Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Android 4.3 - aktualizacja poprawi stabilność systemu na Samsungach Galaxy 4

Zfon 01 Gru 2013 20:25 6387 10
  • Android 4.3 - aktualizacja poprawi stabilność systemu na Samsungach Galaxy 4 Kilka tygodni temu rozpoczęła się dystrybucja aktualizacji 4.3 dla systemu Android przeznaczonej dla nowych Samsungów Galaxy 4. Niestety zaraz potem wstrzymano proces z uwagi na liczne skargi zgłaszane przez użytkowników, niezadowolonych z problemów powodowanych przez aktualizację, w tym mniejszej stabilności systemu. Po krótkim czasie nowa i poprawiona wersja łatki została wydana ponownie, na razie tylko dla klientów amerykańskiego operatora AT&T. Teraz aktualizacja zostanie rozpowszechniona na całym świecie dla wszystkich wariantów telefonu.

Jak głosi notatka, którą została opatrzona aktualizacja, nowa wersja nosi miano "wersji stabilnej", co ma zasygnalizować, że wszystkie zgłaszane problemy zostały szczęśliwie zażegnane. Wersja została oznaczona numerem "I9505XXUMEKE" i datą 27 listopada 2013, co oznacza, że jest to najnowsza z dostępnych aktualizacji dla Samsunga Galaxy 4. Jak na razie łatka nie została udostępniona do automatycznej aktualizacji, jednak można ją ściągnąć za pośrednictwem programu Kies na komputer, po czym na urządzenie mobilne po połączeniu z komputerem.

Źródło: Link

Fajne! Ranking DIY
    O autorze
    Zfon
    Poziom 10  
    Specjalizuje się w: elektronika
    Zfon napisał 47 postów o ocenie 0, pomógł 0 razy. Mieszka w mieście Kraków. Jest z nami od 2013 roku.
    fixian
    Poziom 21  
    A co z Note 2 ?? Ktoś ma jakąś informację czy będzie aktualizacja ??
    miono
    Poziom 15  
    Dlatego android jest dobry dla dzieciaków. Jak ktoś chce mieć telefon w którym wszystko działa to iPhone jednak jest dużo lepszy. Sam byłem pewny że iPhony są przereklamowane, dopóki w firmie nie dostałem służbowego. Największą wadą iPhone jest moim zdaniem brak porządnej nawigacji ale i tak jest lepsza niż to co na androidzie. Obecnie większość krytków iPhonów to osoby, które nigdy nie używały tego telefonu a opinie wyrobili sobie na forach internetowych.
    Android powinien się w końcu ustabilizować bo te częste wydania niekompatybilnych ze sobą systemów są największym problemem dla użytkowników. Po za tym bardo mało jest porządnych aplikacji. Co z tego że w markecie androida są setki tysięcy aplikacji jak tylko garstka zasługuje na uwagę.
    marci4
    Poziom 29  
    Całkowicie zgadzam się z przedmówcą. Też myślałem, że iPhone to jest tylko dobry marketing, ale jak zacząłem używać tego telefonu to błyskawicznie zmieniłem zdanie. Tam wszystko po prostu *działa*. Nie trzeba spędzać 3 godzin na konfiguracji systemu operacyjnego po to, aby za 30min się wykrzaczył (patrz Android). Nie ma zabawy ROMami, kombinacji, obawy, że nagle się wyłączy albo zaiwesi. Włączasz telefon i on po prostu działa.

miono napisał:
    brak porządnej nawigacji

Co rozumiesz poprzez 'porządną navi'? W AppStore dostępny jest Navigon (z którego sam korzystam i jestem bardzo zadowolony), TomTom i Automapa. Można też używać Apple lub Google Maps więc nie widze tutaj niedostatku nawigacji ;)

A tak nawiasem mówiąc to Samsung jest po prostu śmieszny. Wypuszcza 4.3 dla swoich flagowych smartphone'ów podcas gdy kilka tygodni temu Google wypuściło 4.4? Rok zajmuje im dostosowanie swojego śmieciowego TouchWiz do nowego Androida.... To jest niedopuszczalne wg. mnie.
    soki
    Poziom 17  
    @miono, @marci4: Gadacie bzdury. Owszem dużo łatwiej napisać jest dobry system tylko dla swoich urządzeń. Gdyż jak wiecie na androidzie to jeszcze tylko żelazek nie produkują. Ale do rzeczy. Zdaje się, że zapominacie o pewnej kwestii związanej z jabłkowym systemem. Wytknę tylko poważniejsze byki walnięte przez tak "wyidealizowanego" przez Was producenta:
    - uchwyt śmierci - ogromny problem ip4 z zasięgiem zaraz po premierze
    - problem GPS w ip 3gs po którejśtam aktualizacji
    - totalna porażka z update do iOs7 dla iphone 4 i brak możliwości zejścia z softem na 6.x.x
    Pomijam, że apple akurat jeśli chodzi o błędy w swoim systemie to szybko wypuszcza łatki (stąd powstające na szybko łatki 6.0.x czy 7.0.x) Gdyby było jak mówicie Systemy iOs dzieliłyby się na iOs3, 4, 5 itd. A nie x.0.x, x.1.x gdzie łatane są dziury w zabezpieczeniach, naprawiane problemy z drainem baterii czy inne "wtopy".

Miejcie na uwadze najważniejszą rzecz, apple pisze soft TYLKO NA SWOJE URZĄDZENIA, a i tak ma wpadki.
    DamianG
    Poziom 20  
    Dokładnie jak kolega wyżej napisałem, iPhone nie jest idealny. Zdarzają mu się wpadki, a na rynku ma on tylko parę urządzeń. A ile telefonów wypuścił sam Samsung, LG, Sony czy HTC? Optymalizacja systemu na wszystkie urządzenia zajmuje sporo czasu. Choć przyznam szczerze, że czasami aż za dużo... Mój Note 2 jak wyszedł na rynek z Andkiem 4.1.2 rok temu, tak dopiero teraz dostał aktualizację na 4.3.

Każdy telefon z androidem też możesz włączyć i będzie on działał. A, że sporo użytkowników instaluje inne ROMy, kernele itd. bo są świadomi, że z danego urządzenia można jeszcze więcej wyciągnąć, to zupełnie inna sprawa. Nad iPhonem też można siedzieć godzinami robiąc JailBreaka.

I nie, nie piszę tego wszystkiego tylko z informacji wyczytanych w internecie. Miałem okazję używać iPhone 4 i 4s, a sam posiadam aktualnie trzeci telefon z Androidem (każdy zmodyfikowany).
    miono
    Poziom 15  
    soki napisał:
    @miono, @marci4: Gadacie bzdury. Owszem dużo łatwiej napisać jest dobry system tylko dla swoich urządzeń. Gdyż jak wiecie na androidzie to jeszcze tylko żelazek nie produkują. Ale do rzeczy...

Nie napisałem, że jest idealny ale przy porównaniu z androidem to tam po prostu wszystko działa. Owszem wpadki się zdarzają, nie ma slotu na karty pamięci, nie można wymienić baterii ale wszystko inne działa jak trzeba i aplikacje są ergonomiczne. Prywatnie mam tel z androidem a to dlatego że lubię się bawić i robić rózne modyfikacje a na tym polu android sprawda się lepiej. W firmie jednak iphone sprawdza się lepiej, mamy tam aplikacje do zarządzania firmą i działa to znakomicie.
    soki
    Poziom 17  
    miono napisał:
    soki napisał:
    @miono, @marci4: Gadacie bzdury. Owszem dużo łatwiej napisać jest dobry system tylko dla swoich urządzeń. Gdyż jak wiecie na androidzie to jeszcze tylko żelazek nie produkują. Ale do rzeczy...

Nie napisałem, że jest idealny...[...]

Zapomniałem dodać jeszcze jedną bardzo istotną sprawę, jeśli apple stwierdzi, że kończy ze wsparciem dla danej rodziny słuchawek (vide ip2g lub ip3g) - to już nie będzie tak wszystko idealnie działać. Spróbuj zainstalować Endomondo z AppStore'a na iphone 3g. Zobaczysz brak kompatybilności. To może spotkać każdą słuchawkę z tym logo. Po każdym nowym produkcie tej firmy zawsze są ochy i achy, jednak jeśli komuś wystarcza stary sprzęt (do dzwonienia, sms słuchania muzyki i biegania z endomondo stary 3g nadaje się wyśmienicie) to się srogo przejedzie. Nie hejtuję, ale polityka tej firmy daleka jest od ideału.

Ale się offtop zrobił.
    J_Bravo
    Poziom 27  
    soki: Co nie zmienia faktu że Apple najdłużej ze wszystkich producentów wspiera swoje urządzenia.
    Kupując iPhone masz pewność że przez kilka lat będziesz dostawał aktualizację systemu, łatanie dziur i poprawną pracę z 99% aplikacji w AppStore. Kupując tytułowego Samsunga zostajesz z ręką w nocniku.
    Jak widzisz nie tylko polityka Apple jest daleka do ideału.
    cefaloid
    Poziom 31  
    J_Bravo napisał:
    Kupując iPhone masz pewność że przez kilka lat będziesz dostawał aktualizację systemu, łatanie dziur i poprawną pracę z 99% aplikacji w AppStore. Kupując tytułowego Samsunga zostajesz z ręką w nocniku.

Przecież ten temat właśnie mówi o aktualizacji Samsunga. Czegoś nie rozumiem w Twojej wypowiedzi.

W żadnym przypadku nie hejtuję Apple bo sprzęt jest solidny, ale nie rozumiem czemu to miałbym się budzić z ręką w nocniku. Samsung przestanie działać po 6 miesiącach czy jak? A może chodzi o to że moja duma zostanie urażona, jeśli nie będę miał najnowszej wersji Androida w 3 godziny po jej premierze?
    Czy to takie super ważne? Na komputerze też muszę mieć najnowszy OS w 3 godziny po premierze? A auto - najnowsze w 3 godziny po wprowadzeniu do dystrybucji? Jakoś posiadam nie najnowszą wersję Androida i nie odczuwam kryzysu z tym związanego. Za to telefon ma taką cenę że jak mi się zachce to go wywalę do kosza i kupię sobie jeszcze kilka innych (o parametrach które w zupełności zaspokajają moje potrzeby) za cenę jednego iPhone.

Problem jest gdzie indziej - w jakości tego wsparcia. Jak widzimy Samsung nową wersję dał, ale popsutą. Coś takiego w Apple zapewne nie mogło by miec miejsce, a gdyby miało to skończyło by się zwolnieniem całego łańcuszka managerów odpowiedzialnych za testy i weryfikacje. Jak wiemy za czasów Jobsa takie pogromy w Apple były na porządku dziennym.