Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Toshiba satellite m40-237 - Błąd z uruchomieniem

wuyon 02 Gru 2013 16:28 999 6
  • #1 02 Gru 2013 16:28
    wuyon
    Poziom 8  

Wiatm posiadam lapka toshiba satellite m40-237.
    Problem tkwi w tym że przy uruchomieniu pojawia się komunikat:
    "press any key when ready....", i dalej nieda się nic zrobić.
    Lapka dostałem od znajomego który twierdzi że coś jest z dyskiem twardym ale czy to prawda to tego nie wiem. Proszę o pomoc specjalisty.
    Dziękuję i czekam na odpowiedzi.
    Pozdrawiam

0 6
  • #2 02 Gru 2013 17:21
    jowyma
    Poziom 22  

Proszę ściągnąć obraz płyty MHDD albo Hiren's Boot, wypalić ją jako obraz płyty np. ISO burnerem. Następnie włożyć do stacji i uruchomić komputer z płyty (zmienić kolejność bootowania, gdyby była potrzeba). Po uruchomieniu płyty, będzie tam program pozwalający ocenić stan dysku twardego (wspomniany MHDD).
    Najprostszy program na płycie Hiern's boot to chyba Crystal Disk Info, gdyż pokazuje kolorowo stan dysku. Jeżeli niebieski bodajże to w porządku, a jeżeli żółty to znaczy, że coś nie tak.

0
  • #3 02 Gru 2013 21:56
    deimon999
    Poziom 24  

Sam miałem tą toshibę. Problem wynika z dwóch problemów zmiana zworki lub dysk się poluzował i trzeba go włożyć. Pamiętam że tak samo miałem a niestety w tym laptopie dysk pasuje w 2 strony i ciągle wkładałem złą stroną:)

0
  • #4 02 Gru 2013 22:34
    wuyon
    Poziom 8  

zmiana zworki??
    dysk wyjmowałem nawet go rozkręciłem i wizualnie wszystko gra. może się spalił.
    a obraz płyty MHDD albo Hiren's Boot ściągałem ale jakoś nie mogę sobie z tym poradzić tzn ten ISO burner coś kulawy jest i nie może mi znaleźć w/w pliku do zapisania na cd jako obraz mhdd

0
  • #5 03 Gru 2013 00:22
    deimon999
    Poziom 24  

Tak zworkę zmień nie pamiętam już na czym on działał czy na master czy na slave. Zmień zworkę i powinno być ok :D

0
  • #6 04 Gru 2013 10:52
    wuyon
    Poziom 8  

Witajcie.
    Sprawdzałem waszych sposobów.
    Zrobiłem wszystko z instrukcją i nic.
    Płyty nie widzi. Myślę żeby zanieść go do serwisu i tam ocenią stan i koszt.
    Myśle że czegoś nie dołożą.
    Dzięki za zaangażowanie w mojej sprawie ale jeśli macie jeszcze jakieś propozycje to piszcie :)
    Pozdrawiam

0