Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mini nadajniki + lokalizator do nich

02 Gru 2013 13:55 1785 6
  • Poziom 2  
    Witam serdecznie!
    Z góry przepraszam, jeśli wybrałem zły dział, ale zdaje mi się, że ten jest najlepiej.

Drodzy forumowicze, od jakiegoś czasu poszukuje gdzie można kupić 7 mini nadajniczków oraz jakiś lokalizator do nich.
    Już tłumaczę konkretniej - kiedyś widziałem w sprzedaży takie malutkie elementy elektroniczne, które reklamowano, że można zamontować (wsadzić gdzieś, przykleić) do jakiegoś przedmiotu (portfel, klucze, telefon) w celu zlokalizowania ich. Do tego było coś w stylu radarku, który nam to lokalizował. Szukam dokładnie takiego czegoś i będę niezwykle wdzięczny, jeśli ktoś pomoże (mam pomysł na najlepszy prezent świąteczny na świecie, ale z realizacją gorzej).

Wiem, że na Allegro można kupić np. breloczki, które doczepia się do kluczy i na dźwięk (gwizdnięcie np.) one świecą czy coś. Ale nie o to walczę - chodzi o nadajniczki oraz lokalizator do nich, które pokaże gdzie owe nadajniczki się znajdują.

Pytam na tym forum, bo widziałem często, że magicy stąd potrafią doradzić jak zrobić "coś z niczego".

Z góry dziękuję za wszelką pomoc!
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 2  
    Na zasięgu mi tak nie zależy! 15-20 metrów wystarczy. Chętnie zrobiłbym sam, ale szczerze, to nie jestem aż tak uzdolniony...
    Lokalizatorów GPS widziałem sporo, na przykład w sklepach z bajerami szpiegowskimi. Ale tam taka zabaweczka kosztuje pod 1000 zł, a to zbyt wiele (szczególnie, że mam zamiar to wykorzystać do czystej zabawy krótkozasięgowej).
  • Poziom 30  
    Akurat zajmuję się takimi urządzeniami.
    Same nadajniki są dość łatwe do kupienia. Zwykle przeznaczone są one do współpracy z smartfonem/tabletem/PC z systemem Android 4.3, iOS7 i ew. Windows.
    Ten "nadajnik" w rzeczywistość zapewnia dwukierunkowe połączenie. Dzięki temu można w nim zdalnie włączyć sygnał dźwiękowy. Może on też się automatycznie aktywować po przekroczeniu określonego dystansu.
    Przy pomocy smartfona kierunku oczywiście nie uda się określić. Można jedynie oczytać szacunkową odległość.
    Koszt takiego "nadajnika" to około 50-100 zł.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 30  
    Wyszukaj np. na Allegro coś co nazywa się "Keep - Lokalizator"
    To jest tylko przekład urządzenia tego typu. Mam np. takie bez brzęczyka ale z akcelerometrem. Mają średnicę 32mm i grubość około 9mm. Bateria starcza na rok ciągłej pracy.
  • Poziom 43  
    Cytat:
    Już tłumaczę konkretniej - kiedyś widziałem w sprzedaży takie malutkie elementy elektroniczne, które reklamowano, że można zamontować (wsadzić gdzieś, przykleić) do jakiegoś przedmiotu (portfel, klucze, telefon) w celu zlokalizowania ich.
    Nadajnik może być prosty i mały gorzej z odbiornikiem.
    Cytat:
    Do tego było coś w stylu radarku, który nam to lokalizował.
    Trudno w to uwierzyć, krótkofalowcy bawią się w ARS (radiolokacja + bieg na orientacje), ale tam odbiornik ma antenę kierunkową którą trzeba ręcznie obracać, szukając maksimum sygnału, odległość niby można szacować na podstawie poziomu sygnału, ale najlepiej określić metodą triangulacji, automatyczne urządzenie które by obracało antenę i wyświetlało punkty na ekranie było by skomplikowane i kosztowne. (takie rzeczy to tylko w filmach)
    Cytat:
    mam pomysł na najlepszy prezent świąteczny na świecie, ale z realizacją gorzej.
    Pomysł nabiera wartości dopiero wtedy, kiedy ktoś poświęci swój czas i pieniądze żeby przezwyciężyć problemy techniczne.