Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaki dobrać zasilacz do komputera stacjonarnego.

komodo404 02 Dec 2013 11:30 1581 8
    komodo404
    Level 11  
    Witajcie, Chcę kupić zasilacz, jak to wiadomo tani a dobry...dlatego proszę o poradę który z poniżej podanych wybrać (jeżeli coś jeszcze jest w tej cenie nowego to proszę o propozycje również mogę wziąć to pod uwagę ale z naciskiem na "cenę" bo początkowo chciałem się wyrobić do 200zł no ale.....)

Komputer jaki zasilacz ma obsłużyć:

AMD Phenom II X4 965 6MB BOX 125W
    ASUS M4A87TD EVO
    Corsair XMS3 2x 4GB 1600 CL9
    Gigabyte Radeon HD 6870 OC
    HDD Seagate 500gb, HDD 1TB Hitachi, (do tego planuje dołożyć 1 SSD)
    Asus Xonar DX
    Nagrywarka Lite-On

W zasadzie jestem przekonany do Chieftec 650W CFT-50-14C
    Na wiadomym serwisie aukcyjnym jest on w cenie 209zł

Ale jest też model Chieftec GPS-700S8 w tej samej cenie.

O tym pierwszym na internecie są dobre opinie, na temat tej 700W nie ma żadnych czy ktoś może się wypowiedzieć który z tych modeli wybrać ??
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    kaalli94
    Level 10  
    Nie chodzi przypadkiem o Chieftec'a GPS-700A8?
    Jeśli o niego Ci chodziło to ma przede wszystkim więcej zabezpieczeń, także na pierwszy rzut oka jest lepszy :P
    komodo404
    Level 11  
    No właśnie w aukcji napisane jest GPS-700S8
    Aukcja GPS-700S8

Nie mogę znaleźć o nim żadnych opinii dlatego chciałem Was zapytać o zdanie, a cena jak widać atrakcyjna. (Chociaż więcej sprzedaje się tego pierwszego, patrząc po liczbie kupujących na aukcjach)

Dlaczego Chieftec ?? to chyba dobry wybór ?? OCZ jest drogie, a jak pisałem na początku chciałem zasilacz gdzieś w okolicach 200zł więc to jest chyba najlepszy wybór ?
    gilus1
    Level 28  
    Podobna konfiguracja jak u mnie, tzn mój procesor to Phenom 960T. Zasilacz mam Chieftec GPS 450W, więc skoro u mnie to działa stabilnie, to i u Ciebie wystarczy. Jak kupić 500W, to już będziesz miał mocy na wyrost. Zupełnie nie rozumiem wyboru zasilacza o mocy 700W.
    deimon999
    Level 24  
    W tej cenie są o wiele lepsze zasilacze. Na gwarancji producenta. A nie wiadomo czy w tym coś nie grzebano. Nie wiem bo nie mogę linku otworzyć. A do tego po co Ci 700W?. Taki zasilacz uciągnie dwa takie zestawy z kartami GTX770 połączonymi w SLI. Więc nie marnuj pieniędzy na ten zasilacz z Allegro. Nie bierz OCZ bo słyszałem plotki że ta marka może upaść.
    komodo404
    Level 11  
    Gilus1 no nie wiem, na stronie Oblicz jaki zasilacz po wypełnieniu wszystkiego co tam mam wychodzi że potrzebuje 500W więc na wyrost to tam raczej nic nie będzie, a zasilacz wolałbym już kupić na zaś więc jeśli w tej samej cenie mogę kupić coś "mocniejszego" to czemu by nie ??

deimon999 o jakich zasilaczach mówisz ?? (oczywiście w tej cenie i o podobnej mocy oraz "wytrzymałości") Wiem że ta 700W to już przesada ale wymieniłem ją ponieważ jest w tej samej cenie stąd ten cały temat.
    OCZ już upadło, najprawdopodobniej przejmie ich Toshiba, co nie oznacza że nagle zasilacze przestaną być dobre.
    deimon999
    Level 24  
    komodo404 wrote:
    Gilus1 no nie wiem, na stronie Oblicz jaki zasilacz po wypełnieniu wszystkiego co tam mam wychodzi że potrzebuje 500W więc na wyrost to tam raczej nic nie będzie, a zasilacz wolałbym już kupić na zaś więc jeśli w tej samej cenie mogę kupić coś "mocniejszego" to czemu by nie ??

deimon999 o jakich zasilaczach mówisz ?? (oczywiście w tej cenie i o podobnej mocy oraz "wytrzymałości") Wiem że ta 700W to już przesada ale wymieniłem ją ponieważ jest w tej samej cenie stąd ten cały temat.
    OCZ już upadło, najprawdopodobniej przejmie ich Toshiba, co nie oznacza że nagle zasilacze przestaną być dobre.

Ale nie wiadomo jak wtedy będzie z gwarancją i reklamacją ich
    http://www.morele.net/zasilacz-corsair-vs-450...m-wentylator-eu-version-cp-9020049-eu-527950/
    komodo404
    Level 11  
    deimon999 wrote:
    Ale nie wiadomo jak wtedy będzie z gwarancją i reklamacją ich
    http://www.morele.net/zasilacz-corsair-vs-450...m-wentylator-eu-version-cp-9020049-eu-527950/

Kolego, post wyżej wypisałem iż "w przybliżeniu" portal wyliczył iż potrzeba 500W a Ty mi podajesz linka do zasialcza 450W :|

Mam takie podejście (nie każdy się musi z tym zgodzić) że jak kupuje nowy sprzęt to moją pierwsza myślą nie jest to, czy i kiedy będę musiał daną rzecz reklamować. W teorii mam 12 miesięcy gwarancji i nie zakładam z nich skorzystać (a co się wydarzy to już gdybanie).

Widzę że temat zaczął troszkę odbiegać od głównego wątku. To może podsumujmy.
    Chieftec 650W CFT-50-14C powinien być chyba dobrym wyborem ? opinie na necie ma dobre, do mojego zestawy z nawiązką wystarczy, a nikt z Was nie podał niczego podobnego w tej cenie.
    Model z 700W odpuszczę gdyż nikt na jego temat się nie wypowiedział a opinii na necie brak ( i może jak słusznie wspomnieliście 700W to już za dużo nawet jak na zapas)