Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Harman Kardon AVR 156 OSD

jacek13700 02 Dec 2013 09:52 1974 3
 • #1
  jacek13700
  Level 9  
  Kupiłem parę dni temu nowy avr 156.

  Podłączony poprzez HDMI do TV oraz tunera kablowego.
  Instrukcja przeczytana

  Mam pytanie do kogoś kto ma ten model lub ewentualnie avr 158.
  Wg instrukcji, OSD moge mieć na przeźroczystym tle i wtedy z tyłu jest podgląd bieżącego sygnału (np obraz z TV, DVD itd)
  W praktyce u mnie nie wykonalne.

  Po nacisnięciu przycisku AVR i potem OSD, pokazuje się czarne tło i możliwość głównych ustawień amplitunera. I to jest ok.

  Dalej: obraz z tunera kablowego mam pod przyciskiem HDMI1 w pilocie amplitunera. Po wybraniu tego wejścia ogladam TV, oczywiście moge regulować głośność w amplitunerze , jednak nigdy nie widzę na ekranie gdy to robie, widze tylko na wyświetlaczu LCD amplitunera.

  Dopiero po nacisnięciu przycisku TV na pilocie amplitunera znów robi się czarne tło na ekranie, widzę jak pogłaśniam czy ściszam dźwięk na ekranie. Ale już tego nie słyszę. Dla mnie to nie logiczne, ale po paru godzinach szukania na google, walce z kablami nic sie nie zmienia więc albo tak ma być albo mam usterke..

  To że tak naprawdę nie jestem pewien po co jest ten przycisk TV na pilocie skoro i tak używa się wyłącznie HDMI 1, HDMI 2 lub HDMI 3 oraz gdzie podłaczyć by pod tym klawiszem był tuner kablowy- pomijam.

  Moze ktoś się wypowiedzieć na temat wyświetlania OSD w tym modelu?
 • #2
  Polon_us
  Level 42  
  Sprawdziłeś czy funkcja "Semi OSD Time Out" jest aktywowana? Powinna być ustawiona od 2 do 5 sekund. Znajdziesz ją w System Setup.
 • #3
  jacek13700
  Level 9  
  tak , OSD jest włączone na 5 sekund.
  Rozumiem że masz ten sam model i podgląd np głośności działa bez przełączania żródła?
 • #4
  Polon_us
  Level 42  
  jacek13700 wrote:
  Rozumiem że masz ten sam model i podgląd np głośności działa bez przełączania żródła?


  Nie posiadam tego wzmacniacza. Przejrzałem instrukcję i zwrócił moją uwagę fragment dotyczący "Semi OSD Time Out". Jest tam opcja wyłączenia jego i chciałem na to zwrócić uwagę.