Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

peugeot 307 - wymiana naglosnienia

01 Gru 2013 20:01 2619 1
  • Poziom 9  
    Witam,
    Moze w skrócie opowiem co mam a pozniej co chce zmienić.
    A wiec posiadam Peugeota 307 koniec 2005r seria 2.
    Auto zakupiłem z radiem JVC KD-R511 oraz skrzynia basowa aktywna EDGE.
    Przeczytałem juz wiele postów na temat demontażu glosnikow jednak nie znalazłem u siebie takiego rozwiązania.
    Problem polega na tym ze dzwięk jest jakby hmm... : z bagażnika dużo basów (to reguluje na skrzyni wiec nie problem) a głośniki w drzwiach za dużo sopranów dają do tego przednie z deski charczą.
    Wymiana dotyczyłaby przednich deski rozdzielczej oraz przednie drzwi.
    Pytanie co polecacie i jak sie zabrać do rozbierania drzwi ??

ps, niestety wygłuszanie za bardzo nie wchodzi w gre ze względu na bardzo biedny warsztat narzędziowy jaki posiadam (od niedawna mieszkam w UK) , zależy mi na wymianie glosnikow na cos lepszego (te z deski poprostu na nowe, seria) oraz proces instalacji (nie chcialbym ciac drzwi bo jak juz wspomniałem nie mam na to warunków.

chcialbym zapytac o jeszcze jedna rzecz, mianowicie czy istnieje możliwość kalibracji lub kupna innego pilota do radia (tego przy kierownicy)
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Hasła dla ciebie:
    - kickbas,
    - modbas,
    - fazowanie,
    - cięcie pasma,
    - zwrotnica,
    - filtr HPF,
    - filtr LPF,
    - zestaw odseparowany...
    O wszystkim tym możesz poczytać na forum i w którymś z polecanych FAQ.
    O doborze głośników, o ich jakości, etc... też poczytasz na forum.
    dawid1280 napisał:
    niestety wygłuszanie za bardzo nie wchodzi w gre ze względu na bardzo biedny warsztat narzędziowy jaki posiadam

A jakiż to warsztat narzędziowy jest potrzebny do wygłuszania drzwi? Nożyka nie masz? Kawałka deski, na której możesz przycinać maty? Szmaty i rozpuszczalnika, którymi odtłuścisz drzwi? Czego ci brakuje? Bo skoro zabierasz się za głośniki, to narzędzia do zdjęcia tapicerek pewnie masz.
    Do radia jvc pasuje pilot jvc lub jeśli jest dostępny, to specjalny interfejs do połączenia oryginalnej kierownicy wielofunkcyjnej z danym radiem. Ale to TYLKO konkretne modele, posiadające taką możliwość.