Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel astra '93 - przeciekający szyberdach

30 Lis 2013 21:39 3708 16
  • Poziom 21  
    Proszę o pomoc.
    W mojej astrze przecieka szyberdach na uszczelce czy ktoś ma sposób na uszczelnienie? Czy muszę wymienić uszczelkę?

Pozdrawiam
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    1. Sposób droższy - musisz wymienić uszczelkę.
    2. Sposób tańszy - bierzesz szarą taśmę klejącą i zalepiasz szyberdach dookoła.
  • Poziom 21  
    Dzięki Błażej ale powiedz mi czy okleić mam od środka auta czy od zewnątrz?
    tadkli9743 napisał:
    okleić mam od środka auta czy od zewnątrz?
    Obydwie strony będzie pewniej.
  • Poziom 21  
    Dzięki podkleję obie strony i zobaczę czy to pomoże.
    Pozdrawiam
    I nie będzie ci przeszkadzać jazda z takim pozalepianym dachem? Jak nie potrzebujesz, to zalej silikonem, bo i taką twórczość już widziałem. Ale jaki to ma sens?
    PS. Zdajesz sobie sprawę, że o tej taśmie, to żarty były?
  • Poziom 12  
    Uszczelkę na szrocie kupisz za 50zł, więc czy jest sens marnować czas na zabawę z silikonami i taśmami pozbawiając się jednocześnie używania szyberdachu. A i "wizerunek" sobie popsujesz :)
  • Poziom 16  
    Dobrze,że nikt nie wyskoczył z żywicą poilestrową :D
    Red_Jack napisał:
    Uszczelkę na szrocie kupisz za 50zł

Jest sens z montowaniem używanej uszczelki? Będzie w stanie, jak ta stara i cała robota w...
  • Poziom 12  
    Może kupić nową ale wtedy koszt będzie wyższy (ok. 150-200zł). Na szrotach można dostać uszczelkę z rozbitka w jeszcze dobrej kondycji.
  • Poziom 32  
    Uszczelka to element gumowy i ja osobiście nie marnowałbym kasy na zakup ponad 20 letniej sparciałej uszczelki. Jak zrobić to dobrze albo wcale.
  • Poziom 12  
    Alfred_92 napisał:
    Uszczelka to element gumowy i ja osobiście nie marnowałbym kasy na zakup ponad 20 letniej sparciałej uszczelki. Jak zrobić to dobrze albo wcale.

Zgadza się, ale wszystko zależy od budżetu.
  • Poziom 32  
    To już wolałbym nałożyć na uszczelkę grubą warstwę wazeliny, a nóż się przyklei. Przynajmniej w przyszłości będzie łatwiej otworzyć dach niż po silikonie.
  • Poziom 21  
    tadkli9743 napisał:
    Proszę o pomoc.
    W mojej astrze przecieka szyberdach na uszczelce czy ktoś ma sposób na uszczelnienie? Czy muszę wymienić uszczelkę?

Pozdrawiam

Każde okno przecieka, przeczyść (przetkaj) rurki odprowadzające wodę z "rynienki" otworu szyberdachu do wylotu w przedniej części progów karoserii. Tam jest odprowadzenie wody, często zatkane błotem, czasami masą bitumiczną po konserwacji podwozia , a czasami rurki są zdeformowane termicznie po pracach spawalniczych.
  • Poziom 12  
    tadkli9743 napisał:
    Proszę o pomoc.

Pozdrawiam

Przecież autor wyraźnie napisał, że cieknie na uszczelce więc przetykanie czegokolwiek raczej nie rozwiąże problemu. A czy każdy szyberdach przecieka... ???
  • Moderator Samochody
    Każdy tego typu przecieka, i w niczym to nie przeszkadza dopóki odpływy są drożne.
  • Poziom 21  
    Samochód skasowany.
    Kończę temat