Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Cyklop - Wyciek na przegubie hydraulicznym

01 Gru 2013 15:04 3978 6
  • Poziom 2  
    Witam.

Pojawił się u mnie problem z przegubem(głowicą) hydraulicznym w cyklopie.
    W ostatnim czasie w dośc znaczący sposób pojawił sie wyciek oleju z pod "segera". Wyciek ten jest widoczny na górze przegubu i w ostatnim czasie w dośc dużej ilości wydostaje się tam olej. Poniżej zdjęcie głowicy.
    Cyklop - Wyciek na przegubie hydraulicznym
    Moje pytanie jest takie. Czy istnieje możliwośc demontażu tej głowicy i dostania się do jakichś uszczelniaczy wewnątrz tego przeguba? Ewentualnie miał ktoś podobny problem i w jaki sposób można ten wyciek zniwelować poprzez inny sposób niż wymiana całego przegubu.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 2  
    OK. Można może gdzieś znależc dokładne parametry tych uszczelniaczy. Ewentualnie ma ktoś przekrój takiego przegubu lub coś w tym stylu?
    Można uszczelniacze dokupic bez większego problemu?
  • Poziom 9  
    dostaniesz to w każdym sklepie z hydrauliką. Ja go rozebrałem , wziąłem ze sobą i tam mi chłopaki wszystko podobierali.
  • Poziom 10  
    Wymieniałem te uszczelniacze miesiąc temu. W sklepach rolniczych są całe zestawy naprawcze, a jak nie to w każdym sklepie z hydrauliką siłową dobiorą Ci te oringi.
    Uważaj przy rozbieranie przegubu żeby nie uszkodzić obudowy. Bardzo ciężko to schodzi. Jak skończył mi się zakres ściągacza to uderzaliśmy młotkiem przez drewko w te pierścienie na obudowie i pojawiła się rysa, na szczęście nie jest na tyle głęboka żeby leciał olej.
    Po złożeniu dalej lekko się poci, ale nie leje się tak jak wcześniej.
  • Poziom 2  
    Zauważyłem iż zdjęcie zewnętrznej części idzie dośc ciężko ale idzie. Jasna sprawa iż z młotkiami trzeba będzie uważac. Dzięki za informacje i liczę iż żadne dodatkowe przeszkody się nie pojawią.

Edycja.

Wymieniłem te uszczelniacze, koszt ich zakupu mnie zaskoczył bo w pierwszym sklepie z częściami były i to w cenie 1.20zł.
    Sama wymiana wymaga przede wszystkim przyzwoitego ściągacza bo inaczej cieżko to ściągnąc w całości. Większy "kłopot" był z osadzenie tej obudowy głowicy. Ale tutaj udało się go osadzic za pomocą podnośnika, myślałem zrobic to za pomocą hydraulicznego ale niestety się nie zmieścił, ale śrubowy już tak. Początkowo nie szedł osiowo i było to "czuc" ale trzeba było od nowa go zdjąc i ponownie go osadzic. Jak poszło osiowo to było OK.

Po wymianie uszczelniaczy nie widać póki co żadnego wycieku.
    dziękuje wszystkim za pomoc.