Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Który model ekspresu ciśnieniowego wybrać Saeco czy DeLonghi

teyo3 01 Gru 2013 11:05 22521 8
  • #1 01 Gru 2013 11:05
    teyo3
    Poziom 11  

Witam serdecznie mam duży problem, proszę o radę wyborze ekspresu ciśnieniowego z następujących modeli
    pierwszy z nich to Philips Saeco Via Veneto de luxe RI 9345/01
    drugi to Saeco Poemia Focus HD8423/09
    trzeci kolejny DeLonghi EC 190 CD
    czwarty DeLonghi EC 155
    i piąty to Fagor CR 22
    proszę o rzetelne informację i doświadczenia na tych w/w modelach , jak np z awaryjnością chodzi mi do zastosowań domowych tani w eksploatacji kawa mielona i saszetki żeby było dobre mocne ekspresso jaki polecacie myślę że ten post nie jednemu użytkownikowi pomoże w wyborze odpowiedniego ekspresu ciśnieniowego z wyżej wymienionych modeli

3 8
  • #2 06 Gru 2013 09:12
    astw
    Poziom 17  

Uwaga ogólna.

Zanim dokona się zakupu ekspresu przez internet warto zobaczyć go w sklepie. I - tu moje doświadczenie ... sprawdzić zapach zbiornika na wodę :) Trzeba też zbadać warunki gwarancji (nie wszystkie ekspresy mają gwarancję).

Co wybrać?
    Ja wybrałbym Saeco za 349 zł. Prosty model gwarantujący kawę o dobrym aromacie z całkowicie bezzapachowym zbiornikiem. Model jest (był) produkowany w UE przez bardzo wiele lat i jest znany na rynku. Jeśli kupuje się egz. wystawowy - trzeba oczywiście sprawdzić kompletność.

0
  • #3 06 Gru 2013 13:47
    Drogon
    Poziom 10  

Myślę, że Poemia, ale ja bym wybrał ten model cały ze stali nierdzewnej (Saeco Poemia HD8427/09), bo w tym modelu dysza Panarello jest wykonana z metalu a nie plastiku, jak w przypadku Poemi Focus. Generalnie ekspres w porządku, mojemu koledze służy już od jakiegoś czasu i jest z niego zadowolony. Stabilnie stoi na blacie, a top ekspresu podgrzewa filiżanki do espresso. Robi smaczną kawę :)

0
  • #4 05 Sty 2014 08:34
    teyo3
    Poziom 11  

Witam od ponad miesiąca posiadam ten model ekspresu ciśnieniowego Saeco Poemia Focus HD8323/39 i powiem szczerze jestem średnio zadowolony ponieważ prawie zawsze kawa nie jest gorąca tylko jakby letnia musiał bym zmierzyć ile faktycznie woda ma stopni ale napewno nie 100C tak jak powinna mieć myślę odrazu zaznaczam że kawy robię np dwie pod rząd jedna za drugą bo nie ma za bardzo miejsca żeby szklanki ustawić tak właśnie szklanki normalne nie filiżanki piję kawkę że szklanki typu arcoroc mam pytanie czy przypadkiem ekspres nie jest wadliwy bo to rzecza nie mozliwa żeby kawa była letnia a co gorsza ze 3 po kolei to ostatnia nie raz jest zimna a przecież ciągle właczony wiec woda powinna się porządnie gotować nawet juz nie nalewam pełnego zbiornika tylko połowę żeby woda się porządnie zagotowała choć i to nie powinno mieć nic do rzeczy bo za każdym razem powinna być kawa gorąco ekspress ma tylko 950wat prosiłbym o opinie co na ten temat myślicie , a i jeszcze jedno jak go chciałem zwrócić do sklepu w ktorym kupilem rtv euro agd przez internet odbiór na miejscu tu uslyszalem ze moja tylko oddac lub wymienic jak jest nie uzywany , to ciekawe jak go przetestowac nie robiąc kawy , bo inaczej to sprzet uzywany i nie podlega zwrotowi mimo prawa konsumenta do 10 dni bez podania przyczyny mozna zwrocic ale w praktyce jest zupełnie inaczej co o tym sądzicie ?

0
  • #5 05 Sty 2014 18:02
    niedozwolony
    Poziom 12  

Z ekspresem prawdopodobnie jest wszystko w porządku. Przyczyny problemu szukałbym raczej w nieumiejętnej obsłudze. Domyślam się, że przepuszczasz przez kawę 150 - 200 ml wody. Jeśli połączyć to z faktem, że pojemność bojlera w tym ekspresie wynosi ok. 250 ml i zużyta gorąca woda jest stale zastępowana zimną ze zbiornika, to mamy efekt w postaci letniej lury.
    Ekspresy ciśnieniowe służą do parzenia maksymalnie 60 ml kawy (podwójne espresso). Do tego, w zależności od potrzeb, można dodać spienione mleko (cappuccino lub latte), albo gorącą wodę (americano).

