Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

sony cpd-e500 - komponent do vga, bezposrednie podlaczenie ps3 w YPbPr badz rgb

02 Gru 2013 04:17 6834 1
  • Poziom 7  
    Witam

Zastanawiam sie jak podlaczyc playsation 3 do tego monitora w sposob bezposredni (bez konwertera) uzywajac kabla do ps3 z wyjsciem komponentowym.
    Monitor ma "sync on green".
    link na skrotowa broszurke procucenta: https://docs.sony.com/release/specs/CPDE500_mksp.pdf
    link do pelnego manuala: http://www.manualslib.com/manual/159417/Sony-Cpd-E500e.html?page=5#manual
    Tabelka pinow z manuala sony cpd-e500 - komponent do vga, bezposrednie podlaczenie ps3 w YPbPr badz rgb :

Z tego co wiem, podlaczenie bezposrednie przy uzyciu kabla z koncowkami komponentowymi do przejsciowki component/vga jest mozliwe i po wybraniu w menu konsoli trybu "scart -rgb" powinien sie pojawic normalny obraz(badz przynajmniej prawie normalny). Rzecz w tym, ze konsola nie pozwala w tym trybie na wybor rozdzielczosci innej niz pal (ewentualnie pal z progresive scan).
    W trybie "komponent/port d" jest pelen zakres rozdzielczosci, jednak z tego co widzialem na yt, bezposrednie polaczenie jest mocno zielone. Na filmiku przypuszczalnie monitor z tej samej rodziny. http://www.youtube.com/watch?v=raVb7jRYw5s
    Przede wszystkim, zalezy mi na obrazie w 60hz, rozdzielczosc jest mniej wazna - pytalem sie tu nawet o to, jak wlaczyc na mojej konsoli (moja jest pal) 60hz na tv kineskopowym, ale obawiam sie, ze bedze to problematyczne (w menu wyboru dla sd jest tylko pal), a wlasnie to by mi calkowicie wystarczylo.
    Chcialbym sie obejsc bez konwertera.
    Mam tez watpliwosci, czy do bezposredniego podlaczenia w sd wystarczy kazda przejsciowka component/vga, czy powinienem tutaj zwracac uwage na kierunek itp. No i nie wiem, czy takie polaczenie jest calkowicie bezpieczne dla monitora/ konsoli.
    W kazdym razie, jesli mozliwe jest bezposrednie, prawidlowe uruchomienie 720p/ 1080p (tymbardziej, ze te rozdzielczosci sa w 60hz) na tym monitorze bez konwertera, to bardzo sie uciesze. W sumie gdyby przy tytulowym podlaczeniu w menu konsoli odblokowywala sie opcja ntsc dla sd, to tez bylbym zadowolony, ale watpie by tak sie moglo stac.
    Bardzo prosze o pomoc i z gory dziekuje za odpowiedzi.
  • Poziom 7  
    hmm
    Na prawde nikt nie jest tu w stanie pomoc?
    To moze chociaz ktos by doradzil czy do tego monitora mozna dokupic jakis tanszy konwerter... W koncu ma to "sync on green" i na podobnym monitorze (link na yt wyzej) obraz w hd bezposrednio po component vga sie wyswietla, wiec moze da rade przekonwertowac tu sygnal jakas tansza metoda...
    Bardzo prosze o pomoc..

Edit: no i gdyby jednak probowac bezposredniego podlaczenia, to jakiej mam uzyc przejsciowki component do vga, czy zadziala kazda?
    No i czy takie ekperymenty sa bezpieczne dla konsoli i monitora..
    Mam nadzieje ze ktos odpowie...