Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung ML 2010PR - Tryb podajnika papieru przeskoczył o jeden ząbek, co robić?

byczynho 01 Gru 2013 23:36 1497 2
  • #1 01 Gru 2013 23:36
    byczynho
    Poziom 19  

Witam.

Dziś zabrałem się za czyszczenie rolki podającej papier. Przy wkładaniu jej z powrotem użyłem chyba za dużo siły i przeskoczył któryś tryb. Drukarka oczywiście przestała "się kręcić" więc ją rozebrałem. Wszystko było by fajnie gdyby nie to, że tryb który napędza akurat ten wałek jest zabudowany i nie mam zielonego pojęcia jak się do niego dostać. Dla orientujących się w temacie dodam, że tryb znajduje się chyba przy jakimś elektromagnesie. Wszystkie pozostałe tryby bez problemu można wymontować a tych dwóch od wałka nie. Czy ktoś już przerabiał taki problem? Jak sobie z nim poradzić?

Dodano po 1 [godziny] 15 [minuty]:

Niestety, musiałem rozebrać drukarkę na części pierwsze. Okazało się, że nie ma tam trybu który może przeskoczyć. Czy jest możliwość, że uszkodzeniu uległ elektromagnes?

0 2
  • #2 02 Gru 2013 20:28
    cezar80
    Poziom 27  

Jak za mocno przekręciłeś elektromagnes mógł wyskoczyć (ta blaszka co trzyma ją sprężynka) a co do wymiany rolki...pozwól maszynie chwycić papier i w tym momencie odepnij zasilanie, wtedy całą rolkę masz gotową do wyjęcia

0
  • #3 03 Gru 2013 13:16
    byczynho
    Poziom 19  

Jednak nic nie przeskoczyło. Winowajcą okazał się toner/bęben. Przy okazji rozbiórki wyczyściłem również separator i na razie pobiera papier elegancko ;D

0