Jeśli nie lubisz czytać instrukcji obsługi, obejrzyj film: http://youtu.be/Nxlt2Bb0sb4
    Wystarczy jeśli zapamiętasz, że maksymalna objętość kawy jaką ekspres jest w stanie zaparzyć to 60 ml. Objętość gotowego napoju możesz zmieniać tylko poprzez dodanie gorącej wody lub mleka. Po zaparzeniu jednej kawy musisz dać grzałce chwilę na ogrzanie zimnej wody, która została podczas parzenia wpompowana do bojlera.
    I jeszcze jedno: temperatura wody powinna wynosić 90 - 96 stopni. Termostat w Twoim ekspresie jest skalibrowany na 95 stopni.

Jeśli chodzi o odstąpienie od umowy, to wbrew temu co twierdził sprzedawca, kupiony na odległość towar, który został użyty w celu sprawdzenia działania można zwrócić bez podania przyczyny. Niezależnie od tego, ze zwrotami w Euro jest inny problem. Mianowicie, zgodnie z regulaminem ich sklepu internetowego, zamówienie towaru przez www i wybór opcji odbioru w sklepie stacjonarnym nie skutkuje zawarciem umowy, a jedynie rezerwacją wybranego produktu. Do zawarcia umowy sprzedaży dochodzi już w lokalu przedsiębiorcy, przed wydaniem towaru. W takiej sytuacji konsumentowi nie przysługuje prawo odstąpienia od umowy bez podania przyczyny. Wielu przedsiębiorców stosuje w regulaminach swoich sklepów podobne zapisy, dlatego warto dopłacić kilka złotych do przesyłki, aby zagwarantować sobie możliwość odstąpienia od umowy.

1
  • #6 08 Sty 2014 00:19
    teyo3
    Poziom 11  

Witam to ciekawe co piszesz skoro zbiornik jest litrowy to powinien parzyć gorąco kawę do wyczerpania zbiornika mało tego instrukcje dokładnie czytałem i tez pisze że kawa powinna być gorąca poza tym po co są kontrolki które informują użytkownika o gotowej pracy do przyrządzenia kolejnej kawy zanim zapali się kontrolka to mija dobre pół minuty słychać jak woda się gotuje a i tak otrzymuje w miarę ciepłą kawa a nie gorąco a to czy dam filiżankę szklankę czy kubek nie powinno mieć żadnego znaczenia bo dla przykładu posiadam stary model ekspresu ciśnieniowego de longhi ktory ma dobre 7 lat ma zbironik tylko na 700ml wody za każdym razem kawa jest gorąca wrecz az wrzatek jak z czajnika tylko ze nie ma szufladki ani zbiornika nie wyciąga się tylko odkreca korek i wlewa wode bojler jest metalowy ,jak odkrece korek to goraca para leci jak z lokomotywy zeby bylo ciekawiej to tylko daje duze szklanki i wysokie kubki i bez problemu zawsze kawa goraca i tylko mały detal ten stary ekspres jest made in italy a nie jak dzisiaj obecnie wszystko china nawet widzialem w sklepie ten sam na wzor zrobili ale juz made in china a plastiki tak delikatne ze mozna polamac w rekach a z tamtego starego ekspresu porzadny twardy plastik tyle lat a ma minimalne slady zuzycia , takze ten stary bije na glowe tego philipsa i nie ma znaczenia czy dam maly kubeczek czy duza szklanke kawa powinna byc goraco i nie zgodze sie ze on parzy max 60ml goraco kawe bo powinna byc taka informacja od producenta tym bardziej po co taki wielki zbiornik jak nie moze ogrzac tej wody.
    Jak tak maja działać współczesne ekspresy to ja dziękuję

0
  • #7 08 Sty 2014 00:42
    astw
    Poziom 17  

Jeśli można spytać: jeśli 7-letni ekspres działa bardzo dobrze, to po co kupować nowy?

0
  • #8 08 Sty 2014 03:02
    niedozwolony
    Poziom 12  

Wygląda na to, że kupiłeś sobie sprzęt, o którym nie masz bladego pojęcia i oczekujesz od niego robienia tego, do czego nie został stworzony. Instrukcji obsługi oczywiście nie czytałeś. Gdybyś czytał, to wiedziałbyś, że ekspres służy do parzenia espresso (pierwsze zdanie instrukcji). Poszukaj sobie w sieci czym jest espresso.
    Plastikowy zbiornik jest rezerwuarem wody. Podgrzewanie odbywa się w zamkniętym w obudowie ekspresu stalowym bojlerku o pojemności niedużego kubka. Pomyśl co dzieje się z temperaturą wewnątrz takiego bojlerka podczas parzenia kawy do kubka, gdy ubytek gorącej wody jest uzupełniany zimną.

DeLonghi o którym piszesz nie jest ekspresem ciśnieniowym, a parowym i działa na zupełnie innej zasadzie. Nie ma nawet sensu porównywać go do ekspresu ciśnieniowego.

0
  • #9 31 Lip 2018 21:42
    Kitka900
    Poziom 6  

To ja może dodam coś od siebie. Mam De longhi EC 860.M i też na początku ni cholery nie wiedziałam a co się zabrać. Od zawsze miałam ekspres kapsułkowy. A dopiero po kilku miesiącach nauczyłam się ubijać pianę :D No niestety, przy takim sprzęcie, trzeba siąść z instrukcją. Ale potem jest już tylko lepiej i kawa pyszniutka :)

1