Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

MHI 1300 inox - OMNIGENA po dłuższej pracy słabe cisnienie

tompotter 01 Gru 2013 23:37 4659 4
  • #1 01 Gru 2013 23:37
    tompotter
    Poziom 18  

witam Mam wyżej wymieniony hydrofor ze zbiornikiem przeponowym 80L problem jest ze mam słabe ciśnienie 2,7bar a gdy jest duży pobór wody ciśnienie spada do 1,2bar mimo pracy pompy, ciśnienie pomału spada aż do zera pompa chodzi na sucho, tego problemu nie ma gdy pobieram mniej wody na 10l co innego gdy napełniam wannę lub biorę prysznic jednocześnie w kabinie, poziom wody jest w studni ok, smok z zaworem zwrotnym jest zanurzony ok 1metra gdzie szukać przyczyny, instalacja na rurze ssącej jest według takiej kolejności wykonana rura ssąca, filtr dyskowy anty piaskowy hypo, trójnik z zaworem do zalewania rury ssącej i zawór zwrotny na samym wejściu pompy, filtry wyczyszczone, po takiej operacji zalewam pompę i jest ok na początku nie może ciśnienia dobić 1-2bar podczas pracy jak wyłączę spada do zera dopiero za którymś razem zalewania wraca do normy gdzie szukać przyczyny

0 4
  • #2 02 Gru 2013 05:44
    stanislaw1954
    Poziom 41  

A jak głęboko jest woda w studni?

0
  • #3 02 Gru 2013 06:37
    tompotter
    Poziom 18  

lustro wody jest na 7balli kręgowej a studnia do dna ma 10kregów w sumie sama rura ssąca ma 8metrów od lustra wody do pompy hydroforowej, okazuje się ze poprzedni fachowiec rozregulował wyłącznik ciśnieniowy oraz kombinował z powietrzem w hydroforze, musze wszystko od nowa wyregulować tylko od czego znacząc, nie wiem czy jest za dużo powietrza w zbiorniku czy za mało, pompa nabija ze 3sekundy do 4bar po odkręceniu wody podaje zaledwie 0,5litra i się załącza pompa na 3 i jest 4bar, pytanie ile litrów wody mieści się w zbiorniku 80l przeponowym wody

0
  • #4 02 Gru 2013 09:05
    stanislaw1954
    Poziom 41  

tompotter napisał:
    ile litrów wody mieści się w zbiorniku 80l przeponowym wody

To niewłaściwie postawione pytanie.=>Ile litrów wody można pobrać w jednym cyklu pracy pompy?=>To zależy od nastawionych wartości ciśnień załączania i wyłączania, ale też od ciśnienia wstępnego w zbiorniku.
    Ciśnienie wstępne (jeśli nie jest napisane na zbiorniku) powinno być w granicach 1,3 - 1.5atm.Przeważnie jest to zrobione fabrycznie. A jeśli jest ubytek, to pompuje się na odkręconych w domu kranach.
    tompotter napisał:
    ustro wody jest na 7balli kręgowej a studnia do dna ma 10kregów w sumie
    Bale?,raczej kręgi betonowe spotyka się w wielu rozmiarach, np.0,5m, 0,8m, 1,0m. wysokości, wiec po takim opisie trudno się zorientować jaki jest poiom wody.
    tompotter napisał:
    sama rura ssąca ma 8metrów od lustra wody do pompy hydroforowej,
    Czy to mam przyjąć jako różnicę poziomów między pompą, a koszem ssącym w studni?=>bo dla mnie ma to duże znaczenie.

0