Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Electrolux ESL 47700 - Błąd '20

Radko79 01 Gru 2013 16:08 4725 3
  • #1 01 Gru 2013 16:08
    Radko79
    Poziom 2  

Witam szanownych forumowiczów,
    po raz pierwszy pojawił się błąd '20 na wyświetlaczu zmywarki i poza piszczeniem wraz zatrzymaniem pracy nie dzieje się nic więcej. Czy znacie może sposoby na wykasowanie błędu, reset zmywarki czy inną domową diagnostykę?

0 3
  • #3 03 Gru 2013 20:18
    Radko79
    Poziom 2  

Witam szanownego Pana kolegę,
    Dziękuję za zainteresowanie moim problemem. Czytałem w/w posty już wcześniej. Jednak u mnie z wyrzutem wody raczej nie ma problemu. Poczytałem, uruchomiłem zmywarkę i kończy się tym samym. Minuta do końca programu, błąd + piszczenie. Dalej działa tylko przycisk OFF. Może jest to problem z grzałką, ale nie specjalnie znam się na sprzętach elektronicznych od strony samej elektroniki. Manualnie powinienem podołać, ale od strony elektroniki to klapa.
    Próba zresetowania błędu poprzez naciśnięcie I-ego i III-ego przycisku przy równoczesnym włączeniu zmywarki do prądu nie działa. Widocznie w modelach serii 47xxx jest inaczej niż przy 66xxx. Także w zasadzie nie wiem jak zdiagnozować usterkę.

Podzrawiam

0
  • #4 03 Gru 2013 23:58
    peter falk
    Specjalista AGD

Może być to problem z grzałką. W DIVA objawia się właśnie pod postacią i20 pod koniec programu.

Radko79 napisał:
    Próba zresetowania błędu poprzez naciśnięcie I-ego i III-ego przycisku przy równoczesnym włączeniu zmywarki do prądu nie działa

Tak wchodzisz w diagnostykę z tym, że pierwszy i trzeci trzymasz dopóki wszystkie led-y nad przyciskami się nie zaświecą. W trybie diagnostyki kasujesz błędy drugim przyciskiem - przytrzymać - gdy migną wszystkie diody: błąd skasowany,

0