mp3" faktem jest (u mnie) iż odtwarza wszystkie utwory, Problem w tym jak działają funkcje odtwarzania np. wspomniany już "SHUFFLE", i inne niedociągnięcia.

A najgorsze jest to że serwis z nieznanych mi przyczyn jest głuchy i niemy.

Pozdrawiam.
    michałDSP
    Level 12  
    wieslaw200 wrote:
    ja u siebie nie zauwazylem nic co kazdy z was opisuje:
    ucinanie piosenek nie wystepuje u mnie

komunikaty automapy dzialaja super az za glosno i musialem ustawic w autoampi 50 procent glosnosci moze macie cos w radio zle ustawione i dlatego wam cicho gada

nie czytanie mp3 zero problemu zero konwersji wrzucam jakie mam bez roznicy jaki bitrate i khz

Dokładnie umnie także nic nie ucina , GPS działa BARDZO SZYBKO,
    komunikaty także trzeba ściszać,

Wygląda to na jakieś Trolowanie,

Dwa trole z konkurencyjnych firm wypisują pierdoły ..

Dropsi to jakiś Troll,
    Sagan07
    Level 10  
    Troll czy nie troll, ale u mnie na GMS 6301 też występuje ucinanie pierwszych dwóch sekund MP3. Co do serwisu też się zgadzam, bo w sprawie pomocy mógłbym równie dobrze napisać do fundacji samotnych matek (tutaj pewnie bym otrzymał prędzej pomoc niż w serwisie GMS). Ogólnie radio może być, ale serwis raczej słaby. Tak jak mówiłem - coś za coś. Z jednej strony radio tanie i w miarę fajnie wykonane, z drugiej brak wsparcia i aktualizacji oprogramowania.
    MKV
    Level 12  
    michałDSP wrote:

Dokładnie umnie także nic nie ucina , GPS działa BARDZO SZYBKO,
    komunikaty także trzeba ściszać,
    Wygląda to na jakieś Trolowanie,
    Dwa trole z konkurencyjnych firm wypisują pierdoły ..
    Dropsi to jakiś Troll,

Nie jestem z żadnej firmy bo zgaduję, że za drugiego trola mnie uważasz. Jestem niezadowoloną osoba prywatną a nie z żadnej firmy. Ty natomiast piszesz jakbyś był na garnuszku GMS bo bardzo podobne masz podejście do całego tego problemu - wina na pewno jest po stronie użytkownika a przynajmniej odnoszę takie wrażenie i chyba nie tylko ja.

Z serwisem GMS mailuję od grudnia i nic z tego póki co nie wyszło - przedwczoraj ponownie prosili mnie o wysłanie im skanu karty gwarancyjnej i na tym znowu się sprawa skończyła - cisza - nikt nic nie wie...

Bardzo się ciesze że Tobie AutoMapa działa szybko - mi też działa bardzo szybko ale w ustawieniach stacji mam np muzykę z karty SD ustawioną na 4 a GPS na max czyli na 12 i komunikaty są słyszalne ale nieco ciszej niż muzyka a chyba nie tak to powinno działać.

Piosenki MP3 sa odtwarzane wszystkie jeśli odtwarzam je po kolesi ale jeśli włączam tryb SHUFFLE to większość jest przez oprogramowanie kompletnie olewana i np co 5 piosenek odtwarza mi ponownie tą samą co przed chwilą już była. Jedynie pliki FLAC nie wszystkie są odtwarzane - może z powodu bitrate?

Stacje kupiłem pod koniec listopada 2013 więc jest to prawdopodobnie jeden z pierwszych egzemplarzy bo warsztat car audio w którym ja kupiłem i montowałem mówił, że pierwszy raz montowali wersję 6311.
    Audiopol serwis1
    Level 12  
    dropsi wrote:
    Witam

Po za niedziałającym wyświetlaczem który szybko naprawiono. Zgłosiłem usterki zamieszczone poniżej, na które nie udzielono mi informacji. Nie sądzę by była to wina serwisu, a raczej zabiegi producenta.

