Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kocioł De Dietrich City 2.24 - Bez opcji Comfort, nie grzeje wody w kranach

02 Gru 2013 11:50 2925 7
  • Poziom 12  
    Witam, od jakiegoś czasu mam problem z ciepłą wodą - piec bez włączonej opcji Comfort (czyli podgrzewanie wody w zasobniku do określonej temperatury [jak bojler]) przestał w ogóle reagować na odkręcenie kranu. Gdy BEZ Comfortu odkręcam kran, dioda na kotle w ogóle nie sygnalizuje tego - natomiast Z Comfortem, po odkręceniu kranu piec od razu "wychwytuje" otwarcie i podaje ciepłą wodę. Ciężko jest nawet się umyć, bo najpierw woda leci z zasobnika, potem leci zimna i nawet jak już spadnie poniżej określonej temp w zasobniku, to piec znów nie grzeje - trzeba zakręcać, czekać z pół minuty aż zagrzeje zasobnik - tragedia!

Zastanawiam się co to może być - czy padł jakiś czujnik, czy może coś obleciało kamieniem np śruba regulująca czułość przepływu, może elektronika na płycie padła?

Dodam, że ciśnienie jest w normie 1-1.5 Bara.

Z góry dziękuję i pozdrawiam!
  • Pomocny post
    Poziom 30  
    Zablokowany czujnik przepływu wody.
  • Pomocny post
    Moderator - Systemy Grzewcze
    Pozycja 67

Link
  • Poziom 12  
    Wielkie dzięki za pomoc!

Tak nawiasem, to powoli wysiada mi pompa - terkocze.

To jakieś łożysko w niej pada? Od turbiny?
    Czy taka pompa jest zbudowana jak standardowa pompa wodna?

Czy da się ją otworzyć i naprawić bez problemu, czy jest to zrobione tak, że już tylko nowa?
  • Pomocny post
    Łożyska ślizgowe łapią luz i dlatego "terkocze"
    Takich małych pompek się nie naprawia.
    Nie ma do nich rotorów, a samych łożysk się nie wymienia.

W kotłach stosowane są pompy, które różnią się trochę od tych standardowych ogólnie dostępnych w sprzedaży.
    Czasami trafi się odpowiednik, który pasuje, a różni się wyłącznie trochę niższą mocą i wydajnością.
    Swego czasu była strona internetowa gdzie sprzedawali pompy serwisowe.
    Były to odpowiedniki tych stosowanych w kotłach.
    Spróbuję odszukać i wrzucić tutaj.
  • Poziom 12  
    Mam jeszcze pytanie - czy mogę odkamieniać elementy za pomocą kreta lub sody kaustycznej? Jeśli tak lub nie, to czemu?

Czy może użyć sposobu typu ocet z solą?
  • Pomocny post
    Kwasem cytrynowym lub kamix.
    Z uwagi na ten mały zasobnik, lepszą opcją byłoby od kamienianie przy użyciu pompy.
    Możesz próbować. Pamiętaj, że powierzchnie ocynkowane lub połączenia lutowane na miękko są wrażliwe na te środki.
  • Poziom 12  
    Chyba po prostu co będę mógł to rozkręcę i osobno wyczyszczę, żeby właśnie jakiś połączeń czy uszczelek aluminiowych (jak są) nie wyżarło.

Dzięki za podpowiedź :)