Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie PS3 do monitora przy użyciu adaptera konwertera

Nomadsky 02 Gru 2013 12:51 2838 15
  • #1 02 Gru 2013 12:51
    Nomadsky
    Poziom 7  

Witam,
    Przeszukałem masę tematów i jedynie na co trafiłem to rozmowa o kablach bezpośrednio podłączanych do konsoli. O konwerterach były tylko małe wzmianki i chciałbym się dowiedzieć czegoś więcej a wujek Google nie jest wcale taki pomocny jeżeli chodzi o tego typu urządzenie (ciągle tylko kable).

Postanowiłem zakupić do mojego PS3 tzw. adapter konwerter na allegro, którego zdjęcie zamieszczam poniżej.

Podłączenie PS3 do monitora przy użyciu adaptera konwertera

Nie mam obeznania w tego typu urządzeniach i chciałem się dowiedzieć czy to zadziała ?

Nie mam pojęcia co jest w środku takiej "kostki", jaki jest producent, itp. Wiem natomiast to co każdy może samemu zauważyć, że podłącza się pod HDMI. Z opisu aukcji można dowiedzieć się że obsługuje rozdzielczości od 800x600 do 1920x1200. Ma 19 pinów męskich we wtyczce HDMI i 15 żeńskich w wyjściu D-sub (VGA).

Jestem ciekaw czy ktoś już miał do czynienia z tego typu konwerterem i mógłby cokolwiek powiedzieć.

Nadmienię że mam zamiar odłożyć pieniądze na monitor z wejściem HDMI ale z uwagi na to że studiuje i nie mam za dużo pieniędzy, trochę to potrwa a chciałbym do tego czasu mieć jakąś alternatywę.

EDIT

Właśnie dotarł adapter który zaryzykowałem się kupić, niestety dopiero za kilka dni przybędzie monitor tak więc postaram się zdać relację czy takie coś działa czy nie.

Mam nadzieję ze moderator lub admin nie przeniesie tematu do kosza w tym czasie ponieważ uważam że taki test będzie przydatny.

0 15
  • #2 09 Gru 2013 19:11
    Prz3mass_PRL
    Poziom 9  

Witam

Też mam zamiar podłączyć PS3 (kupię jak troche stanieje) i użyć tego konwertera. Ogólnie musi to chyba działać poprawnie (chip w środku, odpowiadający za przeróbkę sygnału) skoro, sprzedawcy mają bardzo dużo pozytywów i niewygląda mi to na komentarze z multikont.

Czekam na relację.

Pozdrawiam.

0
  • #3 09 Gru 2013 19:53
    Nomadsky
    Poziom 7  

Relację niestety będę mógł zdać dopiero koło 20 grudnia ponieważ monitor który przysłali mi rodzice nie przeżył podróży (Ach... Poczta Polska) Dlatego będę musiał sprawdzić na monitorze który mam w domu a niestety będę wracał dopiero na święta.

0
  • #4 09 Gru 2013 20:20
    Prz3mass_PRL
    Poziom 9  

Dobra rozumiem i tak w sumie nie mam jeszcze sprzętu na obecną chwilę, które korzystają z HDMI (no może oprócz laptopa). Jak wykonanie tego konwertera ? Zrobione byle jak czy wygląda w miarę profesjonalnie ?

A tak pozatym może mogłbyś powiedzieć jaki to model i marka monitora, bo poszukuję pare elementów.

0
  • #5 09 Gru 2013 22:19
    Nomadsky
    Poziom 7  

Przejściówka wygląda na solidną, złocona wtyczka HDMI, ta mała skrzyneczka nie wydaje się jakby miała zaraz się rozlecieć w dłoni pod większym naciskiem, jest lekka i nawet solidnie "sklejona". Oznaczeń nie ma zbyt wiele, nie wiem jaka to firma, nawet na opakowaniu nie było nic napisane, po podłączeniu do laptopa zmienia się rozdzielczość ekranu. Co do monitora to był LG Flatron lecz nie pamiętam dokładnych oznaczeń bo już go wywaliłem. W domu mam taki sam więc sprawdzę adapter na takim sprzęcie na jakim chciałem.

0
  • #6 09 Gru 2013 23:11
    Prz3mass_PRL
    Poziom 9  

Kurde szkoda bo ja szukam części do LG Flatron W1946 i W1934.

"Po podłączeniu do laptopa zmienia się rozdzielczość ekranu."

Czyli normalnie działa z laptopem jak się podłączy HDMI do wyjścia w laptopie ? Bo tak to rozumiem.

0
  • #7 09 Gru 2013 23:24
    Nomadsky
    Poziom 7  

Kiedy podłączę sam konwerter do wyjścia HDMI to zachowuje się tak jakby dostosowywało rozdzielczość do czegoś, ale nie wiem czy to normalne bo w sumie nigdy nie podłączałem kabla HDMI czy tez VGA do laptopa, zrobiłem to tylko z ciekawości.

0
  • #8 30 Gru 2013 22:37
    Nomadsky
    Poziom 7  

Witam po testach. Mam nadzieję że moderator mi głowy nie urwie za pisanie posta pod postem ale chciałbym żeby po takim czasie był widoczny.

adapter przyszedł i po długim oczekiwaniu udało mi się go wypróbować. O dziwo działa i nawet nie ma wielkich strat w grafice. Są lekkie doczytywania się pikseli i nie ma dźwięku ale tak to wszystko działa. Niedługo dodam zdjęcia i postaram się coś wykombinować z dźwiękiem.

0
  • #9 04 Sty 2014 18:04
    Prz3mass_PRL
    Poziom 9  

O to ciekawie, czyli jednak warto zainwestować w ten sprzęt. Dzięki za przydatne info.

0
  • #10 04 Sty 2014 22:44
    Nomadsky
    Poziom 7  

Rozwiązałem problem z dźwiękiem podłączając do PS3 kabel analogowy, a kabel podłączając do przejściówki do gniazda jack i wykorzystując głośniki za 15 zł (choć mogłem lepszy sprzęt ale nie chciało mi się go taszczyć z domu)

0
  • #11 01 Lut 2014 10:05
    bambalabamba
    Poziom 2  

Serio Ci to działa?? Ja mam dokladnie takie sam konweter monitor na benq senseye3 i niestety nic sie nie dzieje jak to podlacze ;/

0
  • #12 01 Lut 2014 11:16
    Nomadsky
    Poziom 7  

Mogę przesłać zdjęcia lub film z dowodem że działa. Nie wiem czy próbowałeś ale wyłącz konsolę i włącz ponowie tylko że tym razem przytrzymaj przycisk włącznika aż konsola zacznie piszczeć, wtedy prześle sygnał pod złącze HDMI. Jeżeli dalej nie działa to może być popsuty adapter lub niekompatybilny monitor.

0
  • #13 02 Lut 2014 01:06
    bambalabamba
    Poziom 2  

Czytalem o tym wlasnie zrobilem taki restart. Ten adapter chyba dobry bo z dekodera wyswietlil o oobraz, moj monitor ma juz pare lat, jest to benq senseye3. Tak jak mowisz pewnie jest niekompadybilny i trzeba sie pogodzic z zakupem konwetera hdmi>vga za 100 zl. Bo dzwonilem do sklepu i dowiedziałem sie ze taki konweter da gwarancje ze to bedzie dzialac.

0
  • #14 02 Lut 2014 11:19
    Nomadsky
    Poziom 7  

Nie lepiej odłożyć i kupić monitor z wyjściem HDMI ? Ja w sumie właśnie to robię a adapter jest rozwiązaniem tymczasowym tylko.

0
  • #15 02 Lut 2014 11:49
    bambalabamba
    Poziom 2  

Pewnie ze lepiej ale musze to narazie uruchomić na tym monitorze, nie ma wyjścia trzeba dac ta 100, ale jeszcze takie pytanie jaka masz rodzielczoscz tego adaptera?? Bo ja wczoraj gralem na 570 i powiem szczerze ze to jest porażka i gra nie ma najmniejszego sensu.

0
  • #16 02 Lut 2014 14:50
    Nomadsky
    Poziom 7  

Ja wyciągnąłem bez problemu 720p, są pewne sensacje (rzadko) ale gra wygląda przyzwoicie (odrobinę lepiej niż na telewizorze kineskopowym). Czasem pojawiają się jakby doczytujące się piksele ale spontanicznie i nie w każdej grze.

Podłączenie PS3 do monitora przy użyciu adaptera konwertera Podłączenie PS3 do monitora przy użyciu adaptera konwertera Podłączenie PS3 do monitora przy użyciu adaptera konwertera Podłączenie PS3 do monitora przy użyciu adaptera konwertera

0