Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Raspberry PI a woltomierz

30 Lis 2013 21:55 1788 4
 • Poziom 2  
  Czołem !

  Zastanawiałem się nad podłączeniem do Raspberry PI woltomierza w taki sposób, żeby woltomierz mierzyłby jakąś wartość, był podłączony przez jakieś wejście (nie USB) do raspberry i po stronie raspberry następowałby zapis tych danych.

  Ponieważ jestem zielony w tematyce 'niskopoziomowej' chciałem dowiedzieć się czy są dostępne woltomierze, które można podłączyć pod któryś z portów, które udostępnia Raspberry ? Czy może widział ktoś coś podobnego ? I jaki jest koszt takiego woltomierza ?

  Napięcia z przedziału 0 - 20 V, prąd stały.
 • Moderator Projektowanie
  Faktycznie RPI nie ma wyprowadzonego ADC, a szkoda. Najprościej (i najtaniej) byłoby zrobić prosty układ na Atmega8, która to mierzyłaby napięcie i odczytane wartości przesyłała po np. SPI / UART / cokolwiek do RPI.
 • Poziom 35  
  Zobacz jak to wygląda w wykonaniu AVT i nazywa się: "AVT5402/2 MODUŁ ROZSZERZEŃ DLA RASPBERRY Pi PŁYTKA WEJŚĆ ANALOGOWYCH". Wzorując się można zrobić na płytce prototypowej coś nawet lepszego, stosując 8-wejściowy, 12-bitowy MPC3208. Jeśli chcesz mierzyć napięcia do 20V, to sygnał na ADC musisz zmniejszyć dzielnikiem napięcia co najmniej 10-krotnie.
 • Poziom 32  
  Ale chyba są multimetry z RS-em?