Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Switch Cisco blokuje drukarke

02 Gru 2013 09:38 1089 2
  • Poziom 2  
    Witam,

Mam problem z drukowaniem w sieci lokalnej na urządzeniu wielofunkcyjnym Brother MFC-8520DN. Urządzenie jest podłączone w sieci przez switch Cisco SG100D-08 wraz z kilkoma komputerami.

Przy próbie drukowania przeważnie urządzenie zaczyna drukować dopiero po ok. 5 min. i nie drukuje wszystkich stron. Przy próbie pingowania urządzenia przeważnie co 4-5 ping odpowiada, przy pozostałych upłynął limit czasu żądania.

Drukarka napewno sprawna - podłączona przez LAN bezpośrednio do komputera, bądź przez inny switch innej firmy odpowiada i drukuje.
    Posiadam kilka switchy Cisco SG100D-08 i na wszystkich dzieje się tak samo. Natomiast jeżeli drukuje na innej drukarce Brother HL-5350DN podłączonej również do switcha Cisco - wszystko działa bez problemów.

Czy ktoś ma jakiś pomysł dlaczego ten konkretny switch nie przepuszcza ruchu do tej konkretnej drukarki?
  • Poziom 23  
    Komunikację pomiędzy komputerami a drukarką masz po IP, a switch masz layer 2, który "nie rozumie" warstwy 3 i nią nie wnika. Switch jest niezarządzalny, więc skonfigurować port security nie można a tym samym zablokować MAC adresu.
    Jedynym rozwiązaniem jest uszkodzony patchcord/kabel pomiędzy drukarką i switchem.
  • Poziom 2  
    Poradziłem sobie podłączając jakiś no-name switch bezpośrednio pod drukarkę i go z wspomnianym switchem Cisco i wszystko teraz działa. Przewód sprawdzony i napewno sprawny. Także dziwi mnie właśnie dlaczego w bezpośrednim połączeniu drukarka jest blokowana mimo, iż switch jest niezarządzalny.