Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

książka c# - nauka programowania obiektowego w Visual Studio 2012

zelus132 02 Gru 2013 13:33 3687 8
  • #1 02 Gru 2013 13:33
    zelus132
    Poziom 8  

Witajcie!

Poleci ktoś dobrą książkę po polsku o c#? Chciałbym nauczyć się w programować obiektowo w tym języku, jestem studentem informatyki, obecnie na zajęciach przerabiamy klasy, interfejsy, delegacje. Na razie nieźle mi idzie, ale przyznam, że z każdym wykładem coraz trudniej nam zrozumieć o co chodzi.

Ponoć "Microsoft Visual C# 2012 Krok po kroku" jest niezła, ale w sumie na allegro sporo tego, np.
    2. Język C# 2010 i platforma .NET 4 Andrew Troelsen
    3. Visual Studio 2012 i .NET 4.5 Abhishek Sur
    4. Microsoft Visual Studio 2012. Programowanie w C#
    5. Kurs C# (c sharp) Video MEGAPAKIET 18h
    6. C# od podszewki
    7. C# 5.0. Programowanie

pewnie jest więcej, ale nie ma sensy wypisywać, więc którą kupić? :)

0 8
  • #3 02 Gru 2013 14:24
    zelus132
    Poziom 8  

ale chce po polsku, więcej nauczę się czytając gorszą książkę, ale po polsku niż wyśmienitą rozumiejąc 50% tekstu

-1
  • #4 02 Gru 2013 16:00
    mi14chal
    Poziom 27  

Ale tam nie ma trudnego słownictwa, po za tym chcesz się brać za programowanie bez znajomości języka angielskiego?

0
  • #5 02 Gru 2013 16:49
    zelus132
    Poziom 8  

Tak, chce "się brać" za programowanie bez znajomości języka angielskiego.

Swój pierwszy program, jeszcze w pascalu, napisałem tylko dlatego, że miałem pod ręką inny, który był napisany po polsku, tzn nazwy zmiennych np. to było "biały" a nie "white", nie miałem żadnej książki pod ręką, nie wiedziałem co oznacza słowo "integer" a walnąłem program na paręset linijek i działał. Może dla Ciebie angielski jest łatwy, dla mnie nie, każdemu wchodzi jedna rzecz łatwo, inna ciężko. O mechanice kwantowej wiedziałem już sporo po 3-4 godzinach nauki, o angielskim uważam, że wiem średnio po 12 latach.

Więc jeśli masz taką wiedze, która książka jest najlepsza i możesz się nią podzielić to to zrób, zamiast decydować za innych wbrew ich woli co jest dla nich lepsze :).
    Powtarzam, TYLKO język polski, więc pomoże ktoś? :)

0
  • #6 02 Gru 2013 18:39
    rufek90
    Poziom 23  

Na helionie masz fragmenty. Poczytaj sobie i zobacz w takim razie, jaki styl Ci pasuje. Jak chcesz się uczyć od podstaw to najlepiej weź coś krótkiego, co pomoże Ci wejść w temat, a później googlaj z konkretnym problemem. Bo żadna książka nie da rozwiązania na wszystko i prędzej czy później będziesz musiał szukać pomocy w necie. Z książki nauczysz się, jak taką pomoc wykorzystać.

Mam ze 3-4 książki do c# po polsku i żadnej bym nie polecił (za wyjątkiem broszurki o linq, ale to Ciebie raczej nie dotyczy na razie)

0
  • #7 02 Gru 2013 20:40
    wiesniak
    Poziom 31  

zelus132 napisał:
    2. Język C# 2010 i platforma .NET 4 Andrew Troelsen

Mam starsze wydanie o .NET 3.5 i mogę polecić. Książka pokrywa dużo zagadnień związanych z samym .NETem i popularnymi/istotnymi bibliotekami.

Kwestia angielskiego: jeśli chcesz zawodowo zająć się programowaniem, to bez angielskiego masz małe szanse, szczególnie w firmach typu "fabryka oprogramowania". Trzeba dużo czytać, znajdywać rozwiązana problemów, a znacząca większość informacji jest właśnie po angielsku.

0
  • #8 23 Lut 2014 21:46
    mgiro
    Poziom 22  

zelus132 jaką książkę wybrałeś?

0
  • #9 03 Mar 2015 00:41
    krzyzyd
    Poziom 9  

Pojawiła się nowość C# 6.0 i MVC 5. Tworzenie nowoczesnych portali internetowych. Cena przystępna a aktualnie w empiku rabat -20% z darmową dostawą do dowolnego salonu.

4
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo