Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HDD Recovery Toshiba Satellite C660-1M4 co zrobić ??

Robak94 01 Gru 2013 22:06 16122 11
  • #1 01 Gru 2013 22:06
    Robak94
    Poziom 2  

Witam! Mam problem i walczę z nim już od dłuższego czasu, przeglądam różne forum i nic ! :(
    W zeszłym roku kupiłem laptopa Toshiba Satellite C660-1M4 . Oryginalnie miał on wgrane partycję do odzyskiwania systemu na dysku D ( partycja HDD Recovery ). Parę razy przeinstalowywałem system z tej właśnie partycji i nie miałem z tym żadnego problemu... Otóż po pewnym czasie system zaczął strasznie "mulić", gdyż miałem parę wirusów i postanowiłem zrobić format. I tu zaczyna się mój problem.. Gdy wszedłem do biosu poprzez naciśnięcie klawisza F8 > napraw system to nie pojawiło się okienko HDD Recovery. Wcześniej wyglądało to tak: wchodziłem do biosu przez klawisz F8 > napraw system > HDD Recovery > i dalej instalacja wyglądała tak samo jak na każdym innym komputerze. Natomiast teraz już nie... Nie wiem dlaczego... Wirus nie usunął mi partycji HDD Recovery z dysku D, ponieważ ona cały czas istnieje oraz mam pełny dostęp do plików.Folder HDD Recovery ma 7,21 GB. I tu nasuwa się moje pytanie : skoro partycja ta nie została usunięta , to dlaczego system jej "nie widzi" ? Ja aż tak bardzo się nie znam na komputerach dlatego liczę na pomoc forumowiczów :) Pozdrawiam serdecznie .

0 11
  • #2 01 Gru 2013 22:12
    kwantor
    Poziom 38  

Cały tekst wytłuszczony, znaczy tyle co cały nie wytłuszczony..
    Formatując usunąłeś zapewne boot loadera, który jest potrzebny do uruchomienia recovery.
    Jaki to był format- szybki, czy wolny? Jakim programem?
    Wydaje się, że ta partycja recovery na nic ci już się nie sprzyda.
    Napisz wcześniej do suportu producenta.

Jeżeli masz jakieś doświadczenia z DMDE, to możesz sprawdzić jakie partycje tam widzi.

0
  • #3 02 Gru 2013 08:33
    Daracle Designs
    Poziom 10  

Czy próbowałeś może uruchomić naprawę z dysku instalacyjnego CD/DVD (o ile masz do takiego dostęp). Klika razy miałem do czynienia z podobnym przypadkiem. Pomagała właśnie naprawa plików z płyt instalacyjnych, nie z partycji recovery. Napisz, czy Ci się udało.

0
  • #4 02 Gru 2013 10:38
    linuks
    Spec od komputerów

Przywróć ręcznie oryginalny system z plików obrazu.
    Pozdrawiam

-1
  • #5 02 Gru 2013 19:45
    Robak94
    Poziom 2  

Nie mam żadnych plików obrazu. Zainstalowanie systemu z płyty też nic nie dało, gdyż nadal system nie widzi HDD Recovery.

0
  • #6 02 Gru 2013 19:48
    linuks
    Spec od komputerów

Pliki obrazu oryginalnego systemu są w folderze HDDRecovery na partycji D.

0
  • #8 02 Gru 2013 20:37
    Robak94
    Poziom 2  

Masz mnie za idiotę ? Już dawno tego próbowałem i nadal NIC !

1
  • #9 02 Gru 2013 20:40
    linuks
    Spec od komputerów

Robak94 napisał:

Co znaczy nic ?
    Nie ma plików ? Bład imagex ? Tu nie ma wróżek. Pisz precyzyjnie. Najlepiej to daj fotki z komunikatami.
    SMART dysku podaj.

1
  • #10 02 Gru 2013 20:42
    kwantor
    Poziom 38  

Robak94 napisał:

A Ty mnie? Pokaż zawartość katalogu (dysku) "D" :|

1
  • #11 21 Lut 2014 22:05
    lz11980
    Poziom 18  

Miałem podobny problem ale znalazłem na stronie australijskiej Toshiby coś takiego: instrukcja do uruchamiania Toshiba recovery:
    Computers manufactured from mid 2007 are no longer provided with recovery disks for your operating system. To make your recovery data easier to access Toshiba are now providing your recovery media via a hidden partition that is built into your Hard Disk Drive. You can access this following the instructions below.

You may still use your Recovery Disks to reinstall your computer back to your Factory Default Settings. Instructions are provided.

System Recovery from Hard Disk Drive

NOTE: Please ensure you have backed up all important information from your system before proceeding with this process.

ALL DATA WILL BE ERASED ON YOUR HARD DRIVE IF YOU PROCEED. YOU WILL NEED TO ENSURE THAT YOU HAVE THE POWER ADAPTER PLUGGED IN. DO NOT SWITCH OFF OR RESTART YOUR COMPUTER DURING THIS PROCESS.

1. Hold down the power button for 10 (ten) seconds to switch off your machine.

Please note: Holding down the power button on the machine forces it to switch off. Any unsaved data will be lost.

2. Press and hold the 0 (zero) key and at the same time, press the power button once to switch on your notebook.

3. When the machine starts beeping; release the 0 key.

4. When prompted by the warning screen; click Yes to continue with the system recovery.

5. Select Recovery of Factory Default Software; click Next.

6. Select Recover to out-of-box state; Click Next again.

7. Please read and acknowledge this last warning screen.

8. Click Next to start recovery

System Recovery from Disk

NOTE: Please ensure you have backed up all important information from your system before proceeding with this process.