Zauważone nieprawidłowe zachowania niezgodne z specyfikacją:
    - Na ekran przy niskich temperaturach (poniżej 0 C) nie wyświetla się zawartości pulpitu (pokazuje tylko tapetę), dopiero przy temp. dodatnich pojawiają się ikony i działa ekran dotykowy. Fizyczne przyciski działają.

Więcej nic tej firmy nie kupię ze względu na podejście do klienta. Na "minę" można się wpakować.

Żenada!!

Witam Pana,

Piszemy ponieważ temat jest świeży z tego tygodnia.

Dnia 14.kwietnia 2014 doszła do nas Pana reklamacja, dnia 15.kwietnia 2014
    czyli na drugi dzień zadzwonił Pan czy reklamacja jest w serwisie , poinformowaliśmy Pana
    , że została naprawiona i odesłana , zdziwiło to Pana że tak szybko , także przekazaliśmy informację że kolejnego dnia może ją Pan odebrać w sklepie gdzie dokonał Pan zakupu.

Zgadza się ???
    Nie jestem w stanie zrozumieć dla czego wypisuje Pan nieprawdziwe informacje odnośnie tego , że serwis Audiopol serwisujący GMS jest słaby, itd.
    Dzwoniąc do nas kilkakrotnie , mówił Pan że jest informatykiem wypytywał o możliwości ,,zmian w Windows'' ect,

Podpisywał się Pan w mailu jako Damian informatyk w firmie X.

Wypisuje Pan również nie prawdziwe informacje i używa Pan nie prawdziwych stwierdzeń jako ,że ,, w GMS są problemy z matrycą'' przy niskich temperaturach.

Nic takiego się nie dzieje i nic takiego się nie działo , urządzenia posiadają matrycę która bez problemu działa do -30 C , a poniżej także! są to te same matryce które używa Blaupunkt, Clarion czy Pioneer.

Pozdrawiam.
    Kierownik serwisu Audiopol.
    MKV
    Level 12  
    Audiopol serwis1 wrote:

Pozdrawiam.

A czy jest szansa uzyskać odpowiedzi na pozostałe pytania zwłaszcza związane z opcją SHUFFLE?
    Gdy kilka dni temu ponownie zgłaszałem mój problem i dwa maile starałem się wytłumaczyć, że nie jestem tą samą osobą co zgłaszała Wam problem z matrycą co starano mi się wmówić...
    qstosz
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Panowie proszę o merytoryczną rozmowę.
    dropsi
    Level 11  
    Witam,

Do Pana Kierownika serwisu.

1.
    Quote:
    Podpisywał się Pan w mailu jako Damian informatyk w firmie X.

Operowanie danymi osobowymi klienta bez jego zgody jest bezprawne i można za to wylądować przed sądem.

2.
    Quote:
    Dnia 14.kwietnia 2014 doszła do nas Pana reklamacja, dnia 15.kwietnia 2014
    czyli na drugi dzień zadzwonił Pan czy reklamacja jest w serwisie , poinformowaliśmy Pana
    , że została naprawiona i odesłana , zdziwiło to Pana że tak szybko , także przekazaliśmy informację że kolejnego dnia może ją Pan odebrać w sklepie gdzie dokonał Pan zakupu.

Zgadza się ???

Zgadza się ??? Potwierdzam, wyświetlacz bardzo szybko naprawiono i odesłano. Szkoda tylko że pozostałe moje zgłoszenia zostały zignorowane i nie dostałem na nie żadnego wyjaśnienia.

3.
    Quote:
    Wypisuje Pan również nie prawdziwe informacje i używa Pan nie prawdziwych stwierdzeń jako ,że ,, w GMS są problemy z matrycą'' przy niskich temperaturach.

Nic takiego się nie dzieje i nic takiego się nie działo , urządzenia posiadają matrycę która bez problemu działa do -30 C , a poniżej także! są to te same matryce które używa Blaupunkt, Clarion czy Pioneer.

Napisałem że są problemy z wyświetlaniem.
    Faktycznie, mam omamy wzrokowe i dla tego załączam filmy.

4.
    Quote:
    Nie jestem w stanie zrozumieć dla czego wypisuje Pan nieprawdziwe informacje odnośnie tego , że serwis Audiopol serwisujący GMS jest słaby, itd.

