Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Belinea b.Display 2.1 22'' - Po kilku sekundach monitor gaśnie

kopiusz 01 Gru 2013 18:38 2745 7
  • #1 01 Gru 2013 18:38
    kopiusz
    Poziom 10  

Witam,

Mam taki problem, w moje ręce trafił monitor znajomego Belinea b.Display 2.1 22''. Niestety, po kilku sekundach od uruchomienia monitor gaśnie. Rozebrałem go i obejrzałem inwerter. Kondensatory wyglądają ok, nic nie jest przypalone. Nie jestem elektronikiem i dopiero zaczynam się tym interesować, więc postanowiłem zapytać, co sprawdzić najpierw i w jakiej kolejności?

Będę zobowiązany za łopatologiczne wyjaśnienie problemu.

Belinea b.Display 2.1 22'' - Po kilku sekundach monitor gaśnie

0 7
  • Pomocny post
    #2 01 Gru 2013 19:30
    btomko
    Poziom 34  

kopiusz napisał:
    uruchomienia monitor gaśnie.

Ale co gaśnie?
    kopiusz napisał:
    Nie jestem elektronikiem

To po co to przyjąłeś do naprawy.
    kopiusz napisał:
    dopiero zaczynam się tym interesować

Na początek proponuję poczytać trochę wątków na elektrodzie, dowiesz się bardzo wielu informacji.

-1
  • #3 01 Gru 2013 19:36
    kopiusz
    Poziom 10  

Gaśnie podświetlenie, obraz jest widoczny, w momencie, gdy poświecę latarką.

Nie przyjąłem go do naprawy, tylko go dostałem, stwierdziłem, że a nóż widelec uda mi się go naprawić dzięki czyjejś pomocy.

Przeczytałem dużo wątków na temat różnych monitorów, 90 % przypadków to właśnie wina inwertera. Pytanie, wyeliminuje świetlówki, jeśli je podłącze do inwertera tak? Mam starego laptopa i zasadniczo mogę to zrobić, nawet skumam myślę jak, tylko pytanie jest takie, czy niczego nie uszkodzę jeśli podepnę inne świetlówki?

Druga rzecz, jeśli wyeliminuje świetlówki, to wymiana całej płytki zasilającej da pozytywny efekt? Takie płytki są bardzo trudno dostępne i czy mogę użyć płytek z innych modeli? Jeśli tak, to z jakich?

0
  • Pomocny post
    #4 01 Gru 2013 19:55
    btomko
    Poziom 34  

Na początek wymień kondensatory elektrolityczne po stronie wtórnej zasilacza, jeśli to nie pomoże sprawdź zasilanie inwertera, później sprawdź rezystancję transformatorów inwertera, jak to zrobisz to możesz napisać i poinformować o efektach.

0
  • #5 01 Gru 2013 23:00
    lisek
    Spec od monitorów

Napisz co pisze na płytce tego zasilacza-invertera?
    -jakie ukłądy scalone
    -co pisze na trafkach od invertera (te dwa czarne z prawej strony)
    Z obrazka nic nie widać,

0
  • #6 02 Gru 2013 21:32
    captain4
    Poziom 24  

To zapewne AA112208 model.
    Typowe usterki to uszkodzenie procesora na mainboard, ale wtedy masz podświetlenie a brak treści obrazu.
    W twoim przypadku stawiam raczej na świetlówki.
    Mozna tez podstawić zasilacz z AA112207 i z AA112210, ale w tym wypadku trzeba tez podstawić mainboard bo wtyk nie pasuje mechanicznie.

0
  • #7 02 Gru 2013 21:50
    btomko
    Poziom 34  

captain4 napisał:
    o zapewne AA112208 model.
    Typowe usterki to uszkodzenie procesora na mainboard, ale wtedy masz podświetlenie a brak treści obrazu.
    W twoim przypadku stawiam raczej na świetlówki.
    Mozna tez podstawić zasilacz z AA112207 i z AA112210, ale w tym wypadku trzeba tez podstawić mainboard bo wtyk nie pasuje mechanicznie.

Wytłumacz mi, po co to komu, napisałeś to po to żeby tylko napisać.

0
  • #8 03 Gru 2013 18:52
    captain4
    Poziom 24  

kopiusz napisał:
    ........ Takie płytki są bardzo trudno dostępne i czy mogę użyć płytek z innych modeli? Jeśli tak, to z jakich?

@ btomko

Noo zapewne ty maiłeś te wiadomości ze AA112208 i 08 są prawie takie same a AA112210 przy wymianie kompletnych modułów będzie tez chodzić. Choć przypuszczam ze podane numery modelów i tak ci nic nie mówią.
    Gdybym nie miał ich bezpośrednio z Maxdaty z Marl to bym tez nie wiedział, podobnie jak ty.

Ps.
    w tych zasilaczach te nieszczęsne elektrolity w zasilaczu nie wysiadały tak szybko, a zrobiłem ich już sporo.

Mógłbym teraz napisać:

Wytłumacz mi, po co to komu, napisałeś to po to żeby tylko napisać.

Moderowany przez Dzimi:

Proszę stonować wypowiedzi i skupić się na pomocy. Uwaga dotyczy wszystkich piszących w temacie.

0