ALL DATA WILL BE ERASED ON YOUR HARD DRIVE IF YOU PROCEED. YOU WILL NEED TO ENSURE THAT YOU HAVE THE POWER ADAPTER PLUGGED IN. DO NOT SWITCH OFF OR RESTART YOUR COMPUTER DURING THIS PROCESS.

1. Insert Recovery Disk 1 into CD/DVD Drive

2. Hold down the power button for 10 (ten) seconds to switch off your machine.

Please note: Holding down the power button on the machine forces it to switch off. Any unsaved data will be lost.

3. Press and hold the C key and at the same time, tap the power button once to switch on your notebook.

4. When the machine starts beeping; release the C key.

5. When prompted by the warning screen; click yes to continue with the system recovery.

6. Select iRecovery of Factory Default Software; click Next.

7. Select Recover to out-of-box state; Click Next again.

8. Please read and acknowledge this last warning screen.

9. Click Next to start recovery.

lub w tłumaczeniu:
    Komputery produkowane od połowy 2007 r. nie są już wyposażone w dyski odzyskiwania dla systemu operacyjnego . Aby ułatwić dostęp do odzyskiwania danych Toshiba są teraz dostarczanie multimediów odzyskiwania przez ukrytej partycji , która jest wbudowana w twardy dysk . Można uzyskać dostęp do tego zgodnie z poniższymi instrukcjami .

Nadal mogą korzystać z dysków odzyskiwania , aby ponownie zainstalować komputer z powrotem do ustawień fabrycznych. Instrukcje są .

Odzyskiwanie systemu z dysku twardego

UWAGA : Należy upewnić się, że wykonano kopię zapasową wszystkich ważnych informacji z systemu przed przystąpieniem do tego procesu .

Wszystkie dane zostaną usunięte na dysku twardym Jeśli będziesz kontynuować . NALEŻY upewnić się, że zasilacz jest podłączony . Nie wyłączać lub ponownym uruchomieniu komputera w trakcie tego procesu .

1 . Przytrzymaj przycisk zasilania przez 10 (dziesięć) sekund , aby wyłączyć komputer.

Uwaga: Przytrzymanie przycisku zasilania na to sił maszyn do wyłączenia . Wszystkie niezapisane dane zostaną utracone .

2 . Naciśnij i przytrzymaj przycisk na 0 ( zero) , a w tym samym czasie , naciśnij przycisk zasilania , aby włączyć kiedyś notebooka .

3 . Gdyurządzenie zacznie piszczeć , puść klawisz 0 .

4 . Po wyświetleniu monitu na ekranie ostrzegawczym , kliknij przycisk Tak, aby kontynuować odtwarzanie systemu .

5 . Wybierz Odzyskiwanie fabrycznych Oprogramowanie ; kliknij przycisk Dalej .

6 . Wybierz Odzyskaj do out- of-box państwa; Ponownie kliknij przycisk Dalej .

7 . Proszę przeczytać i potwierdzić ten ostatni ekran ostrzegawczy .

8 . Kliknij przycisk Dalej, aby rozpocząć odzyskiwanie

Odzyskiwania systemu z dysku

UWAGA : Należy upewnić się, że wykonano kopię zapasową wszystkich ważnych informacji z systemu przed przystąpieniem do tego procesu .

Wszystkie dane zostaną usunięte na dysku twardym Jeśli będziesz kontynuować . NALEŻY upewnić się, że zasilacz jest podłączony . Nie wyłączać lub ponownym uruchomieniu komputera w trakcie tego procesu .

1 . Włóż Recovery Disk 1 do napędu CD / DVD

2 . Przytrzymaj przycisk zasilania przez 10 (dziesięć) sekund , aby wyłączyć komputer.

Uwaga: Przytrzymanie przycisku zasilania na to sił maszyn do wyłączenia . Wszystkie niezapisane dane zostaną utracone .

3 . Naciśnij i przytrzymaj klawisz C , a w tym samym czasie , naciśnij przycisk zasilania , aby włączyć kiedyś notebooka .

4 . Gdyurządzenie zacznie piszczeć , zwolnij przycisk C .

5 . Po wyświetleniu monitu na ekranie ostrzegawczym , kliknij przycisk Tak , aby kontynuować odtwarzanie systemu .

6 . Wybierz iRecovery z fabrycznych Oprogramowanie ; kliknij przycisk Dalej .

7 . Wybierz Odzyskaj do out- of-box państwa; Ponownie kliknij przycisk Dalej .

8 . Proszę przeczytać i potwierdzić ten ostatni ekran ostrzegawczy .

9 . Kliknij przycisk Dalej, aby rozpocząć odzyskiwanie .
    u mnie zadziałałem 2 sposobem z 4 dysków i powrotem do stanu z pudełka i jestem w trakcie testowania.

2
  • #12 22 Lip 2014 18:05
    tyskie375
    Poziom 9  

Kliknę tylko, że Toshiba ma zainstalowane tyle softu w sobie i drze się przy pomocy aplikacji TEMPRO o zrobienie płytek recovery. Teraz pozostało skorzystać z instrukcji kolegi linuks, albo poszukać w sieci kopii płytek recovery. Wrzucam właśnie w sieć taką, ale model z końcówką C660-12X

0