Ja również.

5.
    Quote:
    Dzwoniąc do nas kilkakrotnie , mówił Pan że jest informatykiem wypytywał o możliwości ,,zmian w Windows'' ect,

Co macie Państwo na myśli "zmian w Windows'' ect", jeśli chodzi o zauważone niedociągnięci w funkcjonowaniu i prośba wyjaśnienia oraz kiedy mogę spodziewać się poprawek to tak, potwierdzam.

I coś na koniec.

Pozdrawiam
    Audiopol serwis1
    Level 12  
    Do Pana Damiana : nick dropsi.
    Stacja odesłana przez Pana 14.04.2014 na reklamację miała wypiętą taśmę która łączy matrycę z płytą , stało się tak ponieważ dłubał Pan w urządzeniu i nie potrafił go skręcić ,
    oraz poprawnie umocować taśmę od matrycy ! nie dało się tego zrobić bo zerwana zostałaby naklejka gwarancyjna !
    Na pytanie jakiej używa Pan AutoMapy , powiedziała Pan : ,, Gów**o was to obchodzi, macie to naprawić.,
    Nie interesuje Pana co mówi serwis czy importer , Pan wie lepiej,...
    Stacja miała zablokowany software od pirackiej mapy, przyznał Pan że wkładał ,,piracką mapę'' dzwoniąc wielokrotnie usiłował Pan dowiedzieć się jak wejść w Windows i jak dokonywać upgrade itd, żadne informacje do Pana nie docierały.
    i koledze wytykał Pan że mamy słabych informatyków Pan wie lepiej..
    Po reinstalacji systemu wszystko zaczęło działać poprawnie,
    Odbierając urządzenie w sklepie, chwalił się Pan że importuje urządzenia z Chin ,nawigacje itd , mamy to na piśmie od firmy gdzie odbierał Pan stację,
    Pana działanie to czysta antyreklama firmy konkurencyjnej, użył Pan także innych stwierdzeń stawiając firmę GMS w obliczu nieprawdziwych zarzutów.

Jeżeli dalej będzie pan rozpowszechniał nieprawdziwe informacje odnośnie urządzeń GMS i wad które pan spowodował celowo lub nie, ponieważ nie włożył pan poprawnie taśmy od matrycy, a software zablokował pirackim oprogramowaniem ( lub ingerencją w windows) będziemy zmuszeni te informacje weryfikować w inny sposób.

Nie dostarczył Pan ani dowodu zakupu ani karty gwarancyjnej, mimo to stację odesłaliśmy naprawioną następnego dnia !! ale Panu ewidentnie chodzi o coś zupełnie innego teraz już wiemy o co, także zarzuty pod moim adresem oraz serwisu pozbawione są jakichkolwiek podstaw i to kolejne pomówienie oraz fałszerstwo którego Pan dokonuje.

Pozdrawiam
    MKV
    Level 12  
    OK a co w takim razie z moim przypadkiem?
    - poza matrycą problemy występują praktycznie te same
    - skan karty gwarancyjnej przesłałem dwukrotnie
    - używam oryginalnej AutoMapy (numeru licencji mam nadzieję nie muszę Wam podawać bo raczej nie jest to numer do udostępniania komukolwiek).

Cały czas odnosicie się do kogo innego a to ja założyłem wątek z pytaniami i problemami i jakoś nikt nie raczył tutaj od Was nawet słowem mi odpowiedzieć tylko skupiacie się na "koledze" od matrycy...
    dropsi
    Level 11  
    Panie "szefie serwisu" może by się Pan tak przedstawił (jeśli faktycznie jest Pan reprezentantem), z grzeczności chociaż by wypadało.

Odnośnie Pana wpisu 20 Kwi 2014 20:48

Odwracanie kota ogonem. Wymyśla Pan historyjki, wciąga w to osoby prywatne i inne firmy zamiast odpowiedzieć na zadane pytania i rozwiać wątpliwości, może czegoś nie rozumiemy i takie zachowanie sprzętu jest poprawne.

Lub wskazać osobę do której mamy kierować zapytania jeśli nie jest Pan władny.

Chyba zbyt wiele nie wymagamy ?