Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Panasonic, Balaupunkt, Samsung - Ostrość obrazu

02 Gru 2013 13:07 1236 2
  • Poziom 9  
    Witam.
    Posiadam TV Panasonic 32"LCD (nie HD) u mojej rodziny jest Samsung 42" plazma Full HD i Blaupunkt LED 32". Otóż tylko w moim Panasonicu mimo, że nie HD obraz jest najostrzejszy. W pozostałych lekko rozmyty. Wszystkie podłączone do tej samej kablówki ale w innych miejscach zamieszkania, wszystkie odbierają w systemie cyfrowym. Dodam, że jakość obrazu sprawdzałem kontrolnie na panelu TVN24 (na dole symbol TVN24 także odchodzi jakość nagrania bo wg mojej wiedzy obraz graficzny ze studia powinien być taki sam. Sprawdziłem jakość sygnału w telewizorach. W Panasonicu siła sygnału 100%, jakość sygnału ok 80-90%
    W Blaupunkcie siła sygnału 100% jakość sygnału 65-70% w Samsungu nie sprawdzałem.
    Pytanie 1.
    Czy od jakości sygnału zależy ostrość obrazu?
    Pytanie 2.
    Gdzie można ściągnąć i nagrać na kartę pamięci obraz kontrolny w celu sprawdzenia jakości poszczególnych TV.Wydaje mi się, że wtedy byłoby najtrafniejsze porównanie chyba że obraz z karty jest wyświetlany inaczej niż kablowy.
  • Poziom 43  
    cyfrac40 napisał:
    Czy od jakości sygnału zależy ostrość obrazu?

Nie,
    czy będziesz miał jakości 50%, 70%, czy 100% obraz zawsze będzie taki sam.
    W głównej mierze zależy to od samego tv, jego jakości, ceny, "bajerów" polepszających obraz, matrycy, jej wielkości.
    Podłącz 14 calowy CRT, zobaczysz, że obraz będzie przepiękny, nasycony kolorami, płynny, miodny, a teraz podłącz w to samo miejsce 50 cali LCD/plazmy za 1 tyś zł....tragedia w trzech aktach, syf/kiła/mogiła...
    cyfrac40 napisał:
    Gdzie można ściągnąć i nagrać na kartę pamięci obraz kontrolny w celu sprawdzenia jakości poszczególnych TV

Nigdzie, bo nikt takich nie udostępnia, żadna tv takich "czystych" materiałów nie oferuje.