Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Mercedes Vito - Centralny zamek - dziwne zachowanie

kamilos125 01 Dec 2013 07:28 5718 8
    kamilos125
    Level 11  
    Witam

Posiadam Vito 110D '98r. z centralnym zamkiem i alarmem na kartę Sobiesława Zasady. Mam problem z centralnym zamkiem, opisze wszystkie problemy po kolei:
    -gdy zamykam auto z pilota czasami drzwi pasażera nie zamykają się (ale zawsze się otwierają)
    -tylna klapa zamyka się zawsze ale się nie otwiera (słychać krótkie pyknięcie w sterowniku)
    -drzwi przesuwne zawsze się zamykają ale już nie otwierają (jak w tylnej klapie)
    -gdy włożę kluczyk do drzwi kierowcy, pasażera,przesuwnych zamykają się tylko te drzwi w których jest klucz.
    - w tylnej klapie gdy otwieram auto z pilota (tylny zamek się nie otworzy tak jak pisałem wyżej) gdy chcę otworzyć bagażnik to centralny zamyka się i uzbraja się alarm.
    -czasami gdy mocniej trzaśnie się tylną klapą lub drzwiami przesuwnymi zamek się zamyka i uzbraja się alarm

Proszę o pomoc w rozwiązaniu w/w problemów.
    dr.hannibal
    Level 22  
    Sprawdź w jakim stanie jest sterownik tego cen.zamka/alarmu. Być może dostała się tam wilgoć i dlatego wszystko wariuje.
    kamilos125
    Level 11  
    A gdzie znajduje się ten sterownik ?
    KStanek
    Level 22  
    Najprawdopodobniej masz gdzieś przetarty (urwany) przewód który zwiera do masy i przez to pewnie powstaje samo-uzbrajanie. To że nie działają siłowniki od drzwi lub klapy również może być spowodowane samym zawilgoceniem centralki lub urwanym przewodem doprowadzającym napięcie do siłownika. Zobacz też na jakich siłownikach masz ten centralny, jest to fabryczny czy dokładany moduł? Możliwe że same krańcówki są uszkodzone w siłownikach i działają tylko w jedną stronę.
    kamilos125
    Level 11  
    są to oryginalne siłowniki, a może wie ktoś czy światło wewn oświetlające przestrzeń bagażnika i siedzeń tylnych powinno się włączać przy otwartych drzwiach przesuwnych czy tylko przy otwartym bagażniku ? bo u mnie zapalają się tylko przy otwartym bagażniku, może to jest problem ?
    MARKSON43
    Level 18  
    Do przeglądnięcia wszystkie przelotki w drzwiach.Jeżeli zamek już wariuje to czas na rozebranie każdych drzwi i trzeba zrobić konkretny przegląd bo kłopoty nie miną.Cały moduł komfort jest pod nogami pasażera.Już widać że drzwi przesuwne są uszkodzone bo z nich niema żadnej reakcji.A każde drzwi są masterami.Wymieniałem ostatnio wszystkie siłowniki w vito i niema tam tak dużo roboty.
    kamilos125
    Level 11  
    MARKSON43 wrote:
    Do przeglądnięcia wszystkie przelotki w drzwiach.Jeżeli zamek już wariuje to czas na rozebranie każdych drzwi i trzeba zrobić konkretny przegląd bo kłopoty nie miną.Cały moduł komfort jest pod nogami pasażera.Już widać że drzwi przesuwne są uszkodzone bo z nich niema żadnej reakcji.A każde drzwi są masterami.Wymieniałem ostatnio wszystkie siłowniki w vito i niema tam tak dużo roboty.

Wiesz może jak rozebrać drzwi przesuwne, kierowcy i pasażera ?
    Jakie siłowniki muszę kupić ? Pasują uniwersalne ?
    MARKSON43
    Level 18  
    Może poszukaj w necie jak się rozbiera,przecież to nie jest takie trudne.Trochu logiki.A siłowniki uniwersalne nie będą pasować bo tam są firmowe Merca.Ale po co ci jak jeszcze nie rozebrałeś drzwi.
    kamilos125
    Level 11  
    Już sobie poradziłem, wystarczyło nasmarować wszystkie siłowniki.