Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

AWE 64160 - Zatrzymuje się przy kolejnym praniu przed wirowaniem

01 Gru 2013 20:14 2175 10
  • Poziom 9  
    Witam po wykonaniu prania chciałem zrobić kolejne i mamy problem pralka zatrzymuje się przed wirowaniem.Świeci się kontrolka prania i płukania oraz kontrolka serwis zdarza się to co jakiś czas czasem uda się i uruchomi się a czasem trzeba czekać bardzo długo dzieje się tak już od dłuższego czasu tylko jak chcę wezwać fachowca to działa bez zarzutu. Proszę o pomoc w rozszyfrowaniu co może być uszkodzone.Czasami da się i 3 prania jedno po drugim zrobić.
    Pozdrawiam i dziękuje za pomoc.
    Może ktoś wie jaki to kod błędu

• Specjalista AGD
    Błąd dotyczy grzania.
  • Poziom 9  
    MARCIN.SLASK napisał:
    Błąd dotyczy grzania.

A jaki ma związek grzanie z wirowaniem?
  • Specjalista AGD
    Ja tylko napisałem, co wskazuje błąd ze zdjęcia.
    Grzanie (obwód grzania) jest po części odpowiedzialny za wirowanie (warunek aby pralka grzała lub aby wirowała).
    W najgorszej sytuacji uszkodzona elektronika, ale raczej nie tutaj.
  • Poziom 9  
    MARCIN.SLASK napisał:
    Ja tylko napisałem, co wskazuje błąd ze zdjęcia.
    Grzanie (obwód grzania) jest po części odpowiedzialny za wirowanie (warunek aby pralka grzała lub aby wirowała).
    W najgorszej sytuacji uszkodzona elektronika, ale raczej nie tutaj.

Ok dziękuje jeszcze jedno jak sprawdzić najprościej grzałkę? teraz zdjąłem panel po dociskałem wtyczki sprawdziłem presostat i ruszyła zobaczę później grzałkę dziękuje i pozdrawiam.

Dodano po 7 [minuty]:

Jednak coś jest nie tak bo pod koniec wirowania ten sam problem dwa razy wypłukała odwirowała ale jeszcze na koniec miesza bębnem wolniej i to w tym momencie pojawia się znowu.Dźwięk jest taki jak przy wypompowaniu wody ale jak ustawię wypompowanie to działa tylko nie chce już odwirować do końca.
  • Specjalista AGD
    Wodę grzeje?
    Sam program wirowania realizuje? Jak nie to sprawdzić szczotki.
  • Poziom 9  
    MARCIN.SLASK napisał:
    Wodę grzeje?
    Sam program wirowania realizuje? Jak nie to sprawdzić szczotki.

Tak grzeje realizuje program
  • Specjalista AGD
    djdioda napisał:
    Ok dziękuje jeszcze jedno jak sprawdzić najprościej grzałkę?
    W warunkach domowych to jedynie podmiana na nową grzałkę.
  • Poziom 9  
    h jaworski napisał:
    djdioda napisał:
    Ok dziękuje jeszcze jedno jak sprawdzić najprościej grzałkę?
    W warunkach domowych to jedynie podmiana na nową grzałkę.

Dzisiaj rozebrałem praleczkę i po odłączeniu białej kostki na grzałce zauważyłem że jest woda na stykach. Ta kostka jest od sterowania? po odłączeniu kostki pralka wariowała tzn. świeciła się kontrolka od płukania wirowania i serwis ale cały czas pracowała pompa więc wyłączałem programatorem. Czy to może być przyczyną? Czy można zresetować całą elektronikę, coś odłączyć czy coś innego? Poradzono mi jak sprawdzić silnik, więc zdjąłem pasek ale objawy były takie same. Dziękuję za pomoc.
  • Specjalista AGD
    Widocznie fartuch podczas odwirowania przepuszcza wodę, a woda zalewa złącza grzałkę / NTC.
  • Poziom 9  
    Wymiana pralki na nową :)