Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Acer Aspire 5251 - Uszkodzona klawiatura i dziwne zachowanie baterii

karamba26 01 Gru 2013 18:00 1524 2
  • #1 01 Gru 2013 18:00
    karamba26
    Poziom 23  

W laptopie 'Acer Aspire 5251-1513' nie działają niektóre klawisze np. z, v, b, l, Enter (enter z klawiatury numerycznej działa)

Po naciśnięciu klawisza w na ekranie pojawia sie s, zamiast e jest d, a r to g. Jak użyję skrótu ALt+119 wtedy mam literę w.

System Windows 7 home edition 64bit.

Uruchamiałem laptopa z bateria i bez akumulatora. Korzystałem również z trybu awaryjnego i nic się nie zmieniło. Nie mam możliwości sprawdzenia na zewnętrznej klawiaturze USB bo takiej nie posiadam.

Zdemontowałem klawiaturę i odpiąłem od płyty głównej. Wyczyściłem kontaktem taśmę i gniazdo i to tez nie pomogło.

Na systemie mini winxp uruchomionym z hirens bootcd jest to samo, wiec kwestia błędów w win7 odpada.

Touchpad, gniazda USB, Wifi i inne podzespoły działają poprawnie z malym ale !!!
    Dziwnie zachowuje sie bateria. Nie chce sie ladowac do pelna. Zatrzymuje sie na max 52% (czasami wczesniej).

Rozładowałem ja do momentu samoczynnego wyłączenia laptopa i ładowałem przez 24h na wyłączonym komputerze (bateria naładowała się do 52%).

Dodam ze przy tak naładowanej baterii mogę pracować na laptopie przez około półtorej godziny zanim sie wylaczy.

Doradzano mi otwarcie baterii i sprawdzenie sekcji ogniw bo zachodzi podejrzenie ze jedno z nich szybciej laduje sie do poziomu 4,2v.

Bateria po 12 godzinach ladowania.

Podłączona ładowarka. Wskaznik baterii na pasku zaczyna pulsowac ale po chwili zatrzymuje sie

Po chwili okno ładowania wygląda tak:

Bateria to AS10D31 (3ICR19/65-2) 10.8v 4400mAh 48Wh.
    Czy bez rozrywania obudowy baterii mogę jakoś sprawdzić stan ogniw i czy takie zachowanie baterii możne miedz wpływ na działanie klawiatury ?

0 2
  • #2 01 Gru 2013 23:24
    tomekrts
    Poziom 15  

Laptop był czymś zalany?
    Bo na 99,9% widzę, że tak.
    Myślę, że klawiatura jest do wymiany o ile nie ma jakiś uszkodzeń na płycie a zwłaszcza w okolicy układu KB.

0
  • #3 02 Gru 2013 11:01
    karamba26
    Poziom 23  

W 100% jestem pewien że na-pewno nie był zalany.

Na klawiaturze oraz pod nią nie widać śladów cieczy.

-------------------------------------------------------------------

PO podłączeniu zewnętrznej klawiatury USB wszystkie znaki działają poprawnie.
    Czy radzicie zaryzykować i kupić nowa klawiaturę do laptopa ?

0