Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

d-link go-rt-n150 blokada internetu po adresie mac

01 Gru 2013 18:17 4080 19
  • Poziom 18  
    Witam, jak zablokować połączenie komuś w d-link go-rt-n150 znając jego adres mac. Wpisuje w panelu w MAC Filtering Rules, daje opcje On and Dany, jednak internet dalej działa.
  • Poziom 31  
    Witam.
    Polecenie getmac w wierszu poleceń.

Wyświetlą ci się wszystkie adresy MAC kart sieciowych i bluetooth.
    Upewnij się, że wpisujesz właściwy adres. Zapisz zmiany na urządzeniu.
    Restart urządzenia, dla pewności restart komputera dla którego ma być zablokowany.
    Sprawdź.
  • Poziom 15  
    Czy adres klienta występuje na liście podłączonych komputerów??
  • Poziom 18  
    inne adres mac są przy komendzie getmac, a inne w panelu sterowania routera, tzn mój się zgadza, ale drugi komputer juz inaczej.
  • Poziom 31  
    Ten drugi komputer to laptop? Połączenie bezprzewodowe?
  • Poziom 18  
    Dokładnie tak.
  • Poziom 31  
    Wyłącz sobie w menadżerze urządzeń karty sieciowe i bluetooth jeśli masz.
    Zostaw włączoną tylko kartę wifi.
    Daj getmac i będziesz wiedział jaki mac ma karta sieciowa bezprzewodowa.

Możesz też użyć komendy ipconfig /all.
    Tam też będzie mac.
  • Poziom 18  
    ale chce zablokować dostęp do internetu przez MAC osobie do ktorej nie mam dostepu do laptopa. Jeśli blokuje przez adres MAC podany w panelu administracyjnym to nic nie daje, albo robie coś źle, albo to nie ten MAC. A nie chce odcinać mu internetu poprzez zmiane hasła.
  • Poziom 26  
    Witam
    Jeśli jesteś zalogowany do routera wyłącz filtrowanie MAC . W statusie routera możesz podejrzeć jakie urządzenia są podłączone po WiFi czy LAN ,masz IP i MAC adresy .Twój MAC znasz czyli ten inny wpisujesz włączasz filtrowanie .
    Tak poza tym to jaki kłopot żeby ten Ktoś zmienił sobie MAC na inny i znowu się zaloguje ;) .
    Lepsze by było dopuszczenie do ruchu wybrane MAC adresy, lub blokada dostępu nowych urządzeń ale tam chyba nie ma takiej opcji. :)
    Po wszystkich zmianach zapisz i oczywiście restart routera.
    Pozdrawiam
  • Poziom 18  
    d-link go-rt-n150 blokada internetu po adresie mac tak to ma wyglądać? jest to opcja tylko z moim mac dopuszczonym do obiegu. Teraz po tej operacji w STATUS/WIRELLES powinien być widoczny tylko mój MAC? bo tak nie jest.
  • Poziom 26  
    zbyszek100 napisał:
    d-link go-rt-n150 blokada internetu po adresie mac tak to ma wyglądać? jest to opcja tylko z moim mac dopuszczonym do obiegu. Teraz po tej operacji w STATUS/WIRELLES powinien być widoczny tylko mój MAC? bo tak nie jest.

Witam
    Zrobione save sttings po ustawieniach i restart. Jeśli ten MAC który widać na obrazku jest Twój i wszystko wykonałeś zgodnie z instrukcją to w statusie aktywny może być tylko ten. Chyba ,że widzisz aktywne i nieaktywne (zablokowane)
    Pozdrawiam
    instrukcja
    http://www.dlink.com/-/media/Consumer_Products/GO/GO%20RT%20N150/Manual/DEU_Manual_RevA.pdf
  • Poziom 18  
    wszystko robilem wg opisu, na tp link mi to wychodizlo bez problemu, tu jednak coś nie tak. Dynamic IP (DHCP) Status : Not Connected, tak ma być?

Dodano po 2 [godziny] 22 [minuty]:

coś jest nie tak z tym panelem, bo jeśli dodam nawet do zablkowania adres URL, to nawet ta strona działa.
  • Poziom 26  
    Witam
    Może spróbuj przywrócić ustawienia fabryczne , ewentualnie aktualizacja firmware.
    Pozdrawiam
  • Poziom 18  
    jeśli przywróce ustwienia lub update, nie będę miał problemów z dostarczeniem internetu? Chodzi mi o to czy nie mają jakiś swoich specyficznych ustawień.
  • Poziom 26  
    zbyszek100 napisał:
    jeśli przywróce ustwienia lub update, nie będę miał problemów z dostarczeniem internetu? Chodzi mi o to czy nie mają jakiś swoich specyficznych ustawień.

Witam
    Co ma mieć swoje ustawienia ? Od usługodawcy potrzebujesz dane do logowania czyli nazwa użytkownika (login) i hasło dostępu . Jaki operator?
  • Poziom 18  
    to wewnętrzna firma w moim mieście :) nie jakaś sławna typu Netia. Chodzi mi o to ze jak zrobię update albo reset czy będę musiał ich wołać by coś musieli nastawiać na routerze? Pytam się tak, bo jestem zielony :)
  • Poziom 26  
    zbyszek100 napisał:
    to wewnętrzna firma w moim mieście :) nie jakaś sławna typu Netia. Chodzi mi o to ze jak zrobię update albo reset czy będę musiał ich wołać by coś musieli nastawiać na routerze? Pytam się tak, bo jestem zielony :)

Witam
    Czy masz od nich dane dostępowe ,no bo jeśli nie to może być kłopot i będziesz musiał spytać u dostawcy co i jak . Przy update dane ustawień chyba zostają zachowane.
    Pozdrawiam
  • Poziom 18  
    Witam ponownie, sąsiad zapłącił i dałem sobie spokój z tematem, jednak dalej zalega :D czy jest jakies zewnetrzne oprogramowanie którym mogę tym wszystkim sterować? Blokowanie z panelu DLINK nie działa.
  • Poziom 18  
    co jeśli włącze to dhcp?
  • Poziom 12  
    zbyszek100 napisał:
    Witam ponownie, sąsiad zapłącił i dałem sobie spokój z tematem, jednak dalej zalega :D czy jest jakies zewnetrzne oprogramowanie którym mogę tym wszystkim sterować? Blokowanie z panelu DLINK nie działa.

atak dos na sąsiada.
    zbyszek100 napisał:
    co jeśli włącze to dhcp?

To będzie automatycznie rozdawało IP w sieci zamiast statycznie (czyli ręczne wpisywanie w komputerze w Panelu Sterowania). Ja bym po prostu zmienił klucz do sieci bezprzewodowej i po problemie. :-)... bo co do filtrowania MAC to wiesz... słabe zabezpieczenie.