Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pendrive Adata C008, komputer nie widzi pendrive, kod 010

01 Gru 2013 22:27 8904 9
  • Poziom 1  
    Witam. MAm problem z moim pendrivem na którym mam dość ważne pliki dla mnie. Pendrive instaluje, ale nie widać go w Mój komputer, widać do za to w URZĄDZENIA I DRUKARKI, i tam przy controller usb device widnieje wykrzyknik, jak w to klikam to wychodzi ze nie działa sterownik woluminu systemów pliku WPD. Dodam, że nie widać go na 3 innych laptopach.. chciałam przeskanować go antywirusem, ale antiwirus go nie widzi...pomoze ktoś czy mogę się już pożegnac z danymi...prosiłabym jednak, zeby było to w miare krok po kroku opisane bo troszke słabo sie znam na komputerach:-) pozdrawiam i z góry dziekuje
  • Poziom 10  
    Na początku sugerowałbym pobrać program:
    Paragon Partition Manager
    Nie pamiętam dokładnie działania krok po kroku (przyda Ci się dlatego jakiś fajny kolega w okularach i zmysłem it), ale chodzi o próbę przypisania pendrivea pod jakąś literę (np. F:).
    Jest to pierwsza czynność, którą bym przeprowadził i od niej sugerowałbym rozpocząć.
  • Poziom 15  
    A może są potrzebne do niego sterowniki (które np. zostały przez przypadek usunięte z pendriva) albo tak jak podejrzewasz jest na nim jakiś wirus. Spróbuj tym programem
    Daracle Designs napisał:
    Na początku sugerowałbym pobrać program:
    Paragon Partition Manager
  • Poziom 2  
    Witam,

Mam taki sam Pendrive z tym że z pamięcią 128GB. Po zakupie działał tylko na laptopie - ustawienia domyślne miał na format plików exFAT. Pzzez stacjonarny komputer nie był wykryany, chciał od razu robić format, nie widząc urządzenia. Stosowałem tutaj wszystkie programy typu:URescue, Repair, Bootice- tutaj udalo mi sie sformatowac go, zmienic format plikow na FAT lub NTFS, wowczas byl widziany nawet na obu komputerach, z tym ze pozniej po umieszczaniu plikow zacal pojawiać sie komunikat ze URzadzenie jest zabezpieczone przed zapisem. Pendrive jest nowy ADATA COO8 128GB. Nie mam juz pomysłów, tyle razy go formatowałem że moze juz kompletnie jest spieprzony :)
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Wklej obrazek jak go widzi ChipGenius.
  • Poziom 10  
    pidar napisał:
    Proszę o info z programu ChipGenius:

virustotal :

Antiy-AVL Trojan/Win32.TSGeneric
    Ikarus Backdoor.Win32.Napolar
  • Spec od pamięci masowych
    pidar napisał:
    Proszę o info z programu ChipGenius:

ch0mik napisał:
    virustotal :

Antiy-AVL Trojan/Win32.TSGeneric
    Ikarus Backdoor.Win32.Napolar

Kolega chyba "boi się" na wyrost. Większość, bardziej mi znanych "antywirusów" jest zaptaszkowana na zielono.

Ciekawe co z pozostałymi wersjami, czy też będzie "krzyk" :?: :D
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/find.php?search_field=attachment&q=chipgenius

EDIT:
    Przeskanowałem ostatni z "brzegu":
    Pendrive Adata C008, komputer nie widzi pendrive, kod 010
  • Poziom 9  
    Witam Jam mam problem z takim pen-blokada zapisu:
    Description: [F:]Urządzenie pamięci masowej USB(USB DISK)
    Device Type: Mass Storage Device

Protocal Version: USB 2.00
    Current Speed: High Speed
    Max Current: 500mA

USB Device ID: VID = 1908 PID = 1320
    Serial Number: SN0618399390

Device Vendor: USB
    Device Name: DISK
    Device Revision: 0100

Manufacturer: USB
    Product Model: DISK
    Product Revision: 1.68