Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki telewizor do salonu (sport, filmy akcji) 60" do 6000

adam.krol93 01 Gru 2013 01:54 1371 2
  • #1 01 Gru 2013 01:54
    adam.krol93
    Poziom 6  

Witajcie!

Właśnie stanąłem przed wyborem telewizora. Najpierw napisze czego potrzebuje a potem co znalazlem.
    Otóż, musi to być telewizor 60" do 6000zł, najczęściej wykorzystywany do ogladania sportu, filmów wysokiej jakości z Plexa (dobrze zeby byla aplikacja a nie sama obsluga DLNA). Do telewizora będzie podpiete kino domowe, więc jakość dźwięku z głośników telewizorowych ma małe znaczenie. Dodatkowo telewizja będzie oglądana przez dekoder z nc+. Nie zależy mi na sterowaniu gestem glosem czy myślami. Z dodatkowych aplikacji przydałaby sie przeglądarka internetowa i YT oraz cos do obsługi Plexa.
    Z racji, że w domu oglada się dużo sportu to wydaje mi się że częstotliwość odświeżania obrazu to minimum 400Hz. Nie wiem również czy lepiej plazmę czy LED. Za te pieniądze dostanę LED z podświetlaniem krawędziowym co nie jest najlepszym rozwiązaniem ale różnica wydaje sie byc mało dostrzegalna.

Moje typy to:
    LG 60LA620S
    Samsung PS60F5500
    Samsung PS-60E6500
    EDIT:
    Znalazłem jeszcze LG 60PZ750S

z tym że nie wiem który będzie najlepszy. Wiem ze w samsungu serii 6 jest lepsze wyświetlanie czarnego przez ta technologię Real Black Pro (czy jakos tak) a wydaje mi się, że w LG fajniej wygląda 3D (pasywne) nie wiem jak w SAMSUNGACH. Jeżeli znacie coś co jest lepsze a za odpowiednią kwotę to chętnie bym usłyszał Wasze rekomendacje. Jak sie upre to 65" też zmieszcze, ale 60" chyba będzie wystarczająca.
    BTW. od której serii samsung wprowadził UpgradeKit?

Z góry dziękuje za pomoc.

• #2 01 Gru 2013 09:30
    jacekko0
    Poziom 31  

Proponuję Sharp LC-60LE752E.

• #3 01 Gru 2013 11:21
    adam.krol93
    Poziom 6  

Ale te Sharp ma tylko 200Hz, to chyba obrazu bez smużenia się nie wyciśnie. No chyba że jest to matryca 200Hz a nie 100Hz podkręcone komputerowo do 200.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME