Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Comap - Głowica Termostatyczna - Dziwnie Działa

01 Gru 2013 11:44 3933 14
  • Poziom 9  
    Kupiłam nową Głowicę termostatyczną COMAP S1 M28 SAR

Ale ona jakoś dziwnie działa - obserwuję ją cały czas i według mych obserwacji ona się włącza średnio co 45min. - np. mam ustawione na 3,2 - Ona chodzi nabiję 18,5 ,, wyłączy się ,,, 45min temperatura nadal jest 18,5 a grzejnik ponownie się włącza ,,, i tak w koło. Nie ma że np. 3.2 ma 18,5 stopnia i włączą się tylko gdy temperatura spada

Proszę o Poradę
  • Moderator - Systemy Grzewcze
    Czyli przegrzewa powyżej nastawionej czy nie? Jeżeli tak to o ile?
  • Poziom 9  
    On ma 18.3 wyłączy się za jakiś czas ponownie się włączy nawet jak już jest 18.8
    On nie patrzy na temp. włącza się jak se chce !
    POMOCY
    Agatka napisał:
    za jakiś czas ponownie się włączy nawet jak już jest 18.8

I w tedy do jakiej temperatury nagrzewa?
    Głowica musi mieć troszeczkę histerezy.
    Próbuję się dowiedzieć o ile przegrzewa.
    Nie ważne kiedy otwiera, kiedy zamyka. Najważniejsza jest temperatura pomieszczenia.
  • Poziom 9  
    On w ogóle nie przegrzewa. Ja mam non stop na 3,2 nastawione a nie może dobić do 19 stopni. Termostat chodzi nabija 18,5 ,, wyłączy się ,,, 45min temperatura nadal jest 18,5 a grzejnik ponownie się włącza ,,, i tak w koło.

Według mego babskiego myślenia ,,, to 3,2 powinno być min 19s - i grzejnik powinien się włączać jak temperatura spadnie . Tak czy nie ?
  • Poziom 27  
    Agatka napisał:
    Ja mam non stop na 3,2 nastawione a nie może dobić do 19 stopni

Agatka napisał:
    Termostat chodzi nabija 18,5

Hmm, a nie jest tak, że termostat ma ustawioną niższą temperaturę niż oczekiwana? Poza tym w pomieszczeniu, w którym jest termostat głowica powinna być zdemontowana.
  • Poziom 36  
    Comap z zaworami sar to chiński wynalazek. Nastaw głowice na 3.6 i będzie spokój.
  • Poziom 27  
    W0jtek92 napisał:
    chiński wynalazek

proch też, a jaką karierę zrobił. :D

W sumie nadal nie wiadomo, o co chodzi z tym termostatem. Czy to regulator pokojowy?
  • Poziom 27  
    W0jtek92 już napisał co trzeba zrobić. W sumie nic prostszego.
    Agatka napisał:
    by on co chwile się nie włączał ?

Po to jest by się włączał jak jest potrzeba.
    Efekt pracy głowicy powinno się oceniać po temperaturze pomieszczenia, a z tego co opiłaś jest w miarę stała. Głowica działa więc prawidłowo tylko nastawa może jest delikatnie za mała.
    To, że w instrukcji podane jest odniesienie, że 3,2 to jest 19*C to nie znaczy, że sztywno tyle będzie.
    Gdyby tak było, producenci drukowaliby skalę w stopniach Celsiusza, a nie numerkach od 1 do 5.
    Dużo zależy od otoczenia samego grzejnika.
    Może głowica jest zasłonięta przez firankę lub zasłonkę?
  • Poziom 9  
    nie jest niczym zasłonięta :)
    Więc ją będę obserwować dalej.
    Może jestem wrażliwa : ale to efekt wzrostu poboru na liczniku. Popsuta głowica syczała mi 24H i pobór w tygodniu był dwukrotny :(
  • Poziom 40  
    A moze głowica jest zainstalowana w pionie i głupieje?
  • Poziom 9  
    Grzejnik jest zasilany od dołu - więc głowica jest zamontowana poziomo.
  • Poziom 9  
    Czy jak kupię głowicę elektroniczną ustabilizuję pracę grzejnika ?

Teraz chodzi na zegarek co godzinę włącza sie na 30 min. Gdy za oknem -5 lub +10 . Czy Kupno New głowicy rozwiąże problem ?

Proszę o radę