Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Hotpoint Ariston AQSF 291 U - Nierówna praca bębna - bicie na bębnie

mshaft 01 Gru 2013 21:09 2550 2
  • #1 01 Gru 2013 21:09
    mshaft
    Poziom 7  

Witam

mam problem z Pralką Hotpoint Ariston AQSF 291U

Na początku dodam ,że pralka stoi stabilnie na twardym podłożu oraz że jest zachowany jak i pion tak i poziom
    Pralka ma 2,5 roku i od 2 miesięcy zauważyłem, że bęben ma "bicie" w trakcie pracy
    W trakcie normalnego prania (gdy bęben wolno się kręci) nie ma problemu. Jednak gdy zaczyna przyspieszać (w zależności od programu prania, jest kilka razy w ciągu cyklu) zaczyna się zachowywać jak niewyważone koło w samochodzie - zaczyna bić w jedną stronę....pralka cała się trzęsie i głośniej pracuje.
    Gdy zaczyna wirowanie to problem jest na początku wkręcania się na obroty potem powoli przestaje aby wirować normalnie (choć pralka lekko drży) a potem w trakcie zwalniania znowu zaczyna bić.
    I tak od 2 miesięcy przy czym mam wrażenie że problem się nasila.
    Poza tym nie ma żadnego problemu, pierze normalnie nie pokazuje żadnych błędów, nie przerywa cyklów...

co to może być?? Nie wiem jaka jest budowa trzymania bębna, jak to tam wszystko jest "pospinane" więc nie mam pojęcia???

Dzięki za pomoc

0 2
  • #2 01 Gru 2013 21:19
    wirus466
    Poziom 19  

Pora zajżeć do środka i sprawdzić zawieszenie bębna orazjego stabilizację.

1
  • #3 01 Gru 2013 21:24
    Mechaniorek
    Poziom 9  

Poruszaj bębnem w górę i w dół i sprawdż czy nie ma luzów, i czy nie słychać lekkich stuków, jeśli mocowany jest na łożyskach to możliwe że będzie potrzebna wymiana. Jeśli mocowanie bębna jest całe to pewnie trzeba go wyważyć. Poszukaj na forum elektroda, temat był poruszany. w necie są też filmiki jak zrobić to samemu, jeśli ktoś czuje się na siłach

2