Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

netiaspot - słaby zasięg w domu ale kabli nie mogę dołożyć - jak zwiększyć?

marioIII 02 Gru 2013 13:51 2661 12
  • Poziom 5  
    witam posiadam internet z netii na linii analogowej TPSA. Od roku męczę się ze zbyt słabym zasięgiem w całym domu, posiadam urządzenie netiaspot (czarne pudełko z niebieskim światłem) podłączone do gniazdka telefonicznego.
    Reszta urządzeń w domu czyli laptopy tablet i telefony łączą się z internetem bezprzewodowo przez wifi z netiaspot, niestety na II piętrze zasięg jest prawie żaden (5% powierzchni i b słaby sygnał-film nie pójdzie) a i I piętro działa tylko w nielicznych określonych miejscach kondygnacji (jakieś 20 % powierzchni). Co zrobić aby sieć była wszędzie ale bez dodatkowego ciągnięcia kabli. Czytam po sieci i wychodzi, że albo powinienem:
    a) okablować - niewykonalne za bardzo, na obecnym stanie zagęszczenia kabli w peszlach-pokaleczyłoby nowe albo już tam będące kable
    b) access pointy - pytanie czy jak podam sygnał do pointa na I piętrze to czy on obejmie też 2 piętro (czy można wzmocnić sygnał) to czy da się z takiego sygnału np. obejrzeć film w HD? z laptopa (wifi)
    c)repeater i pewnie 2 sztuki (strata połowy sygnału?) na wyjsciu mam chyba 8,0 Mbps

Co będzie optymalne i takie aby współpracowało z netiaspot

Jestem dosyć zielony w kwestii sieci adresów udostępniania itp - niestety, więc proszę o wyrozumiałość.
    Jakie urządzenia wybrać (model/parametry, mocniejsza antena?) aby było łatwo konfigurowalne i działało z netiaspot.
    ps. Od routera do ostatniej kondygnacji są dwa grube zbrojone stropy (szkody górnicze) co z tym sobie poradzi bezprzewodowo a przy tym nie splajtuję (150-300 zł)
  • Poziom 37  
    Zapoznaj się z tym Link. Zwróć uwagę na adaptery PLC .
  • Poziom 5  
    Dzikuję za link
    Czy tzn. że np. takie 2 urządzenia TP-LINK TL-PA4010P wykorzystam w taki sposób, że:
    pierwsze wpinam do gniazdka na parterze i ono łapie mój dobry sygnał z routera bezprzewodowo (czy muszę sygnał podać mu kablem) i puszcza go dalej do sieci elektrycznej? a ja dalej drugim urządzeniem wpinam się np. na 2 piętrze do gniazdka i tam łapię z gniazdka elektr sygnał sieci z przesyłem danych??
    ps. co z zakłóceniami typowymi dla sieci elektrycznej, mam w domu mnóstwo urządzeń od spawarki po płytę ceramiczną kuchenną mają wpływ na przepływ danych i trwałość łącza?

http://allegro.pl/tp-link-tl-pa4010p-kit-500-mbit-2xplc-gw-fv-i3732929297.html

czy może taki model będzie skuteczniejszy? TP-LINK TL-WA850RE powiedzmy że dałbym go na I piętrze gdzie jest sygnał jakieś 80% w niektórych miejscach i pytanie czy sygnał na II piętrze byłby powiedzmy ok 50 %?

Wiem trudne pytanie, w pionie pewnie by był ale jesli przejdę jakieś 5 m dalej i minę 2 ściany z cegły to co z niego zostanie?
  • Moderator - Sieci, Internet
    Kolego nikt ci jednoznaczniej odpowiedzi nie udzieli. Kupił bym transmitery PLC które podłączasz kablowo do routera i dalej do gniazdka.
  • Poziom 5  
    ok, transmitery, ale ja potrzebuję urządzenie dzięki któremu będę miał sieć bezprzewodową dla urządzeń i nie będę musiał łączyć się do nich kablem, byłby to problem dla smartfonów i tableta, choć samo przeniesienie sygnału instalacją elek i dostępem w dowolnym gniazdku jest ciekawe ale czy są transmitery które podadzą mi sygnał dalej bezprzewodowo?
  • Poziom 5  
    bardzo ciekawe rozwiązanie, znalazłem dwa urządzenia na aledrogo, pozostaje pytanie, który wybrać, różnica w cenie ok 70 zł a niby to samo działanie, czy warto dać więcej TP-LINK TL-WPA4220KIT czy mniej za TL-WPA2220KITHomePlug AV,
    Rozumiem, że 1 urządzenie musi być połączone z routerem kablem i do gniazdka a drugie już w dowolnym gniazdku elektr. i poda mi sygnał bezprzewodowo?

Czy one będą współdziałać z netiaspot?
    mają funkcję clone wifi
    standard i protokoły tańszego: HomePlug AV, IEEE802.3, IEEE802.3u, IEEE802.11b/g/n
  • Pomocny post
    Poziom 37  
    Każdy adapter PLC będzie współpracował z Netia spotem .

marioIII napisał:
    Rozumiem, że 1 urządzenie musi być połączone z routerem kablem i do gniazdka a drugie już w dowolnym gniazdku elektr. i poda mi sygnał bezprzewodowo?

Dokładnie tak .
  • Poziom 15  
    marioIII napisał:
    I z tego co wiem dobrze żeby były na tej samej fazie.
  • Poziom 5  
    i tu moze być kłopot bo fazy mam rozrzucone po domu konkretnie żeby korków nie wywalało..
  • Poziom 43  
    Jeżeli chodzi o zestaw WPA-4220KIT to "mit obalony o tej samej fazie" Urządzenia mogą komunikować się po sieci elektrycznej do 300m w obrębie zabudowania po różnych fazach. Sprawdzone przeze mnie. Śmiało sygnał przechodzi nawet przez dwa liczniki energii elektrycznej. Zabezpieczeń na pewno nie bedzie wywalać.
  • Poziom 15  
    CHACA napisał:
    Jeżeli chodzi o zestaw WPA-4220KIT to "mit obalony o tej samej fazie" Urządzenia mogą komunikować się po sieci elektrycznej do 300m w obrębie zabudowania po różnych fazach. Sprawdzone przeze mnie. Śmiało sygnał przechodzi nawet przez dwa liczniki energii elektrycznej. Zabezpieczeń na pewno nie bedzie wywalać.

No to jak masz sprawdzony to dobrze bo wiem że te starsze modle miały problemy z fazami i to też było nie raz potwierdzane.
  • Poziom 5  
    wymieniono mi router na nowy (z recyklingu) ale dopiero po dostawie 3 egz i pracy technika na miejscu łącze ruszyło, coś było na centrali dostawcy. Smiem twierdzić, że poprzednie routery nie były uszkodzone.

Temat do zamknięcia