Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Unitra AS-632 - Wskaznik poziomu sygnału podczas regulacji "Tuning"

malipczuk 01 Dec 2013 18:55 2997 4
    malipczuk
    Level 9  
    Witam serdecznie posiadam Tuner AS632 i jak zapewne każdy wie posiada on wskaźnik poziomu sygnału antenowego, niestety wskaźnik ten działa jedynie podczas korzystania z programatora (kanału 1-2-3-4) jednak podczas korzystania ze standardowego "tuningu" (regulacji na skali) wskaźnik ten jest wyłączony i tu pojawia się pytanie, czy jest możliwość wykonania tego tak aby wskaźnik pracował również podczas tuningu, czy to kwestia dolutowania jakiegoś obwodu czy konieczne jest wykonanie specjalnego układu ? dołączam schemat tego tunera. Z góry dziękuje za odpowiedz.
    kaem
    Level 28  
    Zawsze myślałem, że jest odwrotnie: wskaźnik poziomu sygnału działa na strojeniu głównym, natomiast na programatorze przełącza się we wskaźnik częstotliwości.
    malipczuk
    Level 9  
    Być może pomyliłem pojęcia chodzi o 5 zielonych diod podpisane "Signal FM" doszedłem do wniosku, że to poziom sygnału i chyba to prawidłowa logika, ten wskaznik pracuje wtedy kiedy używany jest programator nie pracuje natomiast wtedy kiedy używa się strojenia głównego.
    kaem
    Level 28  
    Miałem AS-642 i tam to działało tak jak napisałem: na strojeniu głównym pokazuje sygnał, na programatorze częstotliwość. Nie odwrotnie. Chyba masz coś uszkodzone.
    DIORADIO
    Level 29  
    Na początek sprawdż przełącznik 7AB te styki muszą być połączone (zwarte) podczas strojenia ręcznego (gałką). Następnie sprawdż czy wskażnik działa na AM czy na FM. PR-ek R-235 220k jest od regulacji wielkości syg. na FM-ie, natomiast R-236 22k jest od regulacji wielkości syg. na AM-ie. Ta wiedza powinna pomóc Ci w znalezieniu uszkodzenia.Powodzenia.