Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

mapowanie dysku sieciowego FTP jako lokalnego-nietypowa sprawa..

danielkot 01 Gru 2013 23:48 1725 0
    danielkot
    Poziom 1  
    Cześć,
    problem był wielokrotnie poruszany w różnych odmianach na tym jak i podobnych forach, ale nigdzie, nigdzie nie mogę znaleźć solucji. Rzecz ma się następująco:

Straciłem wszystkie dane z dysku. Miałem dwie partycje: na jednej był Windows i wspomniane dane (200gb), druga była typu "recovery"- 8gb. Sformatowałem tą pierwszą, ale wiedziony instynktem nie zainstalowałem na niej windowsa, co by nie zamazać usuniętych plików, które chciałem odzyskać w przyszłości. Zainstalowałem więc Vistę na tej 8-gigowej partycji..

Po zainstalowaniu na nowo Windowsa program do odzyskiwania danych zeskanował dysk i znalazł ponad 100gb plików gotowych do odzyskania. Muszę teraz wskazać folder docelowy, do ktorego mają rzeczone pliki "spłynąć". Nie może to być ta sama partycja, z której odzyskuje, bo może być tak, że w trakcie procesu odzyskiwania nowe pliki będą nadpisywać te "stare".

Nie mam dysku zewnętrznego ani komputera, z którym mógłbym zrobić sieć "ad-hoc" i tymczasowo przenieść tam te 100gb. Założyłem więc konto ftp które ma 1tb przestrzeni (box.com) i zmapowałem je, tworząc dysk sieciowy. Myślałem, że to wystarczy, jednak..

..jednak rzeczony program: "easy drive data recovery" nie pozwala, jako miejsce docelowe dla odzyskiwanych plików, ustawić dysku sieciowego. I mam problem, który zdefiniowałbym następująco:

czy w jakiś sposób można program oszukać, bądź też oszukać sam system windows i sprawić, by dysk sieciowy stał się fizycznym, lokalnym?

Jeśli nie bądź jest to zbyt skomplikowane, czy macie pomysł, jak te 100gb gdzieś tymczasowo przenieść, abym mógł jeszcze raz sformatować dysk, stworzyć nowe partycje i z powrotem przetransferować odzyskane pliki? Dodam, że Windows jest obecnie zainstalowany tak, że dokumentnie wypełnia dysk, więc instalowanie jakiegokolwiek oprogramowania może być utrudnione (chociaż zapewne jakos parę mega będzie można wygospodarować). Odpada stworzenie np. 100-gigowej partycji z dysku, z którego chcę odzyskiwać (a który liczy ponad 200gb powierzchni całkowitej) z powodu wspomnianego powyżej - odzyskanie plików może być wtedy niemożliwe.

Będę ogromnie wdzięczny za wszelkie sugestie.
    Jestem stosunkowo zaawansowanym użytkownikiem, ale bardzo proszę o w miarę jasne wyjaśnienia ;)

z pozdrowieniami
    dk
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.