Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Telefony DECT na jednej linii (bez centrali)

krzbor 01 Gru 2013 19:54 1119 4
  • #1 01 Gru 2013 19:54
    krzbor
    Poziom 16  

Dzieci wystawiają przedstawienie. Chciałbym je wyposażyć w bezprzewodowe mikrofony. Takie zestawy to ponad 600 zł za 4 kanały, a do tego jakość połączenia nie jest najlepsza (czasami są przerwy). Sprzęt profesjonalny liczony jest w tysiącach złotych. Mój pomysł - 4 telefony DECT (na Gigaset A220 po 80 zł) spięte razem. Oczywiście będę musiał wyjąć z tych słuchawek mikrofony i jakoś je wyprowadzić na kabelku. moje pytanie - jak zasymulować centralę? Widziałem układ z zasilaczem 24V i bliżej nieokreślonym rezystorem, a wszystkie telefony były połączone równolegle. Jak zrobić to najprościej w przypadku telefonów DECT (mają własne zasilania). Oczywiście nie potrzebuję wywołania, chodzi o to by po naciśnięciu zielonych słuchawek otrzymać sygnał wspólny ze wszystkich "mikrofonów" (bo taka będzie rola tych telefonów). Jeśli ktoś ma jeszcze pomysł jak zrobić regulację głośności każdego z nich (prosty mikser) to jeszcze lepiej. Słuchawki nie muszą się wzajemnie słyszeć. jeśli ktoś ma jakieś opinie co do jakości głosu to też chętnie wysłucham - dzieci będą mówić, więc jakość "telefoniczna" mi wystarczy. Czy jednak takie "mikrofony" nadają się też do śpiewu, tzn. kto "przycina" jakość dźwięku - telefon czy centrala?
    Z góry dziękuję za informacje.

0 4
  • Sklep HeluKabel
  • #2 02 Gru 2013 07:24
    Nerzhuls
    Poziom 12  

Poszukaj KITu J-244 - mikrofon bezprzewodowy. Koszt wykonania powinien być tani, a odbiornikiem będzie zwykłe radio. Jeżeli uda się ustawić na wszystkich 4 mikrofonach tą samą częstotliwość nadawania to będziesz w radio odbierał je wszystkie na raz.

0
  • Sklep HeluKabel
  • #3 02 Gru 2013 08:48
    komatssu
    Poziom 29  

Nerzhuls napisał:
    Jeżeli uda się ustawić na wszystkich 4 mikrofonach tą samą częstotliwość nadawania to będziesz w radio odbierał je wszystkie na raz.

Gdyby było tak jak napisałeś, to producenci mikrofonów bezprzewodowych nie stosowaliby osobnych torów odbiorczych dla każdego mikrofonu.

0
  • #4 02 Gru 2013 15:30
    Nerzhuls
    Poziom 12  

komatssu napisał:

Gdyby było tak jak napisałeś, to producenci mikrofonów bezprzewodowych nie stosowaliby osobnych torów odbiorczych dla każdego mikrofonu.

Nie zawsze jest potrzeba (a czasami jest to problem) by na jednym odbiorniku odbierać sygnał na raz z kilku mikrofonów. W tym wypadku taki efekt jest potrzebny. Podobna analogia jest przy modelach RC. Jak ktoś swoim kontrolerem wejdzie na Twoją częstotliwość to nagle model wariuje bo dostaje sygnał z 2 nadajników na raz.

Zawsze można to trochę rozbudować i do 4 mikrofonów ustawionych na różne częstotliwości dostroić 4 małe przenośne i tanie radyjka. A sygnał z tych radyjek połączyć jakimś sumatorem sygnału audio i to dać dopiero na końcowy wzmacniacz.

0
  • #5 02 Gru 2013 21:18
    krzbor
    Poziom 16  

Nie sądzę, aby rozwiązanie FM było odpowiednie. Problemem jest stabilność częstotliwości, a zgranie 4 nadajników na jednej częstotliwości wydaje mi się niemożliwe. Bawiłem się różnymi "senderami" działają stabilnie zwykle na kilka metrów. To nie jest rozwiązanie. Zarówno w pracy jak i w domu używam telefonów DECT. Mogę z nimi chodzić pomiędzy piętrami, pokojami a sygnał jest stabilny, brak przerw. Najciekawsze, że tego typu telefony są za niecałe 80 zł i to wraz z ładowarką oraz zasilaniem. Nie jestem pierwszy, który to zauważył. Proszę zobaczyć ten film
    Link
    . Tam prezentujący podłącza się bezpośrednio do płytki - być może będzie lepsza jakość dźwięku i nie muszę budować linii? Z drugiej strony ze względów mechanicznych prościej jest pobrać sygnał z linii - nie trzeba nic wiercić, odbiorniki mogę łączyć przewodami telefonicznymi (a nie ekranowanymi). Łatwo rozmieścić takie odbiorniki w różnych miejscach.
    Liczę na dalsze sugestie